Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki esetleg ismer olyan...

B. Bernadett kérdése:

Valaki esetleg ismer olyan pszichológust Budapesten, aki egy rendkívül erős depresszióban szenvedő emberen tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos eljutottam arra a pontra, hogy már a pénz se érdekel, csak segítsen valaki. Egyébként nincs sok pènzem és rettentően komplex gyerekkorba visszanyúló depresszióban szenvedek. Mindig küzdöttem vele, nagyon sok tényező miatt nem bírok kimászni a sötét gödrömből. Tehát nem 1 db esemény miatt vagyok ott ahol. Teljesen reménytelennek érzem már a helyzetemet. Minden nap kezd rosszabb lenni.

2023. jan. 15. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Ûdvôzôllek! Bimbo Melinda klinikai pszichològusròl jòt hallottam! Budapesten van a Praxisa!
2023. jan. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudok sajnos senkit javasolni, de arra figyelj, hogy mindenképp klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát keress (ne "sima" pszichológust vagy tanácsadót). Kitartás!
2023. jan. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Én azt javasolnám, hogy inkább pszichiáterhez (orvos) menj el. Ha ennyi ideje depresszióban vagy, azon csak terápia nem fog segíteni.

Az orvossal beszélgetni fogsz egy órácskát. Elmondod neki a panaszaid, esetleg kitöltitek a Beck féle depresszió tesztet (ezt amúgy magad is kitöltheted). Ha látja rajtad, hogy elég a terápia, akkor beutal oda. Ha nem elegendő, akkor ír fel gyógyszert.


A depresszió nem csak egy lelki állapot, hanem egy súlyos betegség, aminek BNO kódja is van. Szemet hunyunk felette, de foglalkozni kell vele.

Nyomás pszichiáterhez! Mehetsz magánhoz, de a háziorvosod is beutalhat téged.

2023. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ugyanezt fordítva is lehet, 3-as, jobban jár. Majd a klinikai szakpszichológus eldönti, hogy kell-e pszichiáter. A pszichiáter zsigerből gyógyszert ír, és messze nem tölt annyi időt a kliens megismerésével, mint a pszichológus. Ha az illető élettörténete az oka a depressziónak, akkor nem kell gyógyszer, sőt nem is használ. A gyógyszert, ha lehet, el kell kerülni, terápia viszont mindenképp kell. Vagyis pszichológus így is, úgy is kell, hát akkor kezdje azzal.

Kérdező, ne várj arra, hogy itt majd valaki ajánl, hanem kezdj el keresni, mert az első öt nem fog ráérni. Ha nincs magánra pénzed, akkor marad az állami, ami vagy jó vagy nem, vagy valami alapítvány.

2023. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!