Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Parlagfű allergia? Ki hogy...

Parlagfű allergia? Ki hogy bírja? :S

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 09:03
1 2 3
 11/28 Szabó Simon ***** válasza:
74%
Igazán sajnálom az allergiában szenvedőket. Úgy vélem -laikusan-, hogy az immunrendszer hiányosságából ered. Az 50'-es években a Pillangó utca környékén nevelkedtem, ahol a parlagfű a grundokon szinte kultúrnövény volt. Ott rúgtuk a haverokkal a port. A közeli zöldségkertekből kihúztunk egy sárgarépát, karalábét, levettünk egy paradicsomot, és olykor csak ledörzsöltük róla a földet, és megettük. Ahogy az időjárás engedte, félmeztelen, mezítláb ki a szabadba. Soha nem lett semmi bajunk. Ma is eszem sok nyers zöldséget, gyümölcsöt, amit tudok javasolni allergiásnak, nem allergiásnak. Bár az UV sugárzással ijesztgetnek, tavasztól-őszig félmeztelen vagyok kinn a kis kertünkben. Viszont a D vitamin... Szóval -nem tudom...- közelebb kellene kerülni a természethez, barátságban kellene lennünk vele az ésszerűség határáig. Tudom, hogy annak, akinek az allergiától a szeme könnyezik, az orra csöpög, stb. annak konkrétabb javaslat kellene, de talán egyiküknek-másikuknak segíthet az amiket itt leírtam.
2011. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Indiában közelebb is vannak a természethez.

nem mondom, hogy nem jó, de egy (tegyük fel még élő!) 38 éves ember testéből ami parazitát ki lehetne szedni, az megtöltene pár hordót :D

2011. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
Allegra!
2011. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 N.Balu ***** válasza:
11%

Mi az, hogy allergia? A szervezetem kilök mindent, ami nem bele való. Ezt hívja valaki allergiának? Az enyhe orrfolyást?! Na ne már! Egy ilyen szennyezett környezetben? Nevetséges.


Miattam, hívja csak a sok droid mindezt parlagfű allergiának.


Ha az a rengeteg allergiás droid összefogna a saját érdekében, és még időben kiirtaná a parlagfüvet, akkor nem lenne ilyen gondjuk. De nem, az túl egyszerű lenne.


Droid számomra az, aki nem képes a saját érdekében cselekedni, mert valaki mástól várja a végrehajtandó programot. Vagy akár a gyógyszert. Csak droidok. Nem képesek öntudatra ébredni.

2011. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

hmm.. egy-egy nagyobb város körül akár több 100 km^2 területről parlagfüvet írtani?

sima ügy.

2011. szept. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 kút ***** válasza:
76%
A parlagfű sokkal régebb óta létezik mint a parlagfű allergia. Ne a parlagfüvet írtsd ki hanem találd meg hogy mitől is lettél allergiás rá és azt iktasd ki.
2011. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 N.Balu ***** válasza:
18%

".Aczél. válasza:


hmm.. egy-egy nagyobb város körül akár több 100 km^2 területről parlagfüvet írtani?

sima ügy."


Igen, sima ügy. Minden nagyobb városban van minimum ezer nyomorult és szerencsétlen ember, akinek az élete már olyan régen és annyira nagyon kisiklott, hogy egyszerűen MUSZÁJ elfoglaltságot adni nekik.


Szuper lenne mindenkinek, ha ők tavasztól augusztusig nyírnák a nem művelt területeket, pl. motoros, önjáró fűnyírógéppel, harcolva a parlagfű ellen. Ez a terület jellemzően nem 100 km^2 városonként, hanem kevesebb.


A megművelt területeken meg be lehetne vetni azokat, akik különbséget tudnak tenni a kultúrnövények és az allergiát okozó, pollent termelő növények között.


Szerintem rengeteg, az állami szervektől idő előtt nyugdíjba küldött és most közmunkára visszahívott ember választaná INKÁBB ezt a "közmunkaprogram" keretén belül. Azt hiszem, rengetegen lennének INKÁBB növényellenőrök, mint hogy munkára bírjanak egy túlszaporodott, munkára alkalmatlan társadalmi réteget.


Remélem, elég 'PC' voltam.

2011. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 kút ***** válasza:
100%
Nem jól gondolkozol. Az nekik miért lenne jó ha nem lenne allergiás ember? Ki venné meg az allegrát?
2011. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
pontosan...ez az egész az ország érdeke...lépten nyomon minden plakáton allergia gyógyszereket látni..3országban voltam az idén, és egyik országban sem láttam allergia gyógyszeres reklámost..sőt! még gyógyszeres reklámot sem!
2011. szept. 5. 20:44
 20/28 anonim ***** válasza:
67%

köszi a nekem írt választ, igen, jól írtad, lehetne befogni embereket. és tudjuk hogy nem így működnek a dolgok..

többieknek továbbra is ajánlom a napi 3-5g c-vitamint. nem olyan beruházás mint egy gyógyszer, és a gyógyszerekkel ellentétben segíti a szervezetet.

2011. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!