Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkreteszi az életemet, hogy...

Tönkreteszi az életemet, hogy nagyon alacsony az érzelmi intelligenciám. Hogy változtassak ezen? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Nem vagyok rosszindulatú, de annyira nem figyelek a szavaimra, hogy rengeteg embert megbántok. A másik, meg hogy nem tudom beleélni magam semmilyen helyzetbe, csak egy hideg, érzelemmentes válaszra vagyok képes..Olyan embereket bántok meg, akik nem érdemlik meg. És ennek én vagyok az oka. Szörnyű ebbe belegondolni, nagyon szomorú vagyok. A szociális életem sem jó. Sose voltam egy jó ismerkedő. Szóval ez egy nagy nulla. Nagyon nem szeretem ezt magamban, úgy érzem ez tesz tönkre, hogy ilyen vagyok.


Mégis mit tegyek? Hogy tudnám ezt fejleszteni? Nem tudok mire gondolni. Meditáció? Vagy valami könyv? Szakemberhez nem tudok menni, mert nincs pénzem.


22/F



2012. máj. 12. 19:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nehezen is tudom kifejezni magam. Fejlődni akarok! Nem akarok ilyen lenni.
2012. máj. 12. 19:32
 2/14 anonim ***** válasza:
Menj többet közösségbe, vállalj karitatív munkát. Az elesett embere helyzete talán megváltoztat.
2012. máj. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Attól, hogy közösségbe járok, még nem változok. Próbálok, de ez nem megy egyik percről a másikra. Egyéb munkára meg most jelenleg nincs időm. Meg bevallom nincs kedvem jótékonykodni. Jelenleg nem is lennék jó benne.
2012. máj. 12. 19:40
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem erről egy pszichológussal kellene beszélned.
2012. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje:

Attól, hogy közösségbe járok, még nem változok."


Te nem is akarsz megváltozni. Ennyi. Ezt könyvből ( már ha olvasol egyáltalán ) nem lehet megtanulni. Nézegess képeket.

2012. máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Erre mégis miből jöttél rá te szerencsétlen? Szerinted viccből írtam ki?
2012. máj. 12. 20:54
 7/14 anonim válasza:
ugyanez a problémám, ugyanebben a korban járok, csak nekem miatta kialakult szorongás és szociális fóbia, nemrég feltettem egy hasonló kérdést többen pszichiátert javasoltak, de szerintem különböző gyógyszerekkel maximum elnyomni lehetne a tüneteket de magát a kiváltó okot megszüntetni nem
2012. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Pszichológus tudna segíteni pl. viselkedésterápiával. Elemzitek a leggyakrabban előforduló szituációkat, és azt, hogy a legjobb megoldani azokat.


Bár most látom, hogy nincs pénzed. De legalább néhány alkalomra menj el, az is sokat segítene.

2012. máj. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Tönkreteszi az életemet, hogy nagyon alacsony az érzelmi intelligenciám."


Menj el informatikusnak, oda nem kell érzelmi intelligencia. Keress sok pénzt. Ha amúgy jó ember vagy, akkor ha ügyetlen vagy az emberekkel, nem gond. Majd a nőidnek mondd el, hogy egy kicsit ügyetlen vagy az emberekkel, de nem gonoszságból. Ők elfogadják a nagyon okos, alapvetően jólelkű, de kicsit ügyetlen kocka mítoszát.


"A másik, meg hogy nem tudom beleélni magam semmilyen helyzetbe, csak egy hideg, érzelemmentes válaszra vagyok képes"


A beleélés csak egyik módja a helyzetek értékelésének. A távolságtartó, független, elfogulatlan elemzés a másik, és a legtöbb tudományban ezt csináljuk. A legtöbb szakmában nem beleélés van, hanem elemzés. Pszichológusnak, pedagógusnak, marketingesnek ne menj, de jó mérnök, közgazdász programozó stb. lehetsz.


"A szociális életem sem jó. "


Nem szociális, hanem társasági.


"Mégis mit tegyek? Hogy tudnám ezt fejleszteni?"


Kihasználod azt a képességed, ami van. Tehát mondjuk az intelligenciádat, ami gondolom, megvan. Olvasol könyveket (nem papírfedeles "hogyan legyünk sikeresek" hülyeségeket, hanem tudományos igényűeket, doktoroktól. Vagy pedig jó regényeket), és ezekből sokat tanulhatsz az emberi viselkedésről. Odafigyelsz az általad elkövetett hibákra, megtanulod őket, módszeresen igyekszel ezeket kiküszöbölni. Ezt is lehet tanulni, mint egy szakmát.

2012. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje:

Erre mégis miből jöttél rá te szerencsétlen? "


Én vagyok szerencsétlen? Akko te mi vagy?

2012. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!