Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lettem ilyen szerencsétl...

Miért lettem ilyen szerencsétlen mentális roncs ? Hogyan tovább ?

Figyelt kérdés
Fiatal koromtól kedzve teljesen más vagyok mint az átlag. Most középkoru férfi vagyok bipoláris zavarral,erős szociális fóbiával,enyhe skizofréniával és kényszerbetegséggel. Gyógyszereket is szedek már évek óta. Dolgozni képtelen vagyok. Főleg a szociális fóbia miatt. Le vagyok százalékolva. Olyan vagyok sokszor mint egy gyerek. Látom,hogy más férfiak boldogok és felszabadultak társaságba. Én meg félek minden helyzettől. Nem merek ismerkedni és beszélgetni nehogy lenézzenek vagy kiröhögjenek. Mindent meggondolok mielőtt kimondom de általában ki se mondom nehogy hülyeséget mondjak. Inkább hagyom hogy mások beszéljenek de az meg untat. Elvagyok egyedül de vágyom a társaságra ami nekem már soha nem lesz. Legtöbbször depresszios vagyok a bipoláris zavar miatt. Úgy érzem vége az életemnek. Rajtam már semmi nem segít. Csak a szüleim vannak akik megértik ezt és segítenek anyagilag. Önbizalmam egyenlő a nullával. Figyelem hogy mások magabiztosan beszélgetnek és irigylem ez miatt őket. Szeretnék olyan lenni. Lenézem magam és felnézek másokra. Kedveskedek mindenkivel nehogy megbántsak valakit vagy nehogy engem megbántsanak. Szorongok ha valaki a közelembe jön.Állandóan változik a hangulatom. Terápiára nincs pénzem és ugy érzem hogy rajtam már az se segit. Boldogtalanul élek ameddig élek bár ez nem élet.
máj. 12. 06:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Ki az aki ezt tette veled? Családtag vagy más aki lenézett gyerekkorodtól. Azért nem mersz beszélni mert feltehetőleg gyerekkorodban azt szoktad meg családban vagy egy közösségben hogy nincsen szavad.
máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Szerintem örököltem visszamenőleg valakitől. Apám anyám meg a mamám papám se volt mentális beteg. Nekem jutott bőven. Már feladtam.
máj. 12. 13:06
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

1. valaszolonak igaza van. Az ilyesmi nem a semmibol jon, hanem itt egyertelmuen mar gyerekkortol kezdve.

Az ilyen helyzetek meg amugy veszelyesek, amikor a szulok eltartanak osidokon keresztul, latszolag jaj de rendesek stb, de valojaban az ilyen szulok tartanak benne teged ebben az allapotban. Nem ritka hogy a szulo nem tudatosan, de nevel maganak egy eletkeptelen gyereket, akit o tesz azza, mert egesz eleteben maga mellett akarja tudni. Es azert mondom, hogy ez veszelyes, mert senki sem erre szuletett. A volt szomszedom ugyanigy elt, 40 evesen is a sajat gyerekszobajaban lakott, dolgozni nem tudott, baratai nem voltak, parkapcsolata sem volt es aztan egy szep napon bekattant es lemeszarolta a ket szulot.

A masik problema a gyogyszerek, en 15 evig szedtem bogyokat es amikor abbahagytam oket, akkor mult el egy csomo tunet. Hosszutavon a gyogyszerek okoznak olyan mellekhatasokat, amikre szedni kezdted oket, ez a bumerang hatas. Tehat mondjuk elkezded szedni szorongasra, de hosszutavon maga a gyogyszer okoz szorongast mellekhataskent.

máj. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom szedsz benzodiazepint? Xanax frontin rivotril stb? Elso korban en azoktol probalnek megszabadulni a helyedben. Az antidepresszansok abbahagyasa utan nem ereztem nagy valtozast (jobban se lettem meg rosszabbul se), de a nyugtatokrol mikor vegre lejottem, elmult az osszes bipolaris tunetem, ongyilkos hajlamom, stb. A legtobb embert eloszor depresszioval diagnosztizalnak, telegyogyszerezik es par ev mulva meg jon a bipolaris diagnozis. De arra senki nem gondol h a gyogyszerektol lehet. Nekem azoktol volt.

Na mindjart jon a sok gyogyszeres lepontozni, elore is koszi.

máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

*korben


Ja es a nyugtatok abbahagyasa utan vegre visszajott a lelkierom, akaraterom, kb 15 ev utan. Mar azt sem tudtam milyen erzes ha az embernek van akaratereje meg lelki ereje. Ha nem akarsz szobanovenykent vegetalni meg evtizedekig, akkor valahogy szabadulj meg a gyogyszerektol, razd magad gatyaba es aztan a szulokrol is le kell valni. Sosem keso, hidd el.

máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

3! A te elméleted arról, hogy senki nem arra született, hogy a szüleivel éljen kapásból ott bukik meg, hogy épp ez lenne a normális. A természetben a főemlősök több generációja él együtt! A természeti népeknél szülők-nagyszülők, unokák, gyakran a dédszülők is együtt élnek. Ez az abnormális ki kell repülnük a családi fészekből állapot az, ami gyakorlatilag csak a 20. század terméke! A háttér okokba, hogy ez, honnan jött, most nem megyek bele, köze van hozzá az iparnak meg a nagytőkének. Pont ez az úgynevezett nukleáris családmodell az, ami egy nagyon is modern találmány, korábban ilyen nem volt.


