Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha nem tudom...

Dodo928 kérdése:

Mit csináljak ha nem tudom túltenni magamat rajta?

Figyelt kérdés

1 hete amikor vártam a buszra egy roma nő és a kisgyereke elsétált előttem és rámosolyogtam a gyerekére mert aranyosan köszönt. Ezzel nem tudom mi probléma volt, de az anyja rögtön nekem rontott. Elkezdett ordibálni velem az egész pályaudvar előtt. Fenyegetőzött, hogy agyon fog verni és a mentő fog elvinni. Én nem szóltam semmit. Az ember azt hinné, hogy ilyen helyzetben neki rontana a nőnek és kiállna magáért, de egyszerűen csak lefagytam. Féltem. Aztán elkezdett közelíteni felém (látszólag megakart verni) és elsétáltam. Hallottam, hogy még ordibált valamiket nekem. Tudom, hogy nem hangzik kívülről ez nagy dolognak, de azóta alig merek kilépni az utcára, a buszpályaudvaron rendesen szorongok, és emberekhez többé nem merek hozzá szólni se ránézni. Folyamatosan rettegek, hogy visszatér a nő és felismer. Nem tudnám megvédeni magam az az igazság. Ami fura, mert mindig is olyan voltam, aki kiállt az igazáért. Sokat edzek is, viszont verekedni nem tudok sajnos. Szerintetek mit kéne tennem? Sokkban vagyok azóta is. Ja és hozzátenném, hogy halom ember vett körül minket és egyik se segített.


17/L



máj. 11. 13:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és nem tartom magam egy gyenge embernek. Épp ezért állok értetlenül a helyzet elé. Szégyellem magam nagyon amiért ennyire megijedtem és azóta is csak ez jár a fejemben. Elfogom valaha felejteni?
máj. 11. 13:19
 2/16 anonim ***** válasza:
4%
Nagyon sajnalom az esetedet Kerdezo! Ez nagyon traumatizalo, nem fogod tudni elfelejteni. Meg tanulod egy eletre, hogy NEM ERDEMES... :-/
máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
17 éves ereje teljében lévő nő vagy, aki edz is, simán meg tudnád verni. Persze erre ne kerüljön sor, jól tetted, hogy nem szálltál be a vitába és arrébb mentél. Maskor is ezt tedd, különben jön a kiscsalád és azok már meg tudnak verni. Vannak ilyen esetek sajnos, de azért nem kellene belerokkanni. Nem tudom hol laksz, mert van olyan hely ahol gyakoribbak az ilyen típusú romák. De szerintem ha ott laknál már hozzászoktál volna. Szerintem ne foglalkozz vele, van ilyen, el kell fogadni. A többi ember meg akkor szólt volna közbe, ha tényleg verekedés van (remélem). Most arra mit mondjanak ha egy roma asszony nekiáll ordibalni? Megszokott dolog ez.
máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
77%
Szerintem félreérthette a helyzetet. Gondolom azthitte,hogy kineveted a gyerekét.
máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
17%

Nem kell kiscsaládozni. Énis roma vagyok,és nagyon untat már,hogy rögtön csak a balhéval van mindegyik. Egyáltalán nem vagyunk ilyenek. Magyarban is ugyanannyi kiabálós ember van. Nyílván a nő félreértette a helyzetet ennyi történet.

Nem kell félned tőle nyugi.Senki nem fog rá rontani a házadra. !

máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Sajnalatos, de jol cselekedtel, h elsetaltal. Rajtad vezette le a feszkot. Semmikepp nem kell beleallni. Ha meg egyszer osszefutsz vele, es ezt csinalja, azonnal hivj rendort, mar a legelejen. De szerintem nem fog megismerni, o valszeg mar elfelejtette az egeszet, talan 25 masik emberrel is orditott azota mar. (Ezt nem a cigany mivolta miatt irom, meg mielott... sajnos vannak idegbeteg emberek minden nepcsoportban)
máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

Egyáltalán nem érdekled már azt a nőt, meg se ismer. Vagy alapból épp fel volt húzva, vagy félreértett, az agyában kombinált valamit, vagy az őket érő állandó becsmérlés miatt (te is rögtön közölted, hogy roma, pedig az eset szempontjából semmi jelentősége) már eleve azzal védekezik, hogy támad, biztos, ami biztos.

De ugyan áruld már el: ha valami ijesztő esemény történik veled, azt mért nem a szüleiddel beszéled meg, mért arctalan idegenekkel?

máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%
Keress pszichológust, ha nem sikerül felejteni!
máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Miért pontoztatok le?
máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez nem akkora trauma, amihez pszichológus kell.
máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!