Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Candida fertőzés esetén...

Candida fertőzés esetén milyen diéta javasolt? Béltisztítás, lúgosítás-mivel, hogyan?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Szerintem ne diétázz, mert több kára van, mint haszna. Pár hónapja én is diétáztam több, mint 3 hónapig, bedőltem a hülye pénzéhes bioboltosoknak, egy csomó pénzt kihúztak tőlem méregdrága étrendkiegészítőkre meg a drága kenyerüket vettem... Az egésznek pedig semmi eredménye nem volt, ellenben vérszegény lettem, teljesen legyengültem és (alapvetően vékony vagyok) kórosan lesoványodtam. Úgyhogy inkább keress fel egy orvost, aki ír fel neked megfelelő, megbízható készíményeket és gyógyszereket. Az én orvosom teljesen ellenezte ezt a diétát! Állítólag a homeopátiás készítmények nagyon jók erre a problémára, egy ismerősömet rendbe is hozták, ill. ajánlom még a Dida tablettát!
2009. júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

A lényeg az, hogy kerüni kell a cukoros, savasító termékeket és a fehér pékárut. Van pár homeopátiás szer ami jó candida gomba ellen és nem is drágák. Ilyen pl. az esütkolloid oldat,(napi kétszer reggeli és vacsora elött 5-10 percel 5 ml meginni, persze függ hogy melyiket veszed, mert van úgy 5-6 féle én a 10 ppm-es részecskenagyságút veszem, de rá van írva az üvegre, ne fém kanállal mérd ki!!) ami vírus, baktérium és gombaölő immunerősítő és persze még sok minden másra is jó és a grapefruitmag kivonat (adagolás: 3×15 csepp 1 phár (2 dl) vizbe.) Tudok még egy jó lúgosítót ami még ráadásul rengeteg vitamint és ásványi anyagot is tartalmaz: búzafűlé. Ehhez persze, kell venni egy búzafűprést és búzafűvet aztán lehet préselni és inni, beöntést csinálni vele stb. Amúgy ha biztosra akarsz menni, hogy tényleg gombád van akkor menj el Dr. László Máriához VEGA- tesztre. Egy ilyen teszt kideríti, hogy tényleg azod van, vagy csak bebeszélték neked.


írok neked Dr. László Mária Candidiasis Divat vagy a XXI. század betegsége? c. könyvéből ami hasznos lehet


Savasító élemiszerek:


bor, sör, kávé, cukor, lekvár, gabonák (kivétel a köles, hajdina és a zab) fagylalt, különösen a fehér liszt, fehér kenyér és pékárú, tészta, fagyi, csoki, édes üdítők, pasztörőrözött tej, sajtok, túró, konyhasó, hidrogénezett olajok,húsok és húsipari termékek, hüvelyesek, szénsavas ásványvizek és üdítők. Savasító hatása van az antibiotikumoknak és a gyógyszerek többségének, a nagyobb menniységű c-vitaminnak, dohánynak


Lúgosító élemiszerek:


avokádó, burgonya, zöldségek, grapefruit, citrom, dinnye, málna, mandula, mák, köles, hajdina, szójatermékek, lencse, méz, joghurt, kefir, tojássárgája, gyógyfűteák


Semleges hatású élemiszerek:


alma, ananász, áfonya, eper, nyers kezeletlen tej, hal, zab, barna rizs, hidegen sajtolt olaj, dió, mogyoró


Remélem,hogy tudtam segíteni valamit!

2009. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!!!!!
2009. júl. 28. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
a mez lugosit? akkor candidasok ehetik azt is?
2009. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Méz nem tudom lugosít - e..

" Meglehetősen kevés, jól dokumentált vizsgálat foglalkozott eddig e kérdéssel. Vannak olyan szerzők, akik szerint a Candida-hiperszenzitivitási szindróma nem létezik, a gombaellenes diéta nem tünteti el a Candidát. "

[link]

Itt találtam az infót, érdemes elolvasni.

Rengeteg oldlon sok érdekes infó. Írjátok be a keresőbe : Candida diéta..

Szerintem egy tisztító kúra elég.

De ilyen hogy 3 - 6 hónapos diéta, ez hülyeség.

És a partnered, be fogja tartani? Neki is kb 1 - 2 havi diétát javasolnak...

2009. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tóth Gabriella Éva válasza:

A méz dehogy lúgosít, amúgy is tömény cukor! TILOS candida diéta alatt.

Az alábbi felsorolással is van némi gondom:


"Lúgosító élemiszerek:


avokádó, burgonya, zöldségek, grapefruit, citrom, dinnye, málna, mandula, mák, köles, hajdina, szójatermékek, lencse, méz, joghurt, kefir, tojássárgája, gyógyfűteák "


A burgonyában lévő keményítőt a szervezet cukorrá bontja, tehát tilos. Főként a szigorú szakaszban. Zöldségek okés, de nem mind, a magas cukortartalmúakat kerülni kell (sárgarépa, zöldborsó) A citrom, grapefruit rendben van, sőt ajánlott. Dinnye szintén magas cukortartalmú, tehát tilos. A méz tömény cukor, mint írtam, sajnos az is kerülendő. Joghurtból csak az élőflórás, natúr joghurt fogyasztható. Kefír... egek! A kefír erjesztéssel készül, tehát mivel gombák ellen harcolunk, nyilvánvalóan TILOS a fogyasztása. A tojást is kerülni kell a diéta szigorú szakaszában.

2015. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!