Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le az ocd-t?

Hogyan győzzem le az ocd-t?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben sajnos előjött az ocd-m.Eleinte csak kis dolgok voltak,pl számolás,ismétlés de az utóbbi időben az életem minden részébe valahogy feltűnt.Mostanra már szinte gátol mindenben .Ellehetetlenít egy csomó szeretett tevékenységemben ,hobbijaimban.Mivel vallásosnak is mondhatom magam,többször van olyan gondolatom ,hogy ha valamit csinálok/nem csinálok akkor valami rossz fog történni velem/valamelyik szerettemmel és bűnt követek el.Teljesen tisztában vagyok azzl,hogy mennyire lehetetlen hülyeségek ezek a gondolatok,és mennyire nincs értelmük,azonban mégsem tudom elengedni őket.

jan. 6. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ugyanebben a helyzetben vagyok, de sajna nekem sincs semmi ötletem, vannak jobb és rosszabb időszakaim, de alapvetően ezek is teljesen véletlenszerűek, volt mikor több mint egy évig jól voltam, szinte teljesen elmúlt, aztán megint visszatért, pedig már kezdtem örülni, hogy de jó végre " szabadon ".
jan. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ismerős sajnos nekem is

Ha teheted keress fel egy pszichológust, nekem nagyon nagy segítség volt, de biztos vannak fent módszerek a neten is. Ha gondolod rám írhatsz privátban, és ha mondasz konkrét példát, akkor lehet, hogy tudok mondani én is valamit, azokból amikre emlékszem

jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!