Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » H1H1ellen nem oltattam a...

H1H1ellen nem oltattam a 3,5éves fiam. Ha a környezrtében (ovoda, család) sokan beoltatták magukat kevesebb rá az esély, hogy ő is megkapja a vírust?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 10:04
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szia


Nem kevesebb rá az esély. Mert aki beoltatta magát az nemm kapja el a vírust, de haza viszi és aki nincs beoltav azt megfertőzheti:-((

Én is vacilálok nekem egy 4 éves kislányom van. És én meg 7 hetes terhes vagyok!!

2009. nov. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy kolléganőmnek van 2 kicsi gyereke, iskolásak, valószínűleg ezt kapták el októberben, 1-másfél hét alatt végigment rajtuk, és most jól vannak, oltást nem kaptak a vírus ellen.
2009. nov. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: jóval kevesebb rá az esély. Egy beoltottban néhány órán belül elpusztulnak a vírusok, legfeljebb ennyi ideig fertőzhet és legfeljebb azzal a néhányszáz vírussal, ami valahogy a szervezetébe/re került és azokkal se valószínűen.

Ezzel szemben egy influenzás akár két hétig minden egyes kilégzésével több száz vírust, egy-egy köhögéssel pedig több ezret juttat a légtérbe.


10:09 - tényleg nem kötekedésből, de miből gondoljátok, hogy h1n1 volt?

2009. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10:16 - Az anyuka erre tippel, mert egyrészt akkor már a csapból is ez folyt, bár akkor még az oltóanyagok nem fogytak úgy, még nem ijesztették be eléggé az embereket, és sok orvos se támogatta, csak utána lett nagy felhajtás az ügyből. Viszont a gyerekeknek azóta semmi baja.
2009. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elnézést, ez kissé bunkó lesz, de

10:21 - aha, logikus, a hazug média, aminek ugye nem hiszünk azt mondta, hogy van ez a h1n1, amit mi nem hiszünk el, de ha a gyerek megfertőződik akkor ő mégis azt kapta el, mert milyen trendi már most azt mondani, hogy "ugyan én már rég elkaptam", értem én.... ;-)

Remélem sikerült félig-meddig rávilágítanom a dolog visszásságára.

Amúgy ha valaki tényleg túlesett már a betegségen annak se lesz az égvilágon semmi baja az oltástól, legfeljebb enyhébb lesz az oltási betegsége.

2009. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10:23 - Nézd, felhajtás akkor még tényleg nem volt az oltásból, csak a H1N1-ből, hogy van és terjed, az oltásról viszont már akkor ellentétes infók voltak, az anyuka vacilált, hogy mi legyen, meg nem igazán értette, hogy ha több gyerek is megbetegedett abban a suliban hasonló tünetekkel, miért nem rendel el a doki vizsgálatot. Ez volt, én ezt hallottam tőle személyesen. Végülis a 2 gyerkőc meggyógyult oltás nélkül, és kutya bajuk. Nem tudom, ki hogy van az oltással, ezt az esetet személyesen ismerem, és kész. Ők nem kaptak és jól vannak annak ellenére, hogy voltak betegek.
2009. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

5. oldal 6-. sor:

"Az eddigi tapasztalatok szerint a pandémiás vírus okozta megbetegedések elsősorban a gyermekeket, fiatalokat érintik, a betegség lefolyása enyhe, hospitalizációt ritkán tesz szükségessé."


14. oldal 3. bek:


"Megelőzés


Védőoltások



A jelenleg előállítható oltóanyagokkal az influenzajárványokat megelőzni, vagy lényegesen befolyásolni nem lehet."



6.oldal közepéről:

"A jelenleg pandémiát okozó H1N1 vírus érzékeny mind a két neuraminidáz gátlóra."


Tehát a hivatalos protokoll szerint az oltásokkal nem lehet lényegesen befolyásolni a járványt, a kapható antivirális szerekkel azonban igen, mert ezekre a vírus érzékeny...


Akkor miért is nem azokat preferáljuk? Amelyik módszer hatékony?


Nem kétséges, hogy totális dezinformációs kísérlet tanúi és áldozatai vagyunk valamennyien.


Ezek után én mit mondjak a betegnek? Tessék itt egy oltás, de lényegesen nem befolyásol semmit?


Szépen vagyunk, mondhatom...

egy háziorvos oldaláról ...

2009. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

11:57 - ez a dokumentum még az első kifejezetten a pandémiás járvány elleni oltóanyag oltásának megkezdése előttre van keltezve, ráadásul ki tudja akkor, hogy az adott rész mennyivel korábban íródott meg. Innentől kezdve szerintem egyértelmű az egész, amíg nem volt olyan oltóanyag, ami jó az influenza ellen addig azt írták a dokumentációba, hogy nincs, amint lett azt kezdik el propagálni.

Ha ma kiadnának egy dokumentumot az AIDSről abba is az kerülne bele, hogy jelenleg nincs olyan gyógyszer, ami hatékonyan gyógyítja annak ellenére, hogy kutatócsoportok százai dolgoznak a megtalálásán és lehet, hogy valahol már kész is van a megoldás csak még nem bzitosak benne.


A második felébe pedig túl sokat látsz bele, nem írja, hogy a neuramidáz gátlókkal befolyásolni lehetne a járványt, csak annyit, hogy hatékonyan a megbetegedés kezelése során. Maga a feltételezés is értelmetlen, hisz ezeket akkor használjuk, amikor valaki már megfertőződött, tehát a járványra szinte semmilyen hatással nincsen, legfeljebb az, aki szedi pár nappal kevesebb ideig fertőz, de ebben sem vagyok igazán biztos, hisz ezek a szerek némileg visszaszorítják a vírusok terjedését a szervezetünkben, de az elpusztításukért ugyan úgy a saját immunrendszerünk a felelős.

2009. nov. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
H1H1 még nincs tudtommal, egyébként az oltás azt védi aki be van oltva ők ugyanúgy továbbadhatják a vírust bárkinek.
2009. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

13:04 - én tényleg nem értem, hetek óta senki nem írta ezt a sületlenséget ma pedig már vagy a tizedik ember írja be.


Még egyszer bemásolom a válaszomat:

Kérdező: jóval kevesebb rá az esély. Egy beoltottban néhány órán belül elpusztulnak a vírusok, legfeljebb ennyi ideig fertőzhet és legfeljebb azzal a néhány száz vírussal, ami valahogy a szervezetébe/re került és azokkal se valószínűen.

Ezzel szemben egy influenzás akár két hétig minden egyes kilégzésével több száz vírust, egy-egy köhögéssel pedig több ezret juttat a légtérbe az ő saját szervezete által megtermelt többmillió vírusból.


Légyszíves ne próbálja többé senki egy lapon emlegetni a néhány órán át max néhányszáz vírussal fertőző embereket a két héten át többmillió vírussal fertőzőekkel. Aki beoltatja magát a fertő időtartamot kábé 95%kal, míg az általa létrehozott vírusok számát 100%kal csökkenti.

2009. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!