Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hosszú távra tervezni...

Lehet hosszú távra tervezni egy személyiségzavaros lánnyal? Mi lenne az a viselkedés, ami előrébb vihetné a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Hullámzik a hangulata, hol elmar magától, hol közeledik. Én szeretnék mellette kitartani, de őszerinte csak kikészülnék, meg amúgy se szeret. Volt már egy barátja, de hamar lepattintotta, mielőtt lehetett volna valami.
2012. jún. 3. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem sokan tudják tolerálni ezeket a hangulatingadozásokat, még akkor se, ha egészséges az illető. gondolom gyógyszert is kell szednie, azzal meg nem tanácsos gyereket vállalnia, pláne, ha a hangulata épp befolyásolja, hogy mit csináljon a gyerekkel. én a helyedben maximum barátként tartanék ki.
2012. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Hidd el,nem lehet.pàrom exe ilyen,a pàrom a vègèn màr nyugtatòkon èlt...
2012. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2012. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ne szenvedj vele nem éri meg a ráfordított energiát.Biztos hosszú és gyötrelmes ideig tartana mire zöld ágra vergődnél vele és normális kapcsolat alakulna ki!Tele van a világ normális hétköznapi lányokkal akiknél mindig tudod hányadán állsz és hogyan érj célba!Őt hagyd meg másnak hagy szenvedjenek vele!
2012. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jaj, mindig csak a szenvedésre koncentráltok... persze, van, egy személyiségzavaros (borderline) mellett több, mint általában, de elfelejtitek, hogy amikor meg jó, akkor nagyon jó, a jót is intenzívebben kapjátok, mint egy """normális""" partnerrel való kapcsolatban. Valakinek ez megéri, valakinek nem, ez mindenkinek a saját döntése, a másik fél személyiségétől is függ. Van, aki csak nyugalomra vágyik, van, akinek kell vagy legalábbis élvezhető ez a fajta intenzitás.


Viszont a konkrét helyzetben... ha nem szeret, akkor ne erőltesd. Itt szerintem a "nem szeret" a kulcstényező, nem a személyiségzavar.

2012. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A nehézségeket vállalnám, de egyoldalú szerelemhez nem érzek magamban elég erőt.

Kérdés persze, hogy a kapcsolattól való húzódzkodás a lány részéről mennyire fakad a személyiségzavarból és mennyire az érzelem hiányából. Szerinte ő engem "tönkretenne".

2012. jún. 5. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha egy borderline-os azt mondja, nem szeret, az nem biztos, hogy úgy van ám. Ők mindig a legutóbbi benyomások alapján ítélik meg és kezelik az embereket. Ha összevesztek, akkor utána biztos "nem fog szeretni". Azt, hogy szeret-e igazából, érezned kell, látnod a szemeiben. Egyébként kezelhető személyiségzavar(itt tényleg kell a pszichiáter és a gyógyszer), és akár EL IS MÚLHAT olyan 30-40 éves kor között, ha családot alapítotok és kiegyensúlyozott lesz a családi életetek, gyerekekkel és sok boldogsággal. Együtt lehet élni a borderline-osokkal, én se "szakítottam" apámmal, mert ő is az, de meg kell tanulni kezelni, pl. ha indulatos és úgy mond valamit, nem kapod fel a vizet, higgadtan kezeled a helyzetet, stb. Türelem, megértés, támogatás - ezek a kulcsszavak.
2012. jún. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem látom, hogy szeretne úgy, ahogy a szerelem definíciójába illene.

Úgy veszem ki, akárhogy szeretem, az neki nem jó. Nem akar közel kerülni és nem is engedi meg, hogy én közeledjek. Gyógyszert nem szed.

2012. jún. 7. 19:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Van egy radikális módszer arra, hogy őszintén tudjatok beszélni. Nem hiszem, hogy valaha is az akkreditált pszichoterápiás folyamatok közé fog tartozni, de azért leírom, de szigorúan nagykorúaknak ajánlatos belevágni. :D

Alkohol. Sok. De nem annyira, hogy KO-k legyetek tőle és összevissza rókázzatok, viszont annyira, hogy minden gátlásotok levessétek, de még képesek legyetek a folyékony magyar beszédre.

Én is sokáig azt hittem, hogy nem szeret a párom, aztán egyszer eléggé berúgott és rájött az őszinteségi roham, elmondott mindent, amiről előtte nem akart/tudott beszélni, vagy esetleg hazudott róla. Szokták mondani, hogy "A részeg ember őszinte." és ez nagyjából így is van. :D

Ha esetleg bevállalod, egyszeri alkalom legyen, és ne mondd a lánynak, hogy miért akarsz iszogatni vele, csak menjetek el bulizni, vagy borozgassatok kettesben otthon valami film mellett, a témát meg tereld lassan az érzelmek felé. :D

2012. jún. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Bulizni, érzelmekről beszélni nem hajlandó. Az iszogatás jó ötlet szerintem is, de hárítja azt is.

Elmondta, hogy eltűnik az életemből (ilyen már volt párszor), szóval ideje feladnom ezt a nyomulást.

2012. jún. 15. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!