Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet az, hogy teljesen...

Hogyan lehet az, hogy teljesen mást értenek abból, amit közvetítek és teljesen másnak látnak, mint amilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Mit jelenhet az, hogy az ismerősök, rokonok egymástól függetlenül elkezdték azt mondani nekem, hogy önző, tapintatlan, kötöszködő bunkó vagyok?Közben én ezt nem veszem észre. Sőt. Sokkalta inkább az ellenkezőjének érzem magam. Amikor példákat mondanak sem érzem azt, hogy igazuk lenne. Csak ámulok.

Hogyan lehet, hogy ennyire félreismertem magam ( elmúltam már jócskán 30)? Hogyan lehet az, hogy teljesen mást értenek abból, amit közvetítek és teljesen másnak látnak,mint amilyen vagyok?


2011. aug. 18. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kívülálló sokkal jobban látja a külső,és belső jelzéseket..Azért nem látod magadban a rossz tulajdonságaidat,mert amit teszel vagy mondasz az számodra úgy jó ahogy van.De mások nem így gondolják,hanem ők azt látják,hogy pl:

A sorozatos kioktatásaid számukra sértő,és idegesítő.Te nem kioktatásnak hanem tanácsadásnak tekinted.

A állandó beleszólás abba hogy ki mit vegyen fel,milyen legyen a haja,ruhája stb. Azt egy kívülálló kötekedésnek érzi,és megsértődik..De te esetleg csak jó szándékú segítségnek veszed,és úgy érzed hogy igenis kell hogy megmond nekik..

Te másképp látod a cselekedeteidet,viselkedésedet...

Sokszor bizony a kívülállók látják jobban a valós helyzetet..

2011. aug. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Péter, Te vagy az?!
2011. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem, de ha fiúnak születtem volna, Péter lennék. :))

azért jó,hogy más is van így

én bármire megesküdnék, hogy nem rossz szándék van a megnyilvánulásaim mögött! egy fikarcnyira sem..:( bár ugye, a Rómába vezető út.....

és ilyenkor mit lehet, kell csinálni?

2011. aug. 18. 15:39
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. aug. 18. 15:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Van a környezetemben is egy ilyen ember (Péternek hívják) esküszöm egy az egybe ráillik a leírás. Régóta ismerem, és ezért tudom, hogy amit mond vagy cselekszik jó szándékból teszi, mégis aki nem ismeri az nagyon rossz véleménnyel van róla, mert nem látja át a személyiségét, nem "nézik ki belőle a jót" csak azt hallják amit mond és nem azt ami mondatja vele. Ha jobban ismer(het)nének téged a körülötted élők, valószínűleg ők is így lennének vele, mint én ezzel a Péterrel...
2011. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom,hogy mit csinálhatnánk Péterrel, hogy ne így legyen.

Vagy változzunk meg és tudjunk jobban kommunikálni mégjobban kifejezve magunk vagy ne zavarjon az, hogy mást értenek, mint amit mondunk, teszünk....én egyiket sem tudtam eddig megvalósítani az életemben...

ráadásul közvetlen közeli hozzátartozóim ( szülő) is így lát...

2011. aug. 18. 15:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni csendben maradni amikor kell.Meg kell tanulni,hogy nem mindenki tolerálja a nyers őszinteséget,még ha segítőszándékkal mondod.Vagyis inkább füllenteni kell egy kicsit,hogy ne legyél bunkó,tapintatlan.

PL:

Ha az illető túlsúlyos.Felvesz egy miniszoknyát mert azt hiszi ez jól áll neki.AKkor neked nem azt kéne mondanod,hogy

-Te JÓ ÉG! Nehogy már felvedd!! Hiszen dagadt vagy és borzalmasan áll!!

Még ha ez az igazság akkor sem kell hogy őszintén így megmond..akkor másképp kell felhívni a figyelmet

PL:

- hát nem is tudom...Valahogy neked nem áll jól a miniszoknya mert vastagok a combjaid..De ha mondjuk a nadrágszoknyát vennéd fel,és hozzá ezt a szép felsőt akkor kimondottan csini vagy..

Így már nem is olyan sértő pedig a lényeg ugyanaz..Dagadt és nem áll jól a mini neki..


