Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet az, hogy teljesen...

Hogyan lehet az, hogy teljesen mást értenek abból, amit közvetítek és teljesen másnak látnak, mint amilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet az, hogy teljesen mást értenek abból, amit közvetítek és teljesen másnak látnak, mint amilyen vagyok?

Mit jelenhet az, hogy az ismerősök, rokonok egymástól függetlenül elkezdték azt mondani nekem, hogy önző, tapintatlan, kötöszködő vagyok?Közben én ezt nem veszem észre. Sőt. Sokkalta inkább az ellenkezőjének érzem magam. Amikor példákat mondanak sem érzem azt, hogy igazuk lenne. Csak ámulok.

Hogyan lehet, hogy ennyire félreismertem magam ( elmúltam már jócskán 30)? Hogyan lehet az, hogy teljesen mást értenek abból, amit közvetítek és teljesen másnak látnak,mint amilyen vagyok? Hogyan lehet megtanulni jól kommunikálni és jól, jobban kifejezni magam?


2011. aug. 18. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondj példát, hogy mit akarsz közvetíteni, illetve egy olyan mozzanatot, amit példaként hoztak fel arra, hogy kötözködsz!
2011. aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:
100%

Ha több ember véleménye összecseng, akkor lehet benne valami nem?!


Az a véleményem, de persze csak tippelek: lehetséges, hogy jól akarod kifejezni magad, csak nem a megfelelő szavakat, vagy(-és) hangsúlyt használod.

Az okát nem tudom, de próbálj pl. több érzelmet, lágyságot belevinni a beszédedbe és legyen benne minél több: légyszíves-, kérlek szépen-, köszönöm szépen-, milyen kedves vagy-... stb... és olyanok, hogy bocsánat, elnézést, sajnálom. :)

...és használd gyakrabban a véleményem szerint-, úgy gondolom- kifejezéseket ahelyett, mintha úgy tünne mindent te tudsz a legjobban :)


Ezek sokat segíthetnek, ha valóban változtatni akarsz, mert eltompítják az arroganciát és a végén még finom modorú úriember leszel :)

2011. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sághegyi Csaba válasza:
46%

"Ha több ember véleménye összecseng, akkor lehet benne valami nem?!"


Persze. Lásd a holokausztot. Vagy az indiánok kiirtását. Vagy a felfedezők, gondolkodók máglyán égetését.

Bocsi, hogy szarkasztikusra sikerült, de a lényeget biztosan érted. Magam is nagyon gyakran vagyok úgy, hogy mindenki hülye körülöttem, én meg megőrülök abba, hogy csak magamat látom normálisnak, magamat se mindig. Van olyan, amit a kérdező ír, de tényleg tudni kell konkrétumokat, hogy meg tudjuk állapítani, hogy a kérdező nem tudja magát előadni még rendesen másoknak, vagy pedig pechjére kifogott a környezetébe egy rakás zizzentet. Várjuk a példákat, kedves kérdező :)

2011. aug. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mit közvetítesz?


(Az sem mindegy milyen állapotban teszed: fel vagy-e öltözve ing - nyakkendőbe, ittál-e, kábítóztál-e előtte, milyen a szókincsed, szépen tudsz-e beszélni és hát mi a mondandód. Hülyeségeket én sem hallgatok meg, pl.: mindjárt itt a világvége - mikor visszakérdezek épkézláb, értelmes választ még sosem kaptam.)

2011. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!