Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióban szenvedők,...

Depresszióban szenvedők, főleg nőtársakat kérdezem, sikerül már normális, rendezett életet élnetek, lett családotok?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, fél éve kezelnek depresszióval és szorongással. Nagyon szeretnék elég jól lenni ahhoz, hogy lehessen egy kapcsolatom. Hosszú évekig áltattam magam, hogy tartom magam, jobban lehetek. De végül a környezetem visszajelzései és a negatív gondolati spirálok,sírógörcsök ráébresztettek arra, hogy egyedül nem fog menni.


Most megint nagyon rossz... a november évek óta pokol számomra, mindig elfog a szorongás. :( Furcsa módon az egyetem első 3 évében mindig rossz dolgok történtek velem novemberben. Mintha bevésődött volna valami "depihónapnak", ami a rossz dolgokról szól.


Mostanában viszont jó dolgok történtek, de ìgy is annyira sokat sírok, nem tudok napi 8 órát dolgozni így, hogy muszáj home officeban lennem, most nem tudom megtenni, hogy váltsak és ezt már megtárgyaltam a terapeutámmal is. :(


Nem élek a szüleimmel, vannak barátaim, így annyira magányos sem vagyok, de nem tudom elhinni, hogy alkalmas lehetek egy kapcsolatra. Sokszor megfordult a fejemben, hogy gyerekre se kéne vágynom, neki is rossz lenne egy ilyen anyával, és a mi családunkban vannak mentális betegek eleve, nem kéne örökítenem ezeket a géneket. Borzalmas gondolatok ezek, nagyon nehéz ezekkel élni, kizárni őket.


Pedig ha nem lenne ez a betegségem, sok értékes tulajdonságom van... de semmire sem megyek velük, ha tudom, mekkora teher az, amikor ez az állapot van, a legnagyobb félelmem, hogy emiatt hagynak majd el, kívülről átélni ezt pokoli lehet.


És nem ringatom magam olyan ábrándokba, hogy valaki a megmentő "herceg lesz a fehér lovon", aki úgymond nem bánná a megtartó erő szerepét.


Többet kell adnom ennél jóval. :( A legrosszabb a bizonytalanság, hogy nem tudhatom leszek-e ennél jobb, több, mint ami most vagyok, egészségesebb gondolati világgal, ami nem borít ki egészséges embereket már megint. :/



2022. nov. 11. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagyon,jó én még korban nem is járok ott hogy családom legyen vagy bármi.De a lényeg hogy valami katasztrófa így minden és vagy eltűnök végre a földről vagy nem tudom mi lesz :(
2022. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Ne add fel, dolgozz rajta módszeresen, hogy egyre jobban menjenek a dolgok és mindig azokra a dolgokra koncentrálj, amikre hatással vagy. Ne külső tényezőktől várd az eredményeket, hanem a saját munkád eredményeitől! Ne azt nézd, hogy mi nem sikerül, hanem hogy mit hogyan tudnál jobban csinálni. Nem az számít, ha valami nem sikerült, hanem hogy legközelebb hogyan tudod jobban csinálni és hogy most a jelenlegi helyzetből hogyan tudsz minél többet kihozni.


A párkapcsolat egy összetett társasjáték, nem csak rajtad múlik, hanem a másik félen is. Viszont a másik fél helyett nem tudsz döntéseket hozni, nincs rá hatásod, hogy ő hogyan érez, mit hogyan csinál. Arra van egyedül hatásod, hogy te mit csinálsz és hogyan viselkedsz. Viszont a te viselkedésed és szavaid hatással vannak arra, hogy mások hogyan viselkednek és hogyan reagálnak. Minél többet edzed a társas készségeidet, annál jobban kifejlődnek és annál működőképesebbek lesznek egy párkapcsolatban is. De a párkapcsolatban is gyakorolni kell. Jobb esetben ugyanazzal a párral minél tovább, rosszabb esetben ha úgy alakul, hogy az első pároddal nem működik, akkor később másikkal, vagy akár többel is. Az életben minden egy tanulási, fejlődési folyamat. A párkapcsolat is ilyen.


Ne add fel! 26 évesen még irtó fiatal vagy, az egész élet előtted van még!

2022. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!