Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pár hete elkapott a mononukleó...

Flosi kérdése:

Pár hete elkapott a mononukleózis vírus. A májtesztem az előhöz képest tovább romlott. Arra szeretnék választ kapni, hogy mennyi ideig fog ez még így tartani? Mikor ihatok alkoholt, éshogy a cigi milyen befolyással van erre a vírusra és a májamra?

Figyelt kérdés
2012. aug. 25. 20:04
 1/5 anonim válasza:
Hello én nyár elején estem át rajta, májvédő teát ittam minden nap (herbáriában lehet kapni) és az helyreállította a máj értékeket pár héten belül. Alkoholt még legalább egy hónapig ne igyál, csak amikor már helyreálltak az értékek és a cigit is pihentesd kicsit. Milyen magasak az értékeid?
2012. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 picilanyom válasza:
Alkoholt egy év után ajánlok, mert hanem örök életedre meájbeteg lehetsz. Vigyázz magadra! Én megint felülfertőződtem a tegnap és már annyit voltam beteg, hogy érzem, mikor hogy és mint. TÉnyleg vigyázz magadra. A mononukleózis 1 év után is a kiütés és helyrejövés után fog gyengíteni, és bármikor visszatérhet.
2012. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ooo kitartás.leginkább szerencsés vagy, hogy egyből tudják mi a bajad..erre semmilyen gyogyszer nincsen, egyszerűen kb 3 hetig pihenned kell amennyit csak tudsz...meg sok folyadékot innod!alkohol, buli..szerintem eszedbe ne jusson! nem mellesleg ez fertőz, szóval a többiekre tekintettel inkább kerüld el a tömeget, bulikat...cigi meg igy sem ugy sem tesz jot.legalabb most bird ki!
2012. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 picilanyom válasza:
kezelés szükséges, ha nem akarsz agyvelő esetleg agyhártya gyulladást :)
2012. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ. Az értékeim csökkentek a multkorihoz képest, hálistennek. Az egyik már majdnem teljesen a normában van, és a másik pedig 3 egész valamennyiről 1 egész valamennyire csökkent... Szóval, már kezdek helyrejönni. Cigi mennyiségét csökkentettem. Buliban 2 hét után először voltam a múlt héten, de természetesen egy korty alkoholt sem fogyasztottam.

Az izoláció már 2 hét után nem érvényes, mert már nem fertőzöm, úgyhogy nyugodtan mehetek bárhová csak az a kellemetlen, hogyha kicsit többet mozgom, egyből érzem a levertség érzetet.:/

Úgy gondoltam, hogy szilveszterig nem fogok alkoholt inni.. Az úgy oké? Az egy évet kicsit túlzásnak érzem.. De vigyázok magamra.:)

2012. aug. 31. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!