Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, ha sokszor...

Az normális, ha sokszor boldogtalannak érzem magam, pedig mindenem megvan?

Figyelt kérdés

Folyton olyan emlékek jönnek fel, hogy milyen volt a gyerekkorom. Hogy mennyit bicikliztünk nyáron, mennyit szánkóztunk. Hogy igazából elég szegények voltunk, de sosem arra vágytunk, hogy samsung meg ájfon legyen a karácsonyfa alatt. Fociztunk a ház előtti placcon. Kamaszként meg éjszakákba nyúló beszélgetések voltak haverokkal. Álmodoztunk, terveztük a jövőt.

Most meg itt vagyunk 2022.. lassan '23..

Folyton azt érzem, hogy elszaladt az idő. És nem csak elszaladt, de sokkal de sokkal rosszabb lett minden.

Minden a pénzről szól, a vásárlásról, mindenki magába van fordulva, az évszakok felborultak. Mindenkitől csak keserűséget hallok. És én is kezdek megkeseredni. Ájfón lett a focilabda helyett, kiszáradtak a vízesések, a belföldi tájak megcsodálása egyenlő lett a "te még nem jártál külföldön, de nyomi vagy" megbélyegzéssel. Mindenhol autók kipufogó füstök, az emberek egész nap rohangálnak a szar autóikkal.


Néha körülnézek és azt látom, hogy minden tönkrement. Hogy minden ami egykor jó volt a gyerekkoromban, azt elvették tőlünk, nincs többé. A gyermekeimnek már nem tudom többé megadni sem.


Minden honnan ugyan azt hallani samsung reklám ájfon reklám. Dolgozz, keress, költsél..

Kelj hajnalban, dolgozz.. nem keresel eleget (mondja az összes szar propaganda.. reklám a műsorokban, reklám zenehallgatás közben, reklám a házfalon, reklám a bejárati ajtón, reklám a "mitől vagyok boldogtalan" google keresés alatt...


Az normális, ha egyre mélyebben és mélyebben vagyok? Az normális, ha sokszor azt érzem, hogy elegem van a világból? :(


És akkor ezzel még nincs is vége: háború a szomszédban, energia válság az EU-ban, gazdasági összeomlás Magyarországon, évtizedek óta nem látott infláció, régóta nem látott reál fizetés romlás, tüntetés, tüntetés és tüntetés mindenhol. 40 fokos elviselhetetlen nyarak, aszály, 30mm eső karácsonyra, nukleáris fenyegetés, élelmiszerár robbanás, 5km-es sor a kutakon. Elszabadult rezsi árak, megfizethetetlen lakások. Szakmailag összeomlott kórházak, élhetetlen iskolák, csődbe ment posták, Brüsszel plakátok, részleges útlezárások, élettelen közmunkás, még annál is rosszabbul kereső egyetemista, politikai acsarkodás, társadalmi megalázkodás.


Van bármi aminek örülnöm kéne ebben az életben? :(


2022. dec. 8. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Megoldást nem tudok, tudom, nem segítség, de nem vagy egyedül az érzéseiddel. Átérzem amit leírtál, akár én magam is írhattam volna. Én aszerint élek, hogy próbálok egy kis privát burkot fenntartani, kb azzal a mottóval, hogy "nem számít milyen világban élsz, az a lényeg, benned milyen világ él". Szerencsés vagyok, mert olyan párom van, akivel meg tudjuk teremteni a saját kis világunkat. Nyilván, látom mi zajlik a nagyvilágban, és a hatások engem is érnek, de jóra próbálok koncentrálni.
2022. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom hány éves vagy, de ha munkavállaló korban vagy akkor ilyen életszemlélettel valami segítőszerv tagjaként lenne a legjobb elhelyezkedni: caritas, unicef, vöröskereszt, stb. Ott ahol jobbá teheted a világot és embereken/állatokon segíthetsz.

Ha még sulizol, akkor ugyanezek a szervezetek, csak önkéntesként pl szombatonként vagy péntek délutánként mikor időd van.


Ezek segítenek mentálisan.

2022. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Persze, hogy normális. Ez a "mindenem megvan" is relatív. Nekem is megvan mindenem, ha úgy vesszük: a szüleim együtt vannak, egész normális a családom, van egy nagyon közeli barátnőm, boldog a párkapcsolatom, van munkám, tudok albérletet fizetni és bármit enni, még a magas árak mellett is, fiatal is vagyok. Ja, közben meg egy lelki roncs, akinek néha vannak jó időszakai, de engem rengeteg minden bánt. Ezért is megyek szakemberhez. Attól még, hogy ezek megvannak, vágyhatok többre, nem is minden pontja tökéletes ennek, sőt. Nem így kell nézni, hogyha nem éhezel nem lehet neked szar.
2022. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%
Kedves Kérdező, érthetőek a szorongásaid, valóban nem vagy ezzel egyedül. Ugyanakkor a saját lelkiállapotunk tőlünk is függ, attól, hogy mire fókuszálunk. Nem veszett ki minden jó és szép az életből. A focilabda, a szép hazai tájak, a baráti, családi beszélgetések ugyanúgy megvannak, megteremthetőek. Ne azt nézd, hogy mások hogyan élnek, mit sugároz a média, hanem alakítsd a saját értékeidet. Nem kell részt venni az ájfónos, autóval rohanós világban. El lehet menni hétvégén kirándulni, lehet kevesebbet tévézni, internetezni és többet beszélgetni. Rajtunk is múlik, hogy hogyan alakítjuk a saját kis belső világunkat. Az élet sosem volt tökéletes, a mi gyerekkorunkban sem. A szüleink ugyanúgy kínlódtak, az idősebb generáció ugyanúgy idegenkedett a modern dolgoktól. Ahogy öregszünk, az is természetes, hogy nosztalgiával tekintünk a saját gyerekkorunkra, pedig az sem volt tökéletes.
2022. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!