Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megnagyobbodott nyirokcsomó?...

Megnagyobbodott nyirokcsomó? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

A fülcimpám és az arcom találkozásánál van egy borsszem nagyságú kemény csomó, arra gyanakszom, hogy nyirokcsomó duzzanat lehet. Igazából sosem rémlett volna, hogy lett volna nyirokcsomó nagyobbodásom, így fogalmam sincs mit kellene éreznem.

Húsvét környékén nagyon beteg voltam, kb másfél hétig gyógyulgattam (lázam is volt, torkom is fájt, hetekig fájt a derekam a köhögéstől, 2 napig nem tudtam ébren maradni - covidra gyanakszom), most is néha köhögök (napi 1-2x) vagy folyik az orrom, de szerintem 95%-ban meggyógyultam.

Néhány napja, amikor fülbevalót vettem ki észleltem

(múlthét csütörtökön) egy csomót bal oldalt, nekem keménynek tűnik, de nem tudom megállapítani, nyomásra fáj csak, egyébként fájdalmatlan. Mozdítani nem tudom eldönteni, hogy a tudom-e vagy csak a fülcimpám nyomorgatom. A bőr nem tűnik pirosabbnak, sem melegebbnek, mint bárhol máshol, a csomó mérete pedig változatlannak tűnik. Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy pattanás tapintható még mielőtt kibújik - de hamarosan meg is teszi.

Ez lehet az előző betegség szövődménye?

Nagyon megijedtem. Orvoshoz most nem akarok ez miatt még elmenni, legszívesebben várnék 1-2 hetet, hátha elmúlik.



ápr. 16. 19:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ne meg oltasd magad. Tönkrevágod az immunrendszered! Csak egy jóindúlatú tanacs! Ettől is duzzadhat a nyirokcsomó. Az összes valaszoló én voltam
ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Az oltásokról mindig lehet hideget-meleget olvasni, nehéz eldönteni mi az igazság.

Nyilván volt kockázata, amit legtöbben vállaltunk is.

ápr. 16. 22:33
 13/14 anonim ***** válasza:

Es meg többet is bevállalnál? Te tudod, en megtettem az emberi kötelességem itt.

Az immunrendszert nagyon “lefárasztják” ezek az oltások es nem tud megbírkózni mással. Kellett volna bízzal az immunrendszeredben. Tovabbi kísérletet ne csinalj magaddal, kaptál eleget!

ápr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia! Van, hogy egy egy fertőzés után csak hetekkel később húzódik vissza a csomó. Valószínűleg azert volt mert torok, mandula gyulladásod lehetett. Az, za kemeny es pici, nem növekszik azt jelenti, hogy reaktív. Gyulladásra, fertőzesre reagál.

Hagyjuk már ezt az oltással riogatast. Környezetembe, legalább 40-50 embert tudok, aki 3-at négyet us felvett. Köztük én is. Semmi baj nem lett. Nem kel az okoskodás. Ellenben a 24 éves munkatársanat, ami cukorbeteg volt, de még az elejen jár, 1 het alatt elvitte a covid. Szenvedett.

máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!