Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátom borderline szindrómá...

A barátom borderline szindrómás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt. Pár éve diagnosztizálták nála a borderline-t. Eddig már háromszor rámtámadt mikor dührohamot kapott. Persze másnap mindig bocsánatot kér, én meg megbocsátottam mindig, de mostmár félek tőle. Szó szerint félek, hogy vagy magában, vagy bennem fog kárt tenni. Elhatároztam, egy utolsó esélyt még adok neki, de vajon hogyan reagálna, ha elhagynám? Megúsznám ép bőrrel a szakítást? Egyáltalán el tudná viselni ha elhagynám?

Segítsetek légyszives!!! Köszi. 21/L


2011. jan. 24. 11:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
A barátod kap rendes kezelést? Terápia, gyógyszerek? Mert ez nem egy betegség, hanem egy állapot, és nagyon sokat lehet rajta javítani megfelelő kezeléssel. Ha még nincs kezelve vagy nem rendesen, inkább először próbálj meg neki segíteni, együtt orvost keresni.
2011. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Menekülj!!!Ezt most nem rosszindulatból írom és elnézést a kezelt és szinten tartott borderlineoktól!nekem közvetlen hozzátartozóm szenved ebben a betegségben.gyógyszert szed ,de rendezetlenül(ált.többet).Az élet mellette maga a pokol.Rosszindulatú állandó feszültséget keres és mindenki életébe belemászik. Én a helyedben sürgősen szakítanék amíg nem kezd téged érzelmileg manipulálni,mert akkor már szinte lehetetlen.
2011. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Ha már nem szereted és félsz tőle, hagyd el! Ennek így semmi értelme.

Addig is ajánlok egy oldalt, vagy hasznát tudod venni, vagy nem: www.bura.hu

Hogy megúsznád-e épp bőrrel a szakítást ezt nem tudom, de az bizonyos hogy el tudná viselni ha elhagynád, a bordik nagyon gyorsan képesek új (bár sekélyes) kapcsolatokat kialakítani.

2011. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

"Eddig már háromszor rámtámadt mikor dührohamot kapott."


"Szó szerint félek, hogy vagy magában, vagy bennem fog kárt tenni."


És még mindig vele jársz. Igazából itt nincs mit tanácsolni, mert nem úgy gondolkodsz, mint mondjuk az emberek 99%-a, akik szerint az nem barátság vagy szerelem, amikor az egyik megüti vagy fenyegeti a másikat.


"Elhatároztam, egy utolsó esélyt még adok neki"


Azt hogyan? Adsz neki egy utolsó esélyt, hogy mondjuk jövő péntekig gyógyuljon ki egy olyan betegségből, amit jó esetben majd 5 (inkább 10 vagy 20) év múlva kinő, de lehet, hogy sohasem?


"Megúsznám ép bőrrel a szakítást?"


Szóval olyan kapcsolatban kívánsz élni, amit azért nem hagysz el, mert attól félsz, hogy a "barátod" megöl, ha elhagyod? Ehhez gratulálok.

2011. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 tilka ***** válasza:
100%

szerintem is menekülj. remélem sikerül kiszakadnod ebből a kapcsolatból!

Ha nem akar békén hagyni szakítás után, feltétlen kérj segítséget valakitől.

2011. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elgondolkodtam... Meg az oldalt is köszi...
2011. jan. 24. 16:15
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj, de a szakítás után legyen veled mindig valaki nehogy bántani tudjon.
2011. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A 13:35-ös válaszolónak: Csak abba nem gondoltál bele, hogy vannak olyan szinten beteg emberek, akik bármeddig elmennek. Ha elhagyom, attól még nem biztos, hogy megszabadulok tőle. Mert tudja a lakcímem, a telefonszámom, a munkahelyem címét, stb. Bárhol zaklathat.Azt meg nem tudom megtenni, hogy elköltözöm, telefontszámot cserélek, munkahelyet váltok...Mert ha akar, mindenhol megtalál.Ezért kérdeztem, hogy az ilyen embert el lehet e hagyni egyáltalán.De csak nem fog tovább fajulni a dolog, és remélem feleslegesen aggódom ilyen sokat.
2011. jan. 24. 16:46
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
[link] tőle kérdezd meg!
2011. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%
Ha közveszélyes, kényszergyógykezelést is kaphat.
2011. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!