Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs semmihez motivációm,...

Nincs semmihez motivációm, lassan már életkedvem sincs. Hogy lehet ebből az állapotból elmozdulni?

Figyelt kérdés

Jó ideje nincs semmi motivációm. Csak telnek a napok és mindig azt várom, hogy este vagy hétvége legyen.

A munkámat már nem szeretem. Nem lehet fejlődni itt, mindig ugyanaz van minden nap. Utálok már bejárni. Itt az oldalon meg a környezetemben is mindenki azt hajtja ne mondjak fel, mert nehéz másik helyet találni. De itt csak szenvedek már jó ideje.


Barátaim sincsenek. Eltűntek az évek során. Igaz, én le voltam maradva hozzájuk képest, mert nem mentem még férjhez, illetve nincs gyerekem. Aztán szépen lassan semmi közös témánk nem volt a gyereken meg családon kívül. Rám senki nem volt kíváncsi, hiába próbálkoztam.


Ismerkedni új emberekkel nagyon nehéz. Egyrészt mert nincs rá lehetőségem, másrészt nincs mit mondanom magamról, ugyanis szó szerint semmi nem történik velem. Eljárok dolgozni meg hazamegyek. Utálok már bárkivel is beszélgetni. Itt a munkahelyen sem tudok semmiről mesélni, ha megkérdezik mi újság velem. Rendesen szorongok már ettől a kérdéstől.


Nagyon rosszul vagyok lelkileg. Reggel is sírni tudtam volna.


Pszichológus tudna segíteni?


29N



ápr. 12. 09:14
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
61%

#18 vagyok. A #28-as válaszodban, az utolsó bekezdésedben mintha saját magamat olvastam volna, mert nekem is így telik az elmúlt 3-4 hetem..


Ez sajnos így szokott lenni a barátokkal ahogy leírtad. Hasonló helyzetben vagyok, mint Te, amikor először elmondtam a bajomat a legjobb barátomnak akkor beszéltünk róla egy jó órát-másfelet, ez volt fél éve. Aztán most megint előjött ez a rossz érzés és kb. ha megemlítem, elpoénkodja és témát váltunk. A legrosszabb az egészben, hogy 2 évvel ezelőtt Ő is hasonló helyzetben volt és én húztam ki belőle, most meg ezt kapom vissza.


Hívtam magammal mindenhova, még akkor is ha nem akart jönni, hogy legalább kimozduljon. Most meg ha én hívom, akkor elintéz egy "nyomjad"-dal és sz*rik bele az egészbe, vagy meg se nézi az üzenetem, hogy ne kelljen válaszolni. Neki van egy csomó ismerőse még itt, nekem senkim nincs már. És nem is akarja megérteni, hogy nekem mennyire rossz, hogy kb. senkihez nem tudok szólni vagy elmenni bárhová is és egyedül vagyok egésznap. Mondtam már neki azt is, hogy ha mennek valahova, szóljon mert én is mennék szívesen, de kb. mindig "elfelejti". Ha meg én találok ki valamit akkor meg menjek nyugodtan, és leráz. Ráadásul egy pár hónapja alakul neki egy kapcsolat és azóta egyre boldogabbnak látom, ezzel párhuzamosan meg egyre inkább távolságtartónak érzem, de csak tőlem.


Szóval igen.. és már egyre jobban érzem azt, hogy kezdek leszakadni ebből a társaságból.. nem is tudom, hogy egyáltalán nevezhetem-e még legjobb barátnak, mert másokkal jobban elvan, a társaságukat is jobban keresi mint engem. Sokszor már nekem sincs kedvem írni, mert úgyse lesz belőle semmi.


Nem lenne kedved esetleg beszélgetni? Úgy érzem elég sok közös témánk van, sajnos... és jó lenne valakivel beszélgetni erről..

ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Külföldiül :) van egy olyan mondás, amely az adott nyelven még rímel is, hogy a helyváltoztatás szerencseváltozással jár, és ez tényleg igaz.


A boldogság egyik kulcsa, hogy szeresd a munkádat. Ha nem szereted, csak szenveded, akkor nem csodálom, hogy sírsz. Nézz más helyen munka után, és költözz is oda, ott meg szerezz új barátokat, új hobbit, új szerelmet, és döntsd el, hogy boldog leszel!


