Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért "kezel úgy" még mindig...

Elzácskaa kérdése:

Miért "kezel úgy" még mindig mindenki, mint egy molett nőt?

Figyelt kérdés
Talán így elsőre értelmetlennek tűnik a kérdésem, de megpróbálom összefoglalni, hogy mire értem ezt. Kezdjük ott, hogy 2 évvel ezelőtt 65-70 kiló között voltam, nagyon nem éreztem jól magam a bőrömben, úgy éreztem, mintha börtönbe lenné zárva, vagy valaki másnak a testébe. Belülről mindig egy törékeny, légies, mozgékony, villámgyors személyiségnek éreztem magam, és a testem nem ezt tükrözte, hanem lomhaságot, tohonyaságot, amit egyszerűen gyűlöltem. Azóta 48-49 kilóra fogytam, sporttal, diétával életmódváltással, még 4-5 kilót szeretnék (155 centi vagyok). Sokan azt mondják, hogy ne fogyjak többet, mert veszélyes lenne (általában azok szerint, akik teltebben ismertek meg). Viszont vannak emberek, akik meglátnak, és rögtön elkezdenek látszólag kedvesen, de valójában rohadtul ledegradálóan "vigasztalni", hogy "Nem baj, valakinek a gömbölyű is tetszik", meg "Magadnak tetsszél, az a lényeg", "Ne akarj nagyon vékony lenni, Te ilyen alkat vagy, alacsony, zömök", "Te így is szép vagy", vagy ha meglátnak valami fekete, karcsúsított cuccban, akkor "na látod, ennyit tesz egy jól szabott ruha". Mindezt széles mosollya, "biztató" öleléssel... Én ebben az egészben érzek egy nagymértékű lesajnálást, azt sugallják felém, hogy még mindig kövérnek kellene éreznem magam, és paradox módon pont ezek miatt tudom kevésbé elfogadni magam. Valahogy kudarcnak élem meg ezeket a visszajelzéseket, hogy valamit rosszul csinálok, még mindig nem vagyok az "igazi". Tisztában vagyok vele hogy dolgoznom kell még magamon, de azért erős túlzásnak tartom, ezeket a jelzőket, hogy dundi, zömök, húsgombóc, stb, és ilyenkor kedvem lenne még kevesebbet enni, (ígyis zéró cukor, meg feldolgozott kaja, may 1200 kalória) és a koplalásba menekülni. Arról nem is beszélve amikor egyenesen a pofámba megkapom, hogy ""Látszik rajtad, hogy szeretsz enni!", na ilyenkor sírva elásnám magam. Ugyanígy rettenetes kudarcnak élem meg, ha véletlenül kicsi rám egy ruha (ami ritka, XS-S-es holmik jók rám, mint utoljára 15 éve, de ígyis hájasnak látom magam) Mikor lesz már ennek vége??? Bezzeg aki igazán testes, annak nem szólnak be ennyire durván... Ráadásul a felsőtestem lassan "elfogy", (85D-ből 70B-s melleim lettek) de a comb-fenék-alhas még mindig kényes téma, konkrétan egy formátlan debellának látom magam rosszabb napokon. Tudom, hogy ez látszólag "csak" a külsőről szól, de sajnos nagymértékben kihat a belsőmre is, főleg, hogy régen tényle, igazán kövér voltam.

2022. máj. 10. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mybodygallery-re írd be az adataidat és a típusodat, ott független szemmel látod meg magad miért mondhatják azt az emberek, amit. Ha pl. alma-alkatod van, vagy extrém körte akkor bizony kevés kiló plusz is rosszul mutat. Pl. Tóth Vera lefogyott, lába vékony, jól beállított képeken arca is, aztán egy nem beállított fotón, vagy videón meg kiszakadt belőlem, hogy hát szinte ugyanolyan kövér. Az alkata ilyen, ezzel nagyon durva sanyargatások árán tud érdemben mit kezdeni az ember. Aztán az is lehet, hogy szimpla irigység és bunkóság ami motiválja az ölelgetős "jóakaróidat".
2022. máj. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
88%
Szerintem megválaszoltad magadnak a kérdésed. Nem szép, ha ilyet mondanak, de valószínű azért van, mert nem egyenletesen fogytál mindenhonnan,edzeni kell. Amúgy az eredmény, amit elértél dícséretes. Amit én észrevettem azokon akik kövérek voltak és fogytak, hogy valahogy sokaknál maga az alkati adottság megmarad, tehát a kar, comb, arc valahogy duzzadt marad, mintha vizes maradna, jóllehet a zsír eltűnt és ahhoz idő kell míg az is rendeződik, de ezt biztosan jobban el tudná magyarázni, aki ért ehhez.
2022. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

hát én ezt nem tudom elhinni, bocs.

