Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le az újból...

Hogyan küzdjem le az újból előjött pánikbetegséget?

Figyelt kérdés
Másfél évig szedtem rá antidepresszánst,úgy tűnt kigyógyúltam belőle,viszont mellékhatásként,35 kilót híztam a gyógyszertől.Most nem szedek semmit,és pár napja,megint elkezdődött minden előről.Megint úgy érzem magam mint rég.Egész nap magas a pulzusom,100 fölötti,még a vérnyomásom is,pedig szedek erre gyógyszert,de az sem viszi le.Feszült vagyok,ideges,próbálom magamat nyugtatni,de nem megy.Akaratlanul generálja az agyam a rosszulléteket.Zsibbadok,meg izzad a tenyerem,remegek sokszor,és naponta rosszabb.AH beveszek egy kis adag rivotrilt,akkor jobb,de nagyon kába vagyok tőle,és álmos.Ha megint elmegyek a pszichiáterhez,csak teletöm gyógyszerrel,nem akarok megint kórházba kerülni,és nem szeretnék megint antidepresszánst szedni,borzalmas mellék hatásokkal.Mit tegyek,hogy oldjam meg?Szedjek csak nyugtatót?A vérnyomásom,pulzusom hogy áll helyre így?Többször azt érzem mintha most halok meg,mert infarktust vagy agyvérzést fogok kapni.Borzalmas mennyi testi tünetet tud okozni ez a betegség.Ti mit tanácsoltok?Kérem csak az írjon aki hasznosat is tud.Köszönöm
2012. jan. 13. 19:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia! Próbáld ki a neuroptim-ot. Nekm segített, hidd el mindennél jobb. És kitartás.
2012. jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A leírtakra tekintettel nekem az a véleményem, hogy a "krízis" nem tudod gyógyszeres segítség nélkül leküzdeni, mert ahhoz óriási önfegyelem és már elsajátított és biztonsággal alkalmazott autogén tréning, relaxációs képességre lenne szükség. Biztosan vannak olyan módszerek amelyeket alkalmaztál már az első ilyen alkalommal - ezeket kellene alkalmazni (légvételre figyelés, a pulzusszám csökkentésének módszere erős haspréssel, stb.). Igazság szerint a gyógyszer csupán egy "mankó", egy átmeneti segítség ahhoz, hogy az akutan jelentkező rohamokat könnyebben átvészelje a beteg (sajnos szinte "népbetegségről" van szó). Ha megoldható lenne, nagyon sokat jelentene a pszichoterápia - akár egyéni, akár csoportos (a gyógyszer mellett).
2012. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Hidd el, hogy egészséges vagy. És menni fog! De nem halsz meg, csak azt érzed.
2012. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztató válaszokat,megpróbálok elöször mindent amit lehet antidepi nélkül,max egy kis nyugtatóval,ha nam megy marad a doki.
2012. jan. 13. 22:29
 5/12 anonim válasza:
Szia! Én Zoloft-ot szedtem de csak rövid ideig. Most ha rámtörnek a tünetek beveszek egy vagy két Frontint 0,25 mg-ost. És agyban próbálom magam helyre rakni. Megértelek sok kitartást kívánok neked!
2012. jan. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak is.
2012. jan. 13. 23:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Hála Istennek!

A Szendi mellett ma megjött a neuroptines ember is. Mégiscsak szép a világ.

2012. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az utolsótól kérdezném mit akart ezzel közölni?
2012. jan. 15. 23:17
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem is mostanában jött ki újra a pánik,egyre rosszabbul leszek megint.Szétmegy a fejem...elegem van.
2012. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bár nem tudom hogy ezek a fájdalmak nekem pánik miatt vannak e,elvileg nincs betegségem,gyakorlatilag meg nagyon roszzul vagyok
2012. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!