Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkohol megvonási tünet vagy...

Alkohol megvonási tünet vagy mi ez? 17/fiú

Figyelt kérdés

Sziasztok néha iszok csak de akkor emlékezetkiesésig/blackoutig tolom. Tegnap csak egy pohár bort ittam, megálltam a többit, de ma arra kelek, hogy remegek/hidegrázásom van kb negyed óráig és nem tudok enni mert kihányom az ételt.

Ez normális ilyen kis mennyiségű (1 pohár bor) esetén?

Folyton ez van nekem ha iszok, mindegy az ital mennyisége.

Köszi!



máj. 13. 07:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

A korodnál fogva egyszerűen nem valószínűsíthető az alkoholbetegség, függőség kialakulása. Persze fiatal is tud durván vedelni, de a függőség felépülése évekbe telik.

Ezek a totál ájulásig ivások milyen gyakoriak és mennyi ideje csinálod?


Nekem - de természetesen tévedhetek - inkább tűnik egy pszichoszomatikus jelenségnek, hogy a szervezetednek egyáltalán nincsenek jó emlékei az alkoholról, hiszen ha ritkán is, de seggrészegre iszod magad, most keveset ittál, de behúztak a reflexek, a tested úgy reagál, mintha többet ittál volna és egy ilyen "pszeudomásnaposság" vagy "kvázimásnaposság" jeleit mutatja.

máj. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Kb havonta egyszer iszok, néha van hogy “binge”-elek egyet azaz napokon át seggrészegre iszom magam. Ez eddig kétszer történt meg.

Illetve szedek én kettő különböző antipszichotikum nevű gyógyszert is (riszperidon + aripiprazol) és azt olvastam, hogy ezek a gyógyszerek fel tudják erősíteni a részegség érzését.

máj. 13. 07:33
 3/18 A kérdező kommentje:
Illetve tavaly decemberben kezdtem el ezt a vedelősdit.
máj. 13. 07:34
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Alkesz valószínű nem vagy, de a gyógyszer és a kevés pia okozhat együtt érdekes dolgokat.
máj. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Oh értem köszi!
máj. 13. 07:41
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyik baratom azt mondta, hogy majd a majam feladja a szolgalatot ha igy folytatom az ivast a gyogyszerekkel.😔
máj. 13. 10:33
 7/18 anonim ***** válasza:
Igaza van a baratodnak. Es alap, h antipszichotikumra nem iszunk. Orulj, h megusztad ennyivel.
máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja jolvan fonok de akartam valamit erezni a hatalmas szurke uressegen kivul amit mindennap erzek. Ezert ittam, hogy boldog legyek.
máj. 13. 12:27
 9/18 anonim ***** válasza:

En azt ertem, fonok, eddig is ertettem, de magad alatt vagod a fat, fonok. Uton vagy az alkoholizmus fele.


Es kihagytad ezt a nem elhanyagolando kis reszletet, a gyogyszert a kerdesedbol. Terapiara jarsz?

máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen jarok terapiara, kerdezte a pszichologus h mi a celom itt a terapian, mondom neki “hogy ne az italba meg a gyogyszerszedesbe menekuljek”.😂🤣
máj. 13. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!