Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon nagy a gondom:SÁldozat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon nagy a gondom:SÁldozat vagyok? Vagy bűnös? Van esély h újra egy család legyünk? Ti mitgondoltok erről?

Figyelt kérdés

15/L vagyok. és elvált szülők gyereke.=( kb 5 éve h elválltak egymástól. amikor úgy kb 10-11 éves lehettem anya megcsalta apát az egyik munkatársával. és én erre úgyjöttem rá h egy reggel felkelek és látom h valaki van nálunk. kimegyek megnézem. aztán látom h ülnek az asztalnál és kávéznak. megkérdeztem anyámat h kiez?.És képesvolt azt hazudni h csak egy jó kolléga aki épp beugrott hozzánk egy kávéra. persze apám dolgozott nemvolt otthon. és ez egész héten ígyfolytatódott tovább. egyszer már azt is látom h ölelkeznek. na akkor végem lett.meg ameddig aám dolgozott addig folyton randiztak. elbeszélgettem anyámmal h mégis hogygondolja ezt h az apám hátamögött ilyeneket csinál:@ aztán egyszer elmesélte nekem h elhidegült az apámtól és ezért tette ezt. nade mért nekem mondja meg mért nekem kellett először megtudnom ezt. apámnak nem is szólt semmit. meg képesvolt szinészkedni is h még szereti. szó szerint játszadozott vele.=( nade ez még így ment tovább..tovább.. apa már sejtett valamit és elkezdett gyanakodni. kérdezgette anyámat h szeretsz e még meg ilyenek anya természetesen igent mondott. -.- ... volt h lebuktak egy este. ugye anyám leis feküdt vele rendszeresen a pasival. épp hogycsak összekapták magukat miután végeztek és hazajött apa. na akkor nagy kiabálásvolt és kapott is a pasi tőle. énmeg csak sírtam és sírtam mert nemtudtam mitévő legyek. szorongásban éltem mert anyám telibeszélte a fejemet h neszóljak egy szótsem apámnak. hát amilyen hülyevoltam és kicsi is nemis mertem szólni mert úgygondoltam h ennek az egész ügynek éncsak áldozata vagyok.aztán így ment ez tovább 2 évig folyamatosan.=( persze ezalatt az időalatt minimum3x leis buktak. apám már annyira kivolt borulva h semmitsem csinált csak lesütött fejjel üldögélt egymaga és nemszólt senkihez egy szótsem. aztán amikor már ott tartottak h elválás meg már a nagyszüleim meg az egész család rájött h mimegy itt a háttérbe akkor aznap volt az h anyám odaköltözött a pasihoz. apám bennem is nagyot csalódott akkor h miértnemszóltam. de akk már minek szóltam volna amikor az elején is lebuktak előtte. szinte sejtette az egészet.de anyám is csak hazudott meg hazudott. -.- ameddig ez az ügy lenem zajlott elköltöztünk egy másik városba anyám testvéréjékhez. aztán ott 2 évet laktunk házunk is volt meg minden. anyám boldog volt a pasival.össze is házasodtak. gyereket is szült neki aki mostanára már 2éves elmúlt.most újra ittlakunk ahol eddig mert visszajöttünk kb úgy 3 éve. apámat sem érdekli már az ügy. és sajnos nemtud továbblépnisem.=( úgyértve nemkell neki bnő mert ezekután nemképes senkiben megbízni.és azt vettem ésszre h anyám és az új férjeközt egyre csak romlik a kapcsolat. tiszteletlen az anyámmal amit énsem tűrök. egy az én kinem állhatom azt az embert .útálom gyűlölöm és ez kölcsönös is.nemis szólunk egymáshoz.de nekem ez így még jó is h nemkell vele társalognom. nemtudom neki megbocsájtani soha h szétszedte a jó családunkat. mert anya és apa sokkal jobban kijöttek mint most ő és az új férje. ő nembecsüli meg anyát úgy mint annakidején apa. mostanába már csúnyán is beszél vele és azt veszem észre h gyermekétsem szereti aki 2 éves. mert vele is kiabál ha hisztizik meg ha sír aztsem viseli el.pedig 2 éves szegény gyerek mostkéne a legtöbb törődés neki.de ő nem is törődik vele csúnyákat mond rá ha valami nemtettszik neki h pl beáll a tv elé vagy hangosan játtszik meg ha álmában sír a kicsi.inkább nemis mondom miket szokott rákiabálni. =( persze ezt már anyám sem tűri mert anya szereti a kicsit.én is szeretem és próbálom én is nevelni amikor anyám dolgozik és énvagyok vele egyedül itthon.

egyre többet veszekednek anyámék most is már 2. hete nemis nagyon szólnak egymáshoz vagyha szólnak is akk csak veszekedésből. én aztveszem észre anyámon h telljesen megbánta h félrelépett és h elvált az apámtól csak nemmeri kimondani. énis ha kérdezem tőle nem is válaszol rá. nagyon furcsalett. és a személyisége is megváltozott. már velemszemben sem olyan mint régen. folyton mindenért veszekedik velem.és én most bűnösnek érzem magam h annak idején csinálhattam vna vmit h ez nekövetkezzen be. és még anyagilag is rosszulállunk úgynézve h még annakidején anyám és apám vettekfel kölcsönöket és még mindig isszák a levét. ha anya és apa együttlennének minden megváltozna de sztem ez már lehetetlen :\\\\\\\\\\\\\\\'( mivel anyámnak már gyereke is van a pasitól. és ez így nemlenne jó újra. meg apa is aztmondja h már semmipénzért nemfogadná vissza anyát.de mégis szerintetek mennyi az esélye ennek h újra együttlegyenek?? annyiraszeretném. mert már nekem is elegemvan lelkileg ebből h aztlátom h nembecsülik meg az anyámat. meg énsem vagyok megbecsülve.és sztem anyám sem akar már apámmal együttlenni. mertha kérdezem tőle azt mondja h inkább egyedül mint vele. Reménytelen az egész ugye?? :\\\\\\\\\\\\\\\'( :\\\\\\\\\\\\\\\'( elvagyok keseredve=( mert ennek az egésznek így tuti h nemlesz jövője.

NEHARAGUDJATOK AMIÉRT HOSSZÚVOLTAM DE LEKELLETT ÍRNOM MINDENT.


2009. aug. 1. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szörnyű, hogy ezt neked kll elszenvedned!

Részvétem!

Három lehetséges kimenetelt látok:

1) Megbocsátás

a megszokások, az együttélés miatt újra összejönnek, sajnos a férfiak nehezebben bocsátanak meg

2) Ellenségeskedés

ha kezdetektől fogva voltak problémák, akkor lehet, hogy eldurvulnak a dolgok

3) Barátság

sok elvált pár lesz utána a legjobb barát, mert bár kezdetektől fogav kijöttek egymással, az együttélés nem ment nekik, így külön könnyebb mindkét félnek


Attól függ, hogy a szüleid mennyire alkotnak jó csapatot, mennyire működnek együtt.

Bármi is lesz, ne félj, majd elrendeződik valahogy!


Nagyon sajnállak, engem egyedül nevel az anyám, szerencsére a mostani pasija nagyon rendes, kedves, de az előzőt utáltam. El is üldöztem, anyám sokáig haragudott rám, talán még most is, de mind jóljártunk az új kimenetellel, örülök, hogy megtettem.

Ne hibáztad magad, nagyon rendes ember vagy.

Ha hiszed, ha nem, nekem a hozzád hasonlók adják vissza a reményt, hogy még vannak a Földön rendes emberek.

Én sem bízom meg a legtöbb emberben, főleg nem a férfiakban.

Szerintem olyan jó szívvel, mint amilyen neked van, találsz majd egy kedves barátnőt, aki talán még segíteni is tud.

Sok szerencsét kívánok mindenesetre!

2009. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az én szüleim sem élnek már együtt nagyon nagyon rég óta! de anya nem csalta meg aput csak közölte vele h ö már nem szeretne tovább együtt maradni vele ezért külön folytattuk az életünket!

ez engem megviselt nagyon mivel nem voltam boldog mert én nagyon szerettem anyut is de aput is és nehezen fogtam fel h már nincs család! sokat sirtam anya talált magának másik párt! de vele nem vált be neki ezért elhagyta ... ! jopár évig nem volt anyunak senkije! aztán megint talált vkit ö azöta velünk él! én nem szeretem nem is nagyon beszélek vele nem szolhat bele az életembe mert ö számomra idegen!

apa soha nem keresett más nöt mert ő csak anyut szerette! nem kellet neki más! a probléma csak az volt h apának szinte nem maradt senkie sokat ivott ... ( egyszerüen nem volt boldog) én is elkerültem pestre iskolába és hétvégente talákoztunk de akkor sem mindig! lassan 2 éve h öngyilkos lett egyszerüen nem birt tovább ebben a világban élni! :( :'( nekem nagyon hiányzik az életemböl az h nem volt normális családom mert nagyon fiatal voltam és alig emlékszem olyan dolgokra amikor a család együtt vol közös vacsora meg kirándulások ilyenekre gondolok...

remélem neked nem lesz ennek a dolognak ilyen tragikus vége!

sajnálom h igy alakult az életed mert ez egy gyereket örök életre megviseli és elkiséri :(

2009. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A kérdésre válaszolva: Nem, nem hiszem hogy ezek után újra összejönnek, sajnálom. :( Szerintem nem vagy bűnös, én is 15 vagyok és nekem is kiskoromban tele lett beszélve a fejem, ez a szülők hibája amikor manipulálni akarják a gyereküket...

Elhiszem hogy nehéz, mert mi sem vagyunk a csúcson, sőt ez életem egyik eddigi legrosszabb éve, de fő az optimizmus! :)

2009. aug. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló!

Szörnyű ezt hallani, nagyon bátor vagy!

Együttérzek veled!! Kívánom, hogy egyszer egy igazi család részévé válj (ha pedig már van családod, kívánok sok boldogságot)!!

2009. aug. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyukád nagyon rosszul tette, hogy megcsalta apukádat. Nem csoda, hogy apukád már nem akar vele lenni, ráadásul így, hogy van a pasitól egy gyereke. Már megbocsáss, de anyukád tehet az egészről. Nagyon sok ember szülei elválnak,ha már nem működik a kapcsolat. De az, hogy anyád még hazudott is, miközben csalta apudat..Te nem tehetsz semmiről, így is úgy is külön váltak volna, hiszen anyád már nem érzett semmit apukád iránt. Én sem fogadnám vissza azt, aki hosszú időn keresztül csal, elhagyja a családját egy másik emberért, majd csinál a másik embernek egy gyereket és aztán, mikor már nem mennek jól a dolgok, visszavágyik. Persze azt írtad, hogy anyud sem akar semmit apudtól, tehát igazából részéről is teljesen tárgytalan a dolog. A szüleid kapcsolatának vége, ezt el kell fogadnod..nem fogsz belehalni. Szeresd apukádat, támogasd anyukádat..ez a legtöbb, amit tehetsz.
2009. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát pont ezaz h megbocsátani nemfogok,barátkozni nemfogok,elfogadni nemfogom soha ezt a helyzetet ami most van. és írt it valaki olyat is h fő az optimizmus. hát nekem már azsincsen ..:/ reménytelen. meg aztsem tudom h az anyám hogyváltozhatott át ennyire velem szemben is...

de ha nekem lesz acsaládom én nem ezt fogom nekik adni az biztos. megfogom becsülni majd. és nemtervezek olyatse h félrelépjek..

2009. aug. 1. 17:01
 7/7 A kérdező kommentje:

apát én angyon is szeretem. olyan mintha a legjobb haverom lenne és vele mindig jókedvűvagyok és őis velem.

anyát meg azért nemtámogatom ebben az egészben mert már ahogy látom nekisem jó ez így mert sztem mindent megbánt.

2009. aug. 1. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!