Nem azt mondom, hogy mindez ilyen egyszerű, mint ahogy leírom, de akár még az is lehet!


A sport és mozgás mindenképp többszörösen is hasznos: csinálsz valamit, ráadásul az egészségéért, és automatikusan boldogsághormonok szabadulnak föl!


Biciklizés pl. szuper! Próbáld meg átlépni a saját határaidat: tekerj többet vagy gyorsabban, mint kényelmes, és onnantól kezdve, hogy nehéz kezd lenni, jön az áttörés.


Én is biciklizem, szerelmes vagyok a biciklimbe :D , és pár hete elvesztettem a kedvenc palackomat, amiért iszonyatosan szomorú, frusztrált és mérges voltam, és nem voltam képes elengedni azt a palackot, de bicikliztem, és kipróbáltam ezt a gyorsabban/keményebben/erősebben módszert, és bejött: hirtelen öntött el a boldogság leváltva az agresszív kismalac stílusom, ahogy elkezdtem izzadni, egyszerűen megkönnyebbült boldogság, amikor már nem is érdekelt az elvesztett palackom, csak az, hogy sikerült megmásznom azt az emelkedőt, és a sikerélmény és az izommunka vszeg felszabadított vmi hormont, le voltam döbbenve, hogy mennyire működik ez, ajánlom mindenkinek szeretettel!


Ezen kívül egyetértek azzal, aki azt írta, hogy aki szeret olvasni, az sosem unatkozik, mert olvasnivaló tényleg mindig van, legalább könyvtárban.


Ezen kívül még azt is hozzátenném, hogy pont ma láttam dokumentumfilmet az agyról, amelyben többek között arról is szó volt, hogy mennyivel kevesebb mentális problémája van annak, akinek kétkezi alkotó munkája van, legyen akár asztalos, akár képzőművész, hiszen látja a munkája azonnali gyümölcsét.


Tényleg fiatal vagy még, de teljesen meg tudom érteni az érzéseidet majdnem dupla annyi idősen is, szintén gyerek nélküli egyedülálló nőként, hogy lekoptak a régi barátok, akik családot alapítottak, és nem érnek már rám, ha meg mégis, akkor a leginkább kihasználósan, legalább is utólag mindig azt érzem, hogy micsoda balga vagyok, mint egy kutya, amikor hazaér a gazdija, úgy örülök, ha valamelyikük megkeres, aztán majdnem mindig szívességet kérnek, hogy pl. én vigyázzak a gyerekre, míg ők mulatnak.


Én nem irigylem őket, hanem arra gondolok, hogy én legalább azt csinálok, amit szeretnék, akkor és annyit alszom, amikor és amennyit szeretnék, és ebben egy tanmese segített, tán neked is segít, kérdező:


Ha a világ minden embere egy nagy körbe állna, és mindenki kövekké tudná átalakítani az összes problémáját méret szerint, azaz kis problémák kavicsok, nagy problémák kövek, sziklák, persze saját, szubjektív mércével, és mindenki kitenné saját maga elé, nem csak megkönnyebbülne, de mindenki látná másét is, akkor végül mindenki a saját problémáit szeretné visszakapni, nem másét.


Ez tényleg olyan igaz, hogy nagyon, soha nem tudhatjuk, hogy más mit hogy él meg, pl. vajon hány szülő vágyna olyan általad unalmasnak hívott életre a tomboló gyereke mellett, mint a tiéd!


Hogy állsz az alkotással, művészi hajlamaiddal? Az is segítet értelmét adni az életednek! Tanulj új dolgokat, új nyelveket, új képességet, pláne, ha ezért el is jársz otthonról, máris új barátokra tehetsz szert!

ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad nekem magánban, hogy csak az ellenségeimnek ajánljam a lelki segélyt, olyan stílusban beszélnek ott az emberekkel. Én már többször felhívtam őket, mert nekem is szükségem volt rájuk. Az igaz, hogy az egyiknek, mivel túl fiatalnak találtam, el sem mondtam, amit akartam, a másik nem sok értelmes dolgot mondott, és ráadásul meg van szabva az idő, amikor azt kezdte mondani, hogy csak fél óránk van, akkor majdnem én tettem le a telefont, de végül nem tettem le, viszont volt ott egy hölgy, aki úgy válaszolt nekem, hogy azóta is bánom, hogy nem írtam fel a számát, valamilyen elérhetőségét, mert ennyire még senki nem érezte át a problémámat.
ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

#31: Nagyon sajnálom, hogy te is hasonló helyzetben vagy. Annyira átérzem amit írsz. :( És a másik fél észre sem veszi mennyire bántó a viselkedése.


