Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit köhögtem fel? Mi ez a trutyi?

Mit köhögtem fel? Mi ez a trutyi?

Figyelt kérdés
már 1 hete picit fújom az orrom azóta köhögök meg tüsszentek. most felköhögtem 2 ilyen.. hát.. mogyoró szrű izét a torkomról. nagyon pici fura sárga kissé szétfolyt valami ami kissé kemény. más volt a színük de éreztem hogy mind a 2 kifejezetten a torkomról jött! és olyan szaga volt mint a rohadt fognak. vagyis... nem is... na szóval büdös volt. mi lehet ez?
2009. szept. 21. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
a taknyod volt.
2009. szept. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
persze.. egy takony kocka alakú és kemény..
2009. szept. 21. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem félig emésztett kajamaradék. Nekem is volt már,nagyon ritka,de előfordul. A sok köhögéstől lehet visszajött a gyomrodból egy kicsi, a nagyon büdös tud lenni. Esetleg pár napja beszorult a torkodhoz valami, ami be tud, (pl rizs), és az ott kezdett emésztődni. Ilyen is előfordulhat. Nem kóros, ha csak ritkán van ilyened.
2009. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

fúj bazeg, én meg épp eszek...én hülye meg végigolvastam az elemzett trutymódat:D

amúgy mások is szoktak ilyet produkálni, ha megvannak fázva.

2009. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is van. És mindig ugyanolyan, tök mindegy, mit ettem, szóval szerintem nem feltétlenül a gyomorból jön, bár nem zárom ki. Olyan, mint egy büdös tarhonya (sosem eszek tarhonyát!). Fúj. :D
2010. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem soha nem volt ilyen jellegű panaszom, de 17 éves koromban hirtelen előjöttek ezek a darabkák tüsszentéssel (ősszel), kétségbe estem , megkeserítették az életem. A fogaim elvileg (és remélhetőleg gyakorlatilag is) nagyon szépek voltak ( ezt egy olyan fogorvos mondta aki egy baromi drága rendelőben dolgozott, de ezzel kapcsolatban nem tudott mit mondani(a büdös darabkákkal kapcsolatban,refluxra gyanakodott de nem az.)). Használtam fogselymet és szájvizet , de a probléma továbbra is fennállt. Kedves fül orr gégészem rakás szart sem tudott mondani erről a dologról. De büszkén kijelentette hogy az orrnyálkahártyám vérbő.

Igen , ebben az időben sokat vérzett az orrom (heti 2-3 reggelente, vagy ahogy kedve tartotta..) De kigondolta volna hogy köze volt hozzá. Lényegében teltek a hónapok , javulást csak tavasszal vettem észre kb féléves többé kevésbé megfázás után. Házi orvosom azt mondta hogy bebeszélem magamnak a szájszagot és rossz ízű nyálat ( ez valószínűleg a vértől volt , ami a nyálamba került mindig egy kicsit. Már nem ő a házi orvosom.:D

Lényeg , kevesebb orrvérzés kevesebb szagot ,rossz nyál ízt és darabka feltüsszentését okozta, megjött a javulás. Rutin + C-t szedtem ( a hajszál erek erősítésére) és jobban odafigyeltem hogy jobban öltözködjek fel a megszokotthoz képest.

Sajnos ma is előfordulnak a darabkák de a helyzet más , ha látom hogy az orrváladékom véres több napig , akkor szinte sejthető hogy jönni fog a darabka.

Ez az én esetem , vidéki orvosok nem igazán tudtak segíteni , kitapasztaltam és eléldegélek így.

Egyébként ebben az időszakban elég depressziós voltam , és hiszek abban hogy ha valaki boldog akkor kevesebb baj éri , meg az immunrendszere is erősebb. :D

Összegezve: - odafigyelni ,hogy a legkissebb megfázásokat/meghűléseket is elkerüljük.

-hajszál ér erősítés , ha vérbő az orrnyálkahártya. rutin + c

(-most még azon gondolkodom, hogy lehet hogy kicsit száraz a levegő itthon , mert azon a bizonyos őszi évszakban beszereztünk egy párátlanítót ami x százalékon tartja a páratartalmat , ami elvileg egészséges és normális. BÁR ez a készülék a szobámban soha sem volt , és mindig zárva az ajtó , de nyílván sok időt töltök a szobámon kívül is.) szóval ez nem biztos.


Nagyon remélem , hogy tudtam segíteni.:)

2015. jan. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!