Lássuk te mit mondasz, tegyük ki az utcára, aki maga életképtelen, majd lesz vele valami, ugye milyen szép szocialdarwinista hozzáállás, elárulom, hogy tízből kilenc ember nem önállósodna, hanem beszipuzva, bedrogozva, alkeszként élne pár nyomorúságos évet a társadalom perifériájára szorulva. Főleg ha férfi az illető. Gyakorlatilag halálra ítélnéd őket!


A gyógyszerekről, te miért kezdtél el egyáltalán gyógyszert szedni, mi volt a kiváltó pillanat nálad?

máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Még valami:


"Na mindjart jon a sok gyogyszeres lepontozni, elore is koszi."


Miért számít ez neked, hogy vad idegen emberek gombnyomkodása ennyire érdekel?

máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Kerdezo.


Lepesekben:


1. Szokj le a gyogyszerekrol segítseggel es mar attol egy csomo tunete del fog mulni.

2. Pszichoterapia

3. Ahogy javulni kezdesz, kezdj el reszmunkaidoben dolgozni, barmit. Ha nincs szakmad, akkor kitanulhatsz valamit, ez sem keso.

4. Nyiss az emberek fele. Ez konnyebb lesz, ha javul az allapotod.


Innentol meg mar egy esetleges kulon koltozes, parkapcsolat stb is osszejohet.


Az olyan rombolo valaszokra meg ne hallgass, hogy egyesek szerint egy kozepkoru ferfi nem tudna talpra allni, hanem alkeszkent meg drogoskent vegezne. No comment.

En ugyanugy nem tudtam funckionalni, mint te es egy veletlen folytan hagytam abba a gyogyszerszedest es onnantol kezdtem felepulni. En se epp 20 eves voltam akkor mar. Es sikerult, evek teltek el azota es nem estem vissza. A toxikus szuloktol (es alapbol barkitol aki toxikus) meg kell valni, akarmilyen szepen is hangzik a tobb generacios elmelet. Gondolom egy panelben laktok, mint a legtobb ember. De ha nem is panel, altalaban az embereknek nincs is eleg teruk ha egyutt kenytelenek elni. Mindenkepp lepeseket kell tenned, mert magatol semmi sem fog valtozni. Es hinned kell benne, hogy sikerulni fog.

máj. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Terapiaval kapcs irtad a kerdesben, hogy nincs ra penz. Nem csak maganban vannak jo terapeutak. Sot, maganban eleg durvan penzehesek tudnak lenni.

A kerdezonek es mindenkinek ajanlom ezt a helyet:


[link]


Van bejaros es bent lakos resze is. Mentalis problemak, fuggoseg meg mindennel foglalkoznak. Es ez egy alapitvany, teljesen ingyenes a pszichoterapia.

De kerdezo ha pesti vagy, akkor a keruleti mentalhigienes gondozoban is tudnak segiteni beszelgetos terapiaval.

máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

8! Milyen őslakosok? Természeti népekről volt szó, a kettő nem ugyanaz. A ruházat azért alakult ki, hogy védjen az időjárástól, és a sérülésektől, nem azért, mert trendi. Az, hogy később ehhez kialakult egy ideológiai magyaráat, hogy ez meg az erkölcsös az más dolog. Hippi kommunákról, nudistákról ha halllottál, nos ők sem öltöznek fel nagyon ha jó az idő...


Válaszold meg ezt: miért kivitelezhetetlen, hogy több generáció éljen együtt? Furcsa mód sok országban működik, nézz utána!

Meg itt nem erről van szó, hanem, hogy szerinted ez a helyes, ami most megy! Miért?


A kérdező végig magáról írt, a családjáról pont azt írja, hogy segítenek neki! Itt azt érzem, te projektálsz, neked voltak szar szüleid, és emiatt szerinted mindenkinek szar szülei vannak!


Szerinted az a megoldás, hogy szakadjonel a szüleitől, egy olyan emebrnek mondod ezt, aki konkrétan éhen fog halni, ha elszakad a szüleitől!Aki csak náluk talál megértést.


Annyi közöm lett volna a gyógyszer szedésedhez, mint bárki másnak itt, okulni belőle, de látom, ha valaki nem azt mondja, mint te, akkor az neked ellenség!

máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!