Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan valaki, aki...

Van itt olyan valaki, aki Borderline szindrómás volt, de valahogy sikerült kilábalnia belőle? Hogyan?

Figyelt kérdés

Borderline szindróma: [link]


Köszönöm, ha valaki leírja a tapasztalatát ezzel kapcsolatban!


2011. jún. 3. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

OFF:

József Attila "szenvedett" Borderline szindrómától, ő "belehalt"...

2011. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én az vagyok, nem tudom hogyan sikerült, de lecsökkent a "rohamok" száma. Most is szokott lenni de megtanulom kontrollálni.

Ha megírnád, neked milyen tünetekkel jár, az segítene hogy bővebb választ adjak. Egyébként én inkább a disszociatív személyiségzavarosok közé sorolnám magam, de ez a borderline egyik válfaja.

2011. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: nem disszociatív zavart akartam írni, hanem deperszonalizációs zavart: [link]
2011. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első: Ez bíztató, köszi :)


Második:

Elolvasva a fenti cikket, a felsorolt tünetből, aminek 5-nek meg kell lennie a Borderline-hoz, nekem legalább 8 stimmel valamennyire.

Én most csak öndiagnosztizáltam magam, de eléggé ismerős amiket írnak :(


De ez pl. nagyon stimmel:

"A harag mértéke gyakran nincs arányban a kiváltó körülményekkel, a düh kontrollálásanehézségekbe ütközik."


És ez is:

"Ragaszkodnak a számukra fontosszemélyekhez, azonban ha bármilyen visszautasítás éri, őket akkor átcsap az ellenkező

végletbe, képesek a másikat meggyűlölni és a továbbiakban elkerülni. Gyakorta előfordul, hogy

teljesen irreális követelésekkel fordulnak a környezetük felé, melyekkel mintegy kiprovokálják az

elutasítást. Ugye, megmondtam! igazolják magukat."


A "Nincs szilárd énkép" alatt írtak is stimmelnek rám.

Az üresség, unalom szintén.

De legalább szexuális zavaraim nincsenek :)

2011. jún. 3. 21:42
 5/12 A kérdező kommentje:
A linkelt oldalon olvasottak nem ismerősek, nem stimmelnek rám.
2011. jún. 3. 21:45
 6/12 anonim ***** válasza:

A borderline szindróma fiatal korban jellemző és a legtöbben fokozatosan "kinövik", legalábbis idővel enyhül. Másoknál meg nem. Vannak módszerek a kezelésére.


"Elolvasva a fenti cikket, a felsorolt tünetből, aminek 5-nek meg kell lennie a Borderline-hoz, nekem legalább 8 stimmel valamennyire."


A pszichiátriai diagnózis nem így megy, ha így menne, akkor nem töltenének a pszichiáterek 6-7 évet a szakma tanulásával.


Ha lelki problémáid vannak, menj pszichiáterhez, az öndiagnosztizálásnak nincs értelme.

2011. jún. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

01:29

Értelme nincs, de valószínűleg igazam van.

Voltam már pszichiáternél régebben, más miatt. Hát, hogy is mondjam szépen?! Nem, nem tudom szépen mondani, csúnyán meg nem akarom. A lényeg, hogy kizárt dolog, hogy szóba álljak eggyel is!!

2011. jún. 4. 11:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Értelme nincs, de valószínűleg igazam van."


Tehát értelmetlenséget csinálsz, ezt el is ismered, és utána közlöd, hogy igazad van. Érdekes!

2011. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Honnan lehet tudni, hogy valaki szenved e ilyenben vagy sem?
2011. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:25


Szakorvos diagnosztizálja. (Nem úgy, hogy pipálgatja a tünetek listáját.)

2011. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!