Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baj velem? Amíg bírok...

Mi a baj velem? Amíg bírok beszélni és írni?

Figyelt kérdés

Reggel felkeltem, semmi gond nem volt még velem. Kialudtam magam végre. Ettem, most meg takarítok. Aztán feltűnt, hogy a jobb szememmel olyan furán látok. Aztán beszéltem anyával, és kerestem a szavakat, szó szerint alig bírtam beszélni. Próbáltam írni a páromnak, de baromságokat írtam, gondolkodnom kellett, úgyhogy hagytam a fejébe. A fejemben, kezemben meg szorító érzés van.

Mi van velem? Ugye nem leszek rosszul? Itt ülök és sírok.

Rengeteget stresszeltem az utóbbi időben, lehet az is okozza. Félek ha így maradok, a munkám is elveszítem.

Szellemi munkát végzek. Kihez forduljak? Kérlek segítsetek!

N



febr. 24. 12:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
febr. 24. 16:25
 12/19 anonim ***** válasza:
43%

Van a haj alatt a két homlokdudor, hátul pedig a kemény rész a tarkó (nem a nyak) oda tedd a kezeidet. Jobb kéz a homlokon, bal kéz a tarkón.


----


Van egy egyszerűbb megoldás is: jobb kezeddel ráteszed a tetszőleges ujjaidat (általában hüvelykujj és mutató, középső ujj) a két homlokdudorra (felül, szélen) és úgy tartod. Akkor is érzed egy idő után a lüktetést.


Sok sikert!

febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
43%

Ha szerencséd van, csak energetikai, idegrendszeri zavar volt.

Az orrvérzés lehet a hajszálerek érzékenysége, a száraz levegő, immungyengeség-stressz (kölcsönhatásban vannak) miatt.


Ne stresszel fölöslegesen, élj a mában, bízz abban hogy helyrejössz!

febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A "minisztrók" a TIA. Ennek nézz utána, de nem biztos hogy az volt.
febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kedvesek vagytok nagyon, hogy segítettek nekem!


Utánanéztem a TIA-nak. Elég ijesztő. Nekem a látászavar, beszédzavar illetve a fejfájás jelentkezett ezek közül.

Ez a beszédzavar, meg hogy nem tudtam írni, olvasni nagyon nagyon rémisztő volt. Még régebben a tanulással sem volt gondom. Főiskolára jártam, nyelvvizsgám van. Minden nap használom az agyam a munkahelyen. Nem szeretném újra ezt átélni. :(


Olvasom a kockázati tényezőket. Soha életemben nem dohányoztam, nem iszok alkoholt. Nem vagyok túlsúlyos. Sőt... Sem 60 feletti.

Ezek szerint egy rakás szerencsétlenség vagyok. :(


Most jól vagyok szerencsére, de félek mi lesz holnap vagy holnapután. Néztem neurológusokat. Valószínűleg el kell majd mennem egy kivizsgálásra ha nem akarok stroke-ban meghalni.


#12, #13: Köszönöm!!Az a baj nem tudok a stresszből kilépni. Sokat szorongok is. Teljesen rámegy az életem lassan ahogy látszik.

febr. 24. 18:39
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt idegi sérülésem, zavar a rendszerben. Az hogy nem tudsz beszélni, írni, az neurológiai tünet is lehet.
febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ugyanígy a zsibbadás is a test különböző pontjain, arcon, karon, stb.

Stressz, neurológiai probléma, zavar. A test megpróbálja minél hamarabb korrigálni a hibát, ha nem rontasz a helyzeten.


A gyakori fejfájás viszont nem biztos hogy jó jel.

febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
43%
Vizet igyál sokat, azaz többet. A víz természetes stresszoldó, balanszírozó.
febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!