Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a "gyógyszer" arra az...

Mi a "gyógyszer" arra az esetre, ha annyira felidegesítenek, hogy rosszul leszek?

Figyelt kérdés

Ma egy "kicsit" kiborultam. Szerintem kaptam egy kisebb idegösszeroppanást egy kis szívrohammal meg egy kis agyvérzéssel.

Olyan szinten felidegesítettek, hogy arra nincsenek szavak. Lennének, de ha leírnám akkor tiltást kapnék.

Idegesítettek már fel párszor életemben (nagyon) de ami ma történt az mindenen túl tesz.


A konkrét esetet nem írom le csak ami ezután történt.

Először csak remegtem mint a kocsonya, aztán szédülés, kis hányinger. Elsötétült minden 1-2 percig nem láttam semmit, a fülem is mintha bedugult volna. A szívem meg zakatolt ezerrel meg kapkodtam a levegőt és levert a víz. Pont a vonatot vártam a Keletiben odajött egy idősebb úr látta, hogy rosszul vagyok kérdezte, hogy kérek-e segítséget. Mondtam hogy nem csak kicsit felidegesítettek és élszédültem. Aranyos volt akkor sem hagyott ott, elkísért a vonatig. Akkor is kérdezte, hogy rendben vagyok-e. Addigra kicsit össze szedtem magam aztán valahogy haza is értem.

De nagyon-nagyon-nagyon ideges voltam.

Hazaértem mértem vérnyomást meglepően alacsony volt (100/80) de a pulzus volt magas, kereken 100.

Pedig akkor már lenyugodtam azért, hát mennyi lehetett akkor amikor idegállapotban voltam?


Szóval nagyon kellemetlen ez az egész és a közvetlen tüneteket is leszámítva az egészet átélni is szörnyű..

Mit lehet ilyenkor tenni? Hogyan ne kapjak idegösszeomlást?



máj. 11. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Ez függ attól is, hogy mitől lettél ennyire ideges. Ha beelőztek egy boltban és attól akkor egyértelmű, hogy az idegeiddel valami nincs rendben.

Ha valami nagyon jelentős, személyesen érintő, esetleg traumatizáló dologról szereztél tudomást, akkor mondhatni, "jogos" volt a reakció.

máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
Na ne essél túlzásba! Egyetlen múló felbosszantástól nem lesz se ideg-összeroppanásod, se agyvérzésed, se szívrohamod. Csodálom, hogy ez az első ilyen bosszankodás az életedben. Másnak akár naponta is van, ld nagyvárosi közlekedés. Minden elmúlik egy napon belül, az életen-halálon, betegségen, szakításon, kirúgáson kívül semminek nincs jelentősége. Lélegezz mélyeket, igyál vizet vagy üdítőt, panaszkodd el valakinek rögtön, kezdjél valami élvezetes cselekvésbe, pl zenehallgatás, vagyis kezeld a súlyának megfelelően a dolgot.
máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először csak remegtem mint a kocsonya, aztán szédülés, kis hányinger. Elsötétült minden 1-2 percig nem láttam semmit, a fülem is mintha bedugult volna. A szívem meg zakatolt ezerrel meg kapkodtam a levegőt és levert a víz.


Ezek legtöbbje nálam is volt már. Nem szivroham es nem idegösszeomlas. Rendszeres futás segít nekem. Siman mèrtek nekem is magas vérnyomast,amikor felixegesítettek. Sot szivdobogásom is volt meg fülbedugulásom is.

máj. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nyilvan nem egy idegen volt. Hanem vki akit ismersz ugye? Velem mikor ilyen volt, kesobb kiderult terapian, hogy narcisztikus es hogy jobb megszabadulni tole. Ilyen miatt ne szedj gyogyszereket. Az illetot kell leepiteni, akarki is az.
máj. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!