Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintem kettős látásom van,...

Szerintem kettős látásom van, ezzel érdemes a neurológusomhoz fordulni?

Figyelt kérdés
SM-beteg vagyok. Szerintem kettős látásom van, de nem vagyok benne biztos. Úgy vettem észre, hogy olvastam valamit, és a szöveg felett mintha ugyanannak a szövegnek egy halványabbik változatát láttam volna. Először azt hittem, hogy a szöveg ilyen, aztán ránéztem a tárgyakra, és ugyanígy látok mindent. Mintha minden egy centivel el lenne csúszva nagyjából, és közvetlenül felette látom, de tényleg nagyon halványan. Szerintetek ezzel érdemes neurológushoz fordulni, vagy nem annyira nagy szám?

márc. 3. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább szemorvoshoz.
márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha letakarod az egyik szemed és akkor megszűnik, akkor jelezd mielőbb a neurológusodnak. Ha letakarod az egyik szemed és akkor is megmarad, akkor vélhetően nincs köze az SM-hez és szemészet segíthet.
márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen fordulj szemészhez vagy neurológushoz.
márc. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es

Ha letakarom a szemem, akkor is látom, bármelyiket takarom le. Ilyenkor ezek szerint mi lehet a probléma?

márc. 4. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisebb vagy nagyobb szemtengelyferdülés pl, más néven asztigmatizmus...nekem is ilyen bajom van és én is SM beteg vagyok, de rengeteg olyan embernek is van ilyen baja, akinek nincs SM-e, szóval vélhetően nálad sem függ össze a két dolog egymással. Amúgy itt egy remek leírás:


A kettős látás fajtái

Két fő típusa létezik, a monokuláris és a binokuláris diplopia, vagyis az egyszemes és két szemes kettős látás.


A monokuláris diplopia esetén csak az egyik szemmel lát duplán, a második kép halványabb, szellemképes. A kettős látás az egyik szemen jellemzően inkább magában a szemen belüli problémára utal, mintsem a szemek összehangolásával kapcsolatos problémára. A diplopia hátterében asztigmatizmus, szürkehályog, szemszárazság, keratoconus is állhat, de akár egy rosszul illeszkedő kontaktlencse vagy szemüveg is okozhatja.


Binokuláris diplopia akkor fordul elő, ha valaki csak akkor lát duplán, amikor mindkét szeme nyitva van. A binokuláris diplopia a két szem közötti helytelen összehangoltság vagy koordinációs problémák miatt alakul ki, aminek következtében a két szem képei nem egyesülnek megfelelően az agyban. Súlyosabb alapbetegségek is állhatnak a háttérben (szklerózis multiplex, cukorbetegség, agyvérzés, agyi aneurizmák), gyakran a szemizmok működésének zavarár vezethető vissza.

márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!