Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megnagyobbodott nyirokcsomó?...

Megnagyobbodott nyirokcsomó? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

A fülcimpám és az arcom találkozásánál van egy borsszem nagyságú kemény csomó, arra gyanakszom, hogy nyirokcsomó duzzanat lehet. Igazából sosem rémlett volna, hogy lett volna nyirokcsomó nagyobbodásom, így fogalmam sincs mit kellene éreznem.

Húsvét környékén nagyon beteg voltam, kb másfél hétig gyógyulgattam (lázam is volt, torkom is fájt, hetekig fájt a derekam a köhögéstől, 2 napig nem tudtam ébren maradni - covidra gyanakszom), most is néha köhögök (napi 1-2x) vagy folyik az orrom, de szerintem 95%-ban meggyógyultam.

Néhány napja, amikor fülbevalót vettem ki észleltem

(múlthét csütörtökön) egy csomót bal oldalt, nekem keménynek tűnik, de nem tudom megállapítani, nyomásra fáj csak, egyébként fájdalmatlan. Mozdítani nem tudom eldönteni, hogy a tudom-e vagy csak a fülcimpám nyomorgatom. A bőr nem tűnik pirosabbnak, sem melegebbnek, mint bárhol máshol, a csomó mérete pedig változatlannak tűnik. Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy pattanás tapintható még mielőtt kibújik - de hamarosan meg is teszi.

Ez lehet az előző betegség szövődménye?

Nagyon megijedtem. Orvoshoz most nem akarok ez miatt még elmenni, legszívesebben várnék 1-2 hetet, hátha elmúlik.



ápr. 16. 19:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Leginkább az aggaszt, hogy amíg nagyon beteg voltam nem éreztem megnagyobbva, sem duzzanatot, és csak 1 db csomót érzékelek.
ápr. 16. 19:45
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

Nehogy valami nagyobb fertőzés volna, mint aids.

Az indul mint erős hűlés, magas láz, gyengeség, izzadás, es nyirokcsomó duzzanatok.

Remeljuk, hogy csak bőralatti pattanás.

ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az AIDS-et teljes mértékben kizárnám, hónapok óta nem feküdtem le senkivel, és szexelni csak óvszerrel szoktam.

Senki vérével nem érintekztem.

ápr. 16. 20:38
 4/13 anonim ***** válasza:

Az aids kiüthet félévvel, 1 évvel kontakt után. Mikor mar nagyon legyengül a szervezet.

De altalaban első egy két hónapban jelentkezik a hüléses tünet ami nagyon súlyos hüléshez hasonlít.

Oltáshoz is lehet köze, az is betehet

ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy az AIDS-es teória nagyon szimpi neked, de nem hiszek benne (előbb tartanám ráknak).

Semmilyen hülést nem tapasztaltam, de hőemelkedést igen, egy teljesen más jellegű, felső légúti megbetegedés során.

ápr. 16. 21:46
 6/13 anonim ***** válasza:

Nézd, nem akarlak megijeszteni, sajnálom, ha ez történt. Időnkent előfordulhat hogy egy egy nyirokcsomó megduzzad, nem kell a legrosszabbra gondolni.

Megduzzadhat lokalis fertőzések esetén is, peldaul torokgyulladás, vagy mononukleózis (a “csók” betegség) egy nyállal terjedő fertőzes ami nem súlyos, tehat nem mindig súlyos problema

ápr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani, hogy nekem peldaul mikor felnőtt fejjel megfertöződtem hólyagos himlővel, egy héttel a kiütések előtt minden este felment a lázam 38-38,5 ig.

Es nem tudtam miert. Semmi mas tünet akkor nem volt , csak gyengeség es láz. A körzetis se tudta. Es vegul kiütött a vírus, tehat ha vírus vagy komolyabb baj van, altalaban megjelenik az estefele megnövő láz.

Az ok nelkul jelentkező láz mindig gyanús, egy ismerősöm peldaul folyton lázas volt, 40 körüli ferfi, de se hules semmi mas tunete volt, csak gyenge volt. Vegul kiderult, hogy vastagbélrákja van es arra reagalt az immunrendszere, tavaly el is temették.

Tudom, neked mas tuneteid voltak, csak leírtam ide nem illő peldakat.

A nyirokcsomó duzzanat szerintem testszerte jelentkezne nagyobb fertőzes esetén.

Amíg a lázad tartott akkor nem vetted észre, lehet akkor is megvolt.

Biztos valami lokalis problema, vagy bőralatti faggyúmirigy gyulladás, tehat valami enyhe. Ne aggódj, szerintem nem vészes!

ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a pfizer oltasra reagalsz
ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gondolom minimum 3 dózist bevettél
ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek mentek a zöld kezek.


Jelenleg kivárok, minden nap végén egyszer majd monitorozom, és ha nem múlik/javul 1-2 hèten belül, elmegyek az orvoshoz. Nem akarom annyira nyomkodni, piszkálni sem. Bármi is ez, remélem hamar eltűnik.


Annó, beoltattam magam, Astrazenecával meg Pfizerrel, összesen 3 oltásom volt. Ahóta is gondolkodom, hogy újra menjek. Többször is elkaptam a covidot az elmúlt években, szinte minden nagyobb hullámban, akkor nem találtam duzzadt nyirokcsomót. Ha egyáltalan ez az, bár a helyéből kiindulva minden esély meg van rá. Annyira nem értek ezekhez a védőoltásokhoz, de valószínűtlennek tartom ezt is (kivétel ha nem valami hosszabbtávú hatása).

ápr. 16. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!