Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Düh roham ellen mi a jó?...

Düh roham ellen mi a jó? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 hónapban mindenen vérszemet kapok és azon kapom magam, hogy ölni tudnék annyira felhúzom magam mindenen.Legtöbbet a barátnőmmel vagyok és sajnos rávetül minden.Próbálok ez ellen tenni, de nem megy.És sajnos emiatt sokat vitatkozok vele abból eredendően, hogy minden apróságon kikészülök.Segítsetek!!!Ilyenkor mit csináljak?
2010. okt. 23. 01:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Sportal vezesd le a dühödet, szedj magnéziumot, kávé helyet citromfű, kamila teát fogyasz, próbálj egészségesen étkezni, számolj el tízig.
2010. okt. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fél siker, hogy elismered, észreveszed, hogy ingerült vagy.

Aki nagyon elszáll önmaga nincs is tudatában amikor tombol.

Ne szégyelj esetleg szakemberhez fordulni, a külvilág durvábbnak érez - mentsd a menthetőt.

2010. okt. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdésfeltevő, én is azt mondom önnek, mint az előttem beíró. Mondja el mindezt, amit ide leírt, egy pszichiáternek. Persze, előzőleg a háziorvost kell önnek felkeresnie, mivel a pszichiátriára beutaló kell. A pszichiáter pedig tövéről hegyére ki fogja kérdezni mindenről, gyerekkorától kezdve egészen napjainkig. Ne zavarja meg, ha a pszichiáter az ön számára látszólag oda nem illő kérdéseket tesz fel, bátran feleljen ezekre is, hiszen az orvos ezekből igen fontos következtetéseket tud levonni, ami elősegíti az ön jobbulását.

De azt még szeretném hozzátenni, hogy orvosi javaslat nélkül semmilyen gyógyszert ne szedjen be, mert többet árthat vele saját magának, mint amennyit használna. Gyógyszer helyett inkább igyon nyugtató-stresszoldó-antidepresszáns gyógyteákat. Ezek ugyanis nem gyógyszerek, hanem ú.n. "gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény"-ek. Pl. macskagyökér-tea, makaradvadzsa-tea (indiai eredetű), gin-seng-kivonat (kínai v. koreai eredetű). Van a japánoknak is, de ennek a neve nem jut eszembe.

Mielőbbi teljes gyógyulást!

2010. okt. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A magázódós kolléga sem írt rosszat, de először én nem enném ennyire forrón.

Inkább stresszoldásra is alkalmas és sok-sok vitamint szednék. Az ingerlékenyénység mögött lehet cink, magnézium és szelénhiány. Nyomelemekben és vitaminokban gazdag táplálkozásra való áttérést javasolnén neked első körben.


Az amerikai diákok ámokfutásának hátterében is az áll legtöbbször, hogy az ilyen "békés diák, aki egy szép napon egy pisztollyal kiirtja a fél iskoláját" előtte folyamatosan hamburgeren, chipsen és kólán élt.

2010. okt. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
"Düh roham ellen mi a jó?" - Hát GUMIKALAPÁCS!
2010. okt. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igyál nyugtató teákat, citromfűteát például. A sporttal való levezetés sem rossz, csak sajnos ez az ingerültség az emberek miatt van. Tudatosan hülyítik és ingerlik az embereket és bejön... én is ingerlékeny vagyok főleg mostanában, sajnos sokat nem tudsz tenni ellene, de szorítok!
2010. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magne B6, légzőgyakorlat. Sportolás (szerintem túl sok a felesleges energiád).
2010. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!