Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális viselkedés egy...

Az normális viselkedés egy 1,5 éves fiunál, hogy kinnt megtépi a hosszú haju kislányokat, és elszedegeti más játékát? Ha nem erröl hogy szoktassam le, mert ez nagyon kellemetlen

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megakadályozni, legyél a nyomában, ne engedd, hogy mást bántson!!!

Sajnállak, nehéz lehet, de én a másik oldalon vagyok, nálunk is van egy hasonló kisfiú. Mondjuk az anyját nem izgatja... :(

Én kerülöm és gyűlölöm őket, mert bántja a kislányomat, az anyja meg nem tezs semmit :(


Szóval nem tudok mást írni, csak hogy légy résen, hogy meg tudd akadályozni, és mindig el tudd neki magyarázni, hogy nem szabad. Ne bántsd, mert attól csak agresszívebb lesz. Fogd le a kezét, ha kell, és vidd el onnan, de ne üsd meg.


Remélem, rendbe jönnek ezek a dolgok hamar :)

2011. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
CSAK ÚGY BŰNTESD,HOGY LEFOGOD.dE GYORSAN SZOKTASD LE,MERT NAGYON GÁZ.
2011. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A játék közös használata a mi környékünkön teljesen bevett dolog. Mindenki odaönti amit hozott, és a gyerekek bármit használhatnak.

A verekedés már nagyobb gond. Normális, hogy van ilyen fázis, de ne hagyd annyiban. Azonnal vedd ki a fiad gyerekek közül, kicsit ültesd magad mellé és csak pár perc múlva engedd vissza játszani. Ha újból bántana másokat, menjetek haza, és persze mondd el neki, miért történik ez. A következő játszótéridőben aztán lehet (sőt kell) újra próbálkozni.

Figyeld meg, milyen szituációban robbannak ki ezek a konfliktusok, és próbálj előre beavatkozni. Dühből csinálja? Vagy viccesnek találja hogy a kislányok visítanak, az anyukák felugrálnak és mindenki vele foglalkozik egy ideig?

Menj oda, és segíts a kisfiadnak. Ha figyelemkeresésből kezd konfliktust, játssz vele, mielőtt hajrángatásba kezdene. Ha nem tudja megértetni magát a gyerekekkel, vagy csak nem tudja még, hogyan kérhet el egy játékot, hogy kell cserélni, felváltva játszani, szintén kapcsolódj be a játékba és mutass ezekre példát. Kérd el helyette a játékot, amit szeretne, mutasd meg, hogyan kell cserélni, stb.

Az én kisfiam pl. nem szerette ha túl közel mentek hozzá, és lökdösni kezdte, aki bekerült a személyes terébe. El lehetett terelni a figyelmét ha arréb hívtam, de ha nem léptem közbe könnyen nekiment a másik gyereknek.

Később már magától is tudta, hogy oldja meg az ilyen helyzeteket.

2011. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Normálisnak nem mondanám.Én minél előbb leszoktatnám róla,gondolj bele valószínűleg neked se tetszene ha egy másik gyerek bántaná a tiedét.
2011. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
leakarom én is szoktatni erröl,de hát nem könnyü,nem nagyon hat,hiába fogom le és hiába magyarázok,egyszerüen nem értem mért csinálja,nem mérges,mindjárt azzal kezd,és ