Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SIBO, ki, milyen tüneteket...

SIBO, ki, milyen tüneteket tapaszalt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Akinek volt màr SIBO-ja, hogyan tudott kigyógyulni? Ha volt fogyás, mikor állt meg? Okozott esetleg gyomor problémàkat is?

Köszönöm vàlaszotokat!!



febr. 17. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Émelygés, gázképződés felfúvódás mindentől. Drasztikus diétába kezdtem, két hétig szedtem az iberogast amellett probiutikumot. Minden nap eszek joghurtot , lúgos vizet iszok, és házi készítésű savanyú káposztát. Csökkentettem a cukor bevitelt, tejet, glutént, hüvelyeseket. A diétát tartom azóta teljesen tünetmentesen vagyok.
febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez jó hír! Ügyes vagy! Köszönöm, hogy megosztottad, hasznos nagyon!

Nem tudom nekem ez van-e? Még csak erre nem vizsgàltak. Már hasi Mr-em is volt, rengeteg ultrahang, rtg, vérvételek. Minden tökéletes, de a fogyás meg nem àllt meg. 5 hónapja kűzdök vele és 6 kilót fogytam :(

Azt viszont eszrevettem, hogy a normix kúra alatt mindig jobban vagyok. De csak kb 2 hétig tart, utàna újra rosszabbul leszek. Ebből gondolom, hogy ilyesmi bajom lehet.

febr. 17. 17:53
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt esetleg megkétdezhetem még, ha nem tolakodás, hogy Neked volt fogyás?
febr. 17. 17:57
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát a SIBO -nál a fruktóz lebontás a probléma mert a baktériumok elszaporodnak a belekben. Elégtelen emésztést okoz. Sokminden okozhatja, kevés gyomorsav, gyenge epeműködés, stressz, helytelen táplálkozás stb.

Ha SIBO-d van akkor mindenképpen van kellemetlen gázképződés is, emésztési zavarok, nemcsak fogyás. Nem tudom milyen tüneteid vannak a fogyáson kívül még?

febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kellemetlen hasi puffadással és görcsökkel kezdődött nekem. Mindig estére lett hatalmas a hasam. Étvàgytalanság és hanyinger is volt.

Kaptam màr 2x gyógyszereket (normix,klion). Második kúra utàn már a puffadás megszűnt. Fogyás az még nem àllt meg, bàr talan már nem olyan vészes. Meg inkább màr csak gyomorfàjas maradt meg, de az sem minden napos. Illetve korábban szedültem is, de az is elmúlt.

Ami megmaradt az a laza széklet, nem hasmenés.

febr. 17. 18:17
 6/15 anonim ***** válasza:

Értem. Nálam fogyás csak azért volt mivel a gyenge emésztés miatt keveset ettem.

Én a bélflóra helyreállítását a gyógyszereket kikerülve szigorú diétával igyekeztem elérni. Gyulladáscsökkentésre kamilla tea, probiutikum kúra a jó baktériumok szaporítására, máriatövis a máj és epe működésének segítésére, a tünetek enyhítésére iberogast ami 9 féle gyógynövényt tartalmaz. Nekem nonszensz, hogy gyógyszert szedjek az emésztés javítására amikor pont a gyógyszerek is tönkreteszik az emésztőrendszert. Olvass utána a SIBO diétának, nálam az csodát tett. De nem tudom nálad mi lehet a baj, mindenesetre a megoldás emésztési gondoknál mindig a táplálkozásban keresendő. Nem tudom te próbáltál valamilyen étrenden változtatni. Szerintem ha beszedsz egy egy gyógyszer kúrát, lehet, hogy csökkennek a tünetek, de az alap probléma megmarad, ezért az újból elő fog jönni. Meg kell keresni a tünetek okát,és azon változtatni.

febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
3 hónapig teljesen glutén mentesen etkeztem, nem javított semmit, a laktózt is kerülöm, bár nem vagyok laktóz erzekeny. Egyébkent glutén erzekeny sem vagyok, ezt is vizsgálták. Termeszetesen a cukrot is csökkentettem, édességet nem eszek egyàltalàn. Napi 1 kvt iszok, amibe egy káveskanàl cukrot teszek. Minden nap.eszek gyümölcsöt, zöldséget, húst. Használom az iberogast meg édeskömény tartalmú epehajtót, káliumot, D vitamint (1000), folsavat, gaviskont használok. Iszom joghurtot, illetve én enterol probiotikumot használok napi 2x.
febr. 17. 18:42
 8/15 A kérdező kommentje:
Illetve én körömvirág teát iszok felváltva kamillával.
febr. 17. 18:43
 9/15 anonim ***** válasza:

A gyümölcsökben is van fruktóz. Ha az okozza az emésztési zavarokat akkor a magas fruktóz tartalmú gyümölcsöket is kerülni kell.

Remélem sikerül megoldást találnod, egy biztos, a stressz is ront a helyzeten azt meg nehéz kikerülni.

febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a stressztöl csak még rosszabb. Borzasztóan elvagyok keseredve ezen az egészen. Én egy teljesen egészséges 28 éves nő voltam október másodikáig. Azelőtt 13 évesen voltam utoljára orvosnàl. Soha még csak egy nagyobb megfàzasom sem volt addig. Rendszeresen sportoltam, mozogtam . 170 cm 63 kiló voltam és azóta 57 vagyok. Àllandóan azon görcsölök, hogy daganatos beteg vagyok-e. A lassan öt hónap alatt majdnem egy millió forintot költöttem magàn egeszségügyi ellátásra, de közben TB-re is jàrok. Magànba csak azért mentem, mert egy hasi ultrahangra is 2 hónapot kell vàrni. Nem panaszkodás kèppen írtam csak tudom, hogy a stressztől ez még rosszabb am. Mert van mikor picit negnyugszom, akkor még a közerzetem is jobb.
febr. 17. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!