Én is úgy voltam vele, nem nyomulok senkire. Aki nem kíváncsi rám, az akkor sem lesz az, ha írok neki heti többször. Felesleges sajnos. Nagyon rosszul esik nekem is attól a barátomtól akinek írtam, hogy azóta sem keres. Borzasztóan elkeserítő.


Beszélgethetünk ha gondolod. Csak azért nem fogadtam el senki felajánlását, mert nem akarok idegen terhére lenni. Tudom milyen zavaró ha a másik csak panaszkodik. De szívesen írogatok veled. Hátha egy kis lelket öntünk egymásba...


#32: Annyira hasznos volt az írásod! Köszönöm!! Én sajnos semmiben nem vagyok tehetséges, úgyhogy ez kilőve.

Tegnap bicajozni voltam, illetve kertészkedtem és könyvet olvastam. Van itthon 5 könyvem még ami nincs kiolvasva. Nyáron szeretnék végezni velük. A mai nap sem volt rémes.

Az esték a rosszabbak alvás előtt. Péntek este megint rengeteget sírtam. Az a baj bármit csinálhatok egyedül napközben, ha utána eszembe jut, hogy itt ez a rohadt magány.

A költözés nekem is eszemben van. Én is úgy érzem ez oldaná meg a problémámat. Ahogy te is írtad, új munka, új ismertségek, új környezet.

Azt sajnálom, hogy te is így jártál a barátnőiddel. Pedig kedves embernek tűnsz. :) Nem is értem miért tűntek el a te barátaid is. Akkor ezek szerint egész életünkben ez vár ránk?


#33: Ezt ki írta neked? Ezek szerint nem a legszerencsésebb felhívni őket, de mikor senkivel nem tud beszélni az ember és csak sír, akkor az is segítség ha valaki meghallgatja.

ápr. 28. 21:01
 35/35 anonim ***** válasza:
71%

Az teljesen természetes, hogy este rosszabbul érzed magad, hiszen fáradsz. Mondjuk reggel is jellemző, hiszen a boldogsághormon ébred utoljára... Ezért reggel érdemes hálaáradattal kezdeni, és/vagy reggeli torna, hiszen a mozgással nő a pulzus, vérnyomás, több oxigén kell, mélyeket lélegzel, máris felébred a boldogság is :), este prdig olyankor érdemes vagy rögtön lefeküdni aludni, vagy kihívni saját magadat egy olyan játékra, hogy most épp mi mindenért lehetsz hálás - ez nekem minden kis :( állapotban is segít, mert tényleg kihívásként tekintek rá, játszani szeretek, kreatív játék, amely fejleszti a kreativitásomat, tényleg, a hála meg felülír minden más nyavalyát, ha tényleg sikerül is teljesen átadnod magad a hálának, mindig van miért vagy kinek hálásnak lenned. Ha istenhited nincs, akkor legalább saját magadat erősítheted vele, de persze istenhittel még könnyebb :) , hiszen ő meg szerető atya, aki végtelen atyai szeretetével néz rád, úgyhogy fordulj te is hozzá bátran segítségért, ima sosem árt, sőt, de tudom, hogy nem mindenkihez szól ez ugyanúgy.


Ezen kívül biztosan tehetséges vagy valamiben, max. még nem tudod, hogy miben! :) Ne mondd már, hogy már az összes művészeti ágat kipróbáltad...? Nem is csak klasszikus művészetekről van szó, bármiben találhatsz művészi hajlamot, akár nyelvészetben vagy irodalomban is, ha ezek érdekelnek pl., a művészet csak egy szemüveg, amelyen keresztül látod a világot, ezen kívül pedig tanulható bármi, ami érdekel!!! Hallgass a szívedre és a hasadra!


