Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kivetessem a torokmandulámat?

Kivetessem a torokmandulámat?

Figyelt kérdés
Van egy léguti panaszom, és az utolsó doki végre megvizsgálta az orrjáratomat, azt mondta az ott lévő duzzadt orrmandulát mindenképp ki kell szedni, aztán megvizsgálta a torkomat is és szerinte a torokmandula is határeset. Tudom nagyon fájdalmas utána 2hétig, főleg hogy nekem kicsi a fájdalomküszöböm, de ha az ott lévő vírusok, bacik is rásegítenek a betegésemre akkor mégegyszer be kell feküdnöm a műtőbe. Ti mit tennétek?

2013. ápr. 8. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Jobb kiszedetni mindkettőt. Én mindkettővel megszenvedtem külön-külön, jobb lett volna ha egyszerre mindkettőtől megszabadulok.


Az a két hetes fájdalom nem olyan vészes, nekem kb 2-3 napig fájt utána már fájdalomcsillapítót se nagyon szedtem. A műtét sem volt vészes pedig ébren vették ki és több mint egy órán át tartott.

2013. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Neked milyen panasz miatt szedték ki? Mert nekem az a tipikus mandulagyulladásos lázasodás még nem volt, csak váladéktermelődés, azt pedig tudtommal a torokmandula nem csinál.
2013. ápr. 8. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
NE szedesd ki,nekem kivették mindkettőt és brutálisan fájt,ráadásul utána lesz a torokban egy kis tasak vagy mi,ami nálam állandóan begyullad!! Külföldön már régóta nem szedik ki a torokmandulát,pont a nálam is kialakult következmények miatt!!!
2013. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor szedetném ki ha más megoldás tényleg nincs. Merhogy azok ám az elsődleges védelmi vonal. :) Nézz meg minden más lehetőséget.
2013. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden más lehetőséget kipróbáltam az elmúlt 3évben akkupunktúrától kezdve az antibiotikum kezelésig minden megvolt. Az orrmandulámat mindenképp kivetetem. Az egészségügy vicce, hogy csak az 5. fül-orr gégész nézett meg alaposan, az is csak a fizetős magánrendelőjében.
2013. ápr. 8. 14:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég gyakori jelenség, hogy az orrmandula kivétele után a torokmandula is problémás lesz, általában van összefüggés a kettő között. Jobb kivetetni mindkettőt. A mandulák nem látnak el semmi olyan funkciót amit a többi nyirokszerv ne tudna átvenni, cserébe komoly gondokat okozhatnak kezdve az ekcémától az ízületi gondokon át a szívproblémákig, még úgy is hogy a torokmandulád nem produkált még komoly tüneteket.
2013. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Életem legjobb döntése volt, hogy 18 évesen kiszedettem a torokmandulám, annak ellenére hogy az utána következő 2 hetet azt hittem, nem élem túl. Előtte egy hónapban 2 hetet beteg voltam. Azóta évente egyszer.
2013. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egyébként nem haltam bele a kivételbe. Ébren voltam, utána 1-2 napig szarul voltam, najó azért fájt rendesen de túl lehet élni, aztán kb ennyi. Egy ideig fura, de elmúlik.
2013. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!