Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs semmihez motivációm,...

Nincs semmihez motivációm, lassan már életkedvem sincs. Hogy lehet ebből az állapotból elmozdulni?

Figyelt kérdés

Jó ideje nincs semmi motivációm. Csak telnek a napok és mindig azt várom, hogy este vagy hétvége legyen.

A munkámat már nem szeretem. Nem lehet fejlődni itt, mindig ugyanaz van minden nap. Utálok már bejárni. Itt az oldalon meg a környezetemben is mindenki azt hajtja ne mondjak fel, mert nehéz másik helyet találni. De itt csak szenvedek már jó ideje.


Barátaim sincsenek. Eltűntek az évek során. Igaz, én le voltam maradva hozzájuk képest, mert nem mentem még férjhez, illetve nincs gyerekem. Aztán szépen lassan semmi közös témánk nem volt a gyereken meg családon kívül. Rám senki nem volt kíváncsi, hiába próbálkoztam.


Ismerkedni új emberekkel nagyon nehéz. Egyrészt mert nincs rá lehetőségem, másrészt nincs mit mondanom magamról, ugyanis szó szerint semmi nem történik velem. Eljárok dolgozni meg hazamegyek. Utálok már bárkivel is beszélgetni. Itt a munkahelyen sem tudok semmiről mesélni, ha megkérdezik mi újság velem. Rendesen szorongok már ettől a kérdéstől.


Nagyon rosszul vagyok lelkileg. Reggel is sírni tudtam volna.


Pszichológus tudna segíteni?


29N



ápr. 12. 09:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
87%
Miért lenne ciki felhívni egy lelki segélyt? Arra vannak. Tel.: 1-116-123
ápr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
43%
Azt írod, hogy mindenkinek te vagy a lelki szemetesládája, és ezt már nagyon unod. Bárcsak én lennék ilyen lelki szemetesláda, én tudnék neki örülni, mert úgy értékelném, hogy fontos vagyok azoknak az embereknek, akik nekem öntik ki a bánatukat. Nem vagyunk egyformák. És ha valahol nem éreztem volna magam jól, egy munkahelyen, már egy hónap után kerestem volna egy másikat.
ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Az nem azt jelenti, hogy fontos vagy annak, aki non stop csak panaszkodik neked vagy a saját életét beszéli, tőled meg annyit nem kérdez meg hogy vagy.

Én is alapból segítőkész ember vagyok, tényleg mindig mindenkit meghallgattam, tanácsot adtam, mellettük voltam. Évekig!! Aztán rádöbbentem, hogy ha ez nem kölcsönös, az egyáltalán nem barátság. Mikor nekem is problémám volt/ van, mindenki leszarta, magamban őrlödtem esténként, de a lényeg, hogy másnak tanácsot adtam.

Plusz az lett a hála, hogy itt maradtam teljesen egyedül, mert lepattintottak miután családjuk lett vagy másik suliba/munkahelyre kerültek.

ápr. 16. 09:52
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

#18 vagyok. Meglepődnél, hogy mennyi ember küzd ezzel a jelenséggel. Sokan szerintem önzőek és kihasználják a másikat, még ha nem is tudatosan. Ha éppen van más akivel elvannak, akkor eldobják az előzőt és csak akkor "veszik elő", amikor nincs más. Ami részben érthető, mert egyszerre fenntartani több kapcsolatot, barátságot és foglalkozni mindenkivel nehéz. Pláne ha valaki egy teljesen új élethelyzetbe esik bele.


Fél éve kavartam egy csajjal. Na a gyerekkori barátnője teljesen ezt csinálta. Ő a barátnőjének rengeteget segített éveken keresztül, viszonozva viszont nem igazán volt. Keresni is csak akkor kereste amikor nem volt neki senkije, de amint lett, volt hogy napokig vagy hetekig nem írt neki vissza és lesz*rta, hogy szarul van.


Az ilyenekért szerintem nem kell erőlködni, mert így is egyoldalú és érdek az egész, mintsem igazi barátság.

ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Most feldobott a Tiktok egy riportot arról a lányról, akinek két szívátültetése volt és sajnos meghalt. Olyan életvidám volt, céljai voltak, pedig pontosan tudta, nem fog sokáig élni.

Nagyon megrázott ez a videó.

Ilyenkor gondolok bele, hogy én meg itt nyavalygok, hogy magányos vagyok, meg rossz a munkahelyem. Holott kialakíthatnék egészségesen egy sokkal jobb életet magamnak. Persze mindenkinek a saját gondja a legnagyobb, de mikor ilyet látok, akkor elszégyellem magam.

ápr. 16. 22:45
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a saját harcait vívja.


De ez is motiválhat, 29 éves csaj vagy, nagyon sok lehetőség van még előtted, elhiszem hogy a kezdet nehez, de utana már könnyebb lesz. Pár ajtót mozgass meg.


A kéretlen, rosszindulatu unott, kifásult emberek "tanácsait" pedig engedd el. Ne figyelj rájuk!

ápr. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

#26: Mennyire kedves vagy!! Köszönöm!! :))


Kivételesen itt teljesen normális tanácsokat kaptam szinte mindenkitől. Biztató, hogy még vannak itt tényleg segíteni akaró emberek. :)

ápr. 17. 10:15
 28/35 A kérdező kommentje:

Írtam itt, hogy volt évekig egy jó barátom, de felesége, gyereke lett. Múlt héten kerestem őt. Mondta, hogy valóban keveset beszélünk sajnos az utóbbi időben, de neki is ott a munkahely, a kerti munka, a gyerekkel is foglalkoznia kell. Beszélgettünk egy kicsit, meg megint mesélt a gyerekről, küldött képet róla. Említettem neki, hogy rossz időszakom van, sok minden nyomaszt. De sajnos mindig elterelődött a szó meg érződött, nem veszi komolyan a problémáim. :(

Azóta megint nem beszéltünk. Úgy döntöttem nem erőltetem ezeket a régi kapcsolatokat, mert nincs értelme. Már mindenkinek megvan a maga élete, családja. Nem fogok nyomulni senkire.


Nézegettem pszichológusokat, csak nem tudom kit érdemes választani, aki valóban segítene is. Mert nem kevés pénzkiadás ez.


Borzasztóan egyedül érzem magam, sokat sírok. Bármi történik velem, senkivel nem tudom megosztani. Csúnya ilyeneket gondolni, de minden reggel úgy vagyok vele, minek keltem fel. :( Korábban is magányos voltam, de most pár hete érzem egyre jobban, hogy belefulladok ebbe.

ápr. 25. 10:51
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

A munka miatti kiégésre ajánlanék egy könyvet: Füredi Júlia a szerző a címe: Elég.

Én pont most olvasom. Hasonló cipőben járva csak jóval idősebben. Sajnálom, hogy ilyen fiatalon így érzel.

De pont a korod miatt nincs veszve minden. Szurkolok.

ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
A 116-123 csak egy lelkisegélynek nevezett átverés. Nem szakberek hanem önkéntesek veszik fel a telefont. Kb semmilyen problémában nem tudnak segíteni. Aki öngyilkos akar lenni annak megadják az utolsó lökést szó szerint. Egyébkénteg mindenre az a válaszuk, hogy menj pszichológushoz, a haziorvosodat hívd vagy a családsegítőt. Fogalmuk nincs arról, hogy aki napközben dolgozik annak szinte lehetetlen ingyenes pszichológusi segítséget kapni. A haziorvoshoz hiába mész max felír egy doboz nyugtatót a csaladsegítőben meg nem foglalkoznak ilyen problémákkal. De mégis ezt a dumát nyomják mindenkinek.
ápr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!