Azt hogy azt hiszed hogy úgy helyes hogy mindig őszinte vagy,és nem érted mások miért sértődnek meg..akkor gondolj arra hogy sokan ha őszinték lennének veled szemben tuti elsírnád magad ha megtudnád mit gondolnak rólad.

Nem hazudni kell,hanem tudni kell hogy mit és hogyan mondjunk el..

2011. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, nem ilyenekről van szó,nem szoktam beszólogatni az embereknek se belső se külső dolgaikra,nem minősítem őket, nem ilyenekben kapok visszajelzést. A beírásból lehetne ezt is gondolni, nagyon jó példát hoztál, csak én azért vagyok elakadva, mert magamat nem látom ilyen helyzetekben csak érzem.


pld. vendégség volt nálunk, sokat készültem, kb 40-45ezrembe volt az étel, ital..erre az egyik vendég sértődötten mondja, hogy neki semmi nem ízlett és hogyan lehetek ilyen figyelmetlen...kb. 15 féle étel volt, többre se időm se pénzem nem volt és mégis rosszul jöttem ki belőle, pedig nagyon sok érzésem és munkám volt benne ő mégis azt feltételezte, hogy én nem vettem figyelembe azt, hogy ő mit szeret és az ízlését és nem foglalkoztam azzal, hogy őt is azzal várjam, amit és ahogyan szeret

2011. aug. 18. 16:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Aki ilyenért beszól azzal nem kell foglalkozni.Az pusztán csak kötekedni akart..Ez nem rossz tulajdonság..Jobban mondva az...csak nem a te részedről.

Egyébként én is jártam úgy mint vendég,hogy meghívtak ebédre,és ott is volt vagy 5 féle finom kaja és pia.De sajnos mind vagy nagyon erős volt vagy olyan étel volt amit nem szerettem.Én akkor sem nyafogtam hanem megkérdeztem hogy kaphatok-e salátát.A vendéglátó amikor megtudta hogy képtelen vagyok chillis ételeket vagy currys ételeket enni,akkor nem győzött elnézést kérni,de végül is én is nagyon jól laktam...Olyan isteni fonom szendvicset készített,hogy egyszerűen eszembe sem jutott,hogy meg kéne sértődnöm..A te vendéged duplán volt bunkó.Egyrészt azért mert a végén még téged kritizált.Másrészt ha erre volt szája hogy elmondja akkor az elején mondhatta volna neked,hogy "ne haragudj de nekem nem ízlenek az ételek,én ezeket nem szeretem" Biztos vagyok benne hogy akár az én vendéglátóm te is csináltál volna valamit ami neki is megfelelő lett volna..

Tudod a beszólás után jogosan mondhattad volna a vendégednek hogy "néma gyereknek az anyja sem érti a szavát..HA gond van szólni kellett volna előre,és nem utólag"

Az ilyen esetekért ne rágd magad.

2011. aug. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én is így vagyok a családtagjaimmal...

Van egy részük akik még mindig a kamasz gyereket látják bennem. (30 leszek L.)

Igaz a kamaszkorom nagyon durva volt, de talán belátható , hogy nehéz volt nekem is egy mostohaapával...

Jó pár éve már megváltoztam.

A férjemmel boldogan élünk, erre a mutterom állandóan oszt, hogy én kihasználom a férjem, vetettem kocsit (jogsim sincs.. ) meg hogy minek akarom bővíteni a házunkat (1pici szobánk van,1 konyha+fürdőszoba 1 gyerek)

meg, én állandóan csavarogék. Na ezen tényleg kiakadtam! Alig látnak a szomszédok, mert még az udvarra sem megyünk ki a picimmel. Ezt azért kaptam, mert menni akartam én is a 200 km-re lakó tesómhoz, aki fél éve férjhez ment és még a házukba sem voltam egyszer sem.

Szóval megértelek. A legrosszabb amikor a közeli hozzátartozók kritizálnak. Anyósomról is tudnék mit mondani..

Én is azt tapasztaltam, jobb ha nem mondok senkinek semmit, akkor nem tudnak mibe belekötni.

A lényeg még talán az is, ha valaki a rosszat akarja kiemelni akkor az ki is fogja, bármit teszel.

2011. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!