Én is úgy nőttem föl, hogy meg is kaptam otthon, hogy semmiféle művészeti hajlamom sincs, meg magam is láttam, amikor olyan művészeti csomagot vettünk, amelyen rajta volt az elkészíthető műalkotás képe, és egészen kicsi koromtól kezdve, óvodás koromtól láttam, hogy az én kész művem meg sem közelíti a képen lévőt, és mindig olyan csalódott voltam, hogy magam is tudomásul vettem, hogy semmi művészeti hajlamom sincs. Aztán óvónőnek tanultam, óvónő meg nem lehet az, aki csak pálcikaembert tud rajzolni, de naná, hogy tanultam az óvóképzőn nem csak elméleti művészeti módszertant, de értelemszerűen gyakorlati oktatást is kaptam. Ami nem megy tehetséggel, pótolható szorgalommal, ugye. Márpedig a művészeti alkotás folyamata terápiás módszer, komolyan, annyira, hogy egy teljes szakma nőtt ki belőle művészetterápia néven, hiszen te döntöd el, hogy milyen művészeti eszközzel fejezed ki magad, azt meg pláne, hogy hogyan, és egy aktuális pillanatod érzelmi állapotát tükrözi. Próbáld ki! Bármilyen művészettel! Ismerd meg magad a műalkotásaidon keresztül! Te is művésznek születtél, csak neked is letörték szárnyaidat a vonalak egyenessége alapján ítélkezők, ne rájuk hallgass!


Mindezeken kívül pedig amikor rád tör a magány, adj neki példákat rossz emberi kapcsolatokról, hogy nem olyanban vagy, hogy hálás lehess azért, hogy biztonságban vagy pl.


Én pont most költözködöm, egy szomszéd barátnőmtől el messzebbre, én értem, hogy más az értékrendünk, más dolgok fontosak annak, akinek van gyereke, mint akinek nincs. Most is kereshetsz magadnak olyan barátokat, akik hozzád hasonló élethelyzetben vannak, velük könnyebb is tartani a kapcsolatot, hiszen pl. fektetésidőben is ráérnek pl... :)


Én bízom abban, hogy majd újra eszükbe jutok a kisgyerekes barátaimnak, amikor már kinőttek a gyerekek otthonról, de az még jó pár év, ki tudja, addigra én hol leszek, pláne kivel, ugye. Sosem vagy egyedül, erre emlékeztesd magadat mindig, még ha magányt is érzel, hogy magányos társaságban is lehetsz és párkapcsolatban is, szóval itt az idő, hogy megtanulj jóban lenni saját magaddal! :)


Nekem ez úgy sikerült, hogy voltak nagy csendes elvonulásaim, amikor minden zavaró tényezőt lenémítottam és kikapcsoltam, és csak a légzésemre figyeltem, és egyszer csak hallottam magamban olyan hangokat, amelyre ráismertem, hogy nem is az én hangom, hanem szüleimé vagy más családtagé, ismerősé, és hirtelen nagyon megörültem ennek a felismerésnek, hiszen rájöttem, hogy akkor, ha nem is az enyém, akkor nem is biztos, hogy kell nekem! És így kezdtem megtanulni leválasztani a saját hangomat a szüleim és a környezetem hangjai közül.


Ajánlom szeretettel neked is a csenddel való megbarátkozást, a mindfulness meditációt, én azóta nem éreztem magam sosem magányosnak, hogy ezeken a határaimon sikerült átlépnem, márpedig ha nekem sikerült, akkor bárkinek sikerülhet! Hajrá! :)


És nem, nem vár az egész életedben vagy az enyémben magány! Csak akkor, ha ragaszkodsz hozzá. De én pl. kifejezetten keresem emberek társaságát, hiszen a magány csak egy érzés, ám a depresszió előszobája, márpedig oda nem érdemes bemenni, maradni, mert végtelen örvény, amelyből nem mindig van kiút, tehát jobb még időben hátat fordítani neki, és fényt gyújtani a sötétségbe! A sötétség alvásra való, szebb és jobb életről álmodó mély alvásra. Az alváshiány is depressziót okoz, úgyhogy aludj eleget és elég mélyen is, aztán meg igyál sok folyadékot, hogy kimosd magadból a szomorúságot, és legyen helye a könnyed reménynek, hogy pl. holnap jobb lesz! :)


Soha nem vagy egyedül, csak max. nem veszed észre, hogy ki mindenkinek vagy fontos! Nyugodtan emlékeztess bárkit bármikor arra, hogy hogy hiányzik egy jó szó! :)

ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!