Ezekkel az adatokkal minden vagy, csak nem molett. persze magasabb nem tudsz lenni, az igaz.

nem lehet, hogy csak pár rosszindulatú ismerős csinálja ezt és felnagyítod a problémát? én amikor 100 kilóról lefogytam 85-re, akkor a modellalkatú kolléganőmet majdnem megütötte a guta, amikor meglátott, pedig még úgy is dupla akkora voltam mint ő, nem is értettem. az emberek egyszerűen rosszindulatúak.

2022. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha ennek a sok rosszindilatú kígyónak a dicséretétől leszel elégedett, akkor SOHA nem leszel az! Ilyenek, ne számíts másra. Ha te így már jól érzed magad, akkor légy elégedett!
2022. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon büszke vagyok rád így ismeretlenül is! Olyat tettél, ami kevesen tudnak megtenni.


A beszólogatókkal meg nem kell foglalkozni. Én magas vagyok és nagyon vékony és egész életemben hallgattam a "de jó neked, hogy ilyen vékony vagy" megjegyzéseket. Megjegyzem: miért lenne jó? Ettől nem volt nagyobb sikerem az életben. Pár éve meg különböző gyógyszerek miatt hol meghízom (20 kilót is akár), hol lefogyok (kábé 15 kilót is akár). Amikor majd' 20 kilóval több volt rajtam, jöttek a megjegyzések, hogy "látom, kikerekedtél", "látom, meghíztál". Megjegyzem, a magasságomhoz a vékony formám 10 kilóval kevesebb az "ideálisnál", míg a "kövér" formám csak 7 kilóval több az ideálisnál.

2022. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, igen, tudom, hogy az edzés döntő fontosságú, napi szinten futok, intervall edzéseket, vagy pilatest tolok még az 1 óra séta mellé, mert az alap nálam. Hétvégén rendszeresen bringázás, túrázás, kirándulás a program, alapjáraton örökmozgó természetemn van. Sajnos edzőteremre most nem telik, ettől függetlenül megpróbálok minden tőlem telhetőt bevetni. Az alkatom nem extrém aránytalan, mindig is egyenletesen híztam, illetve fogytam, mindig volt derekam, mellé kerek mellem, és fenekem, bár ami érdekes, hogy +15-20 kilóval már kezdtem átbillenni az almaalkatba, most pedig a körte felé hajlok (mindig nagymellű voltam, most az nagyon lecsökkent, a combom-fenekem pedig kerekebb lett, mert amiket mozgok, azok szinte mind azt "erősítik", bár még mindig jobb így mintha löttyedt lenne. A hasam kényes téma, azt nehéz eltüntetni alul,pedig ruhában már nem látszik, és a derekam is tökre keskeny lett) 15:33-nak köszi, nagyon kedves dolgokat írt, és együttérzek, attól hogy valaki vékony, még nem biztos, hogy "jó neki", jól tudja magát érezni, mindenkinek megvan a nehézsége... én mindig megkapom, hogy "de jó neked, hogy pici vagy"... egyáltalán nem jó, mert így, hogy alacsony vagyok, és könnyű, vékony csontú, nagyon le kéne mennem kilóban, hogy minden felesleg eltűnjön rólam, ezért tűnök még alig 50 kilósan is "husinak".
2022. máj. 10. 16:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük! Én 156 cm vagyok, és 40 kiló. Nem tudok hízni, a genetikám ilyen, anyukámtól örököltem. Én meg idegenektől megkapom hogy hánytatom magam és egyebek. Baromira nem érdekel, te se foglalkozz azzal, hogy ki mit mond.
2022. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Na várjál, ezt most nem értem. Sportolsz meg mindent megteszel, szerintem ez önmagában ad már egy önbizalmat, kicsit legyél már büszke magadra. A fogyni vágyók kb. egyharmada teszi meg ugyanazt, amit te, a többi nem foglalkozik ennyit a testével. Fogadni merek, hogy van olyan, aki beszól neked és fele annyit nem sportol, mint te. Jól csinálod, basszus irigylem ezeket az embereket, akik ilyen kitartóak tudnak lenni. Sajnos a hormon meg az alkati sajátosságok adottak, neked valószínűleg 3x annyit kell tenni ellene, mint olyannak, akinek semmilyen súlyproblémája nincs, ez van.
2022. máj. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A segg és alsó has tájékáról megy le utoljára a zsír.

Általában az életvitelszerűen minden hülye diétába belefogó majd abbahagyó nőknél alakul ki ez a "könyvtárossegg" (jojó diétás következmény)

Iszonyat nehéz megszabadulni tőle, de nem lehetetlen.

2022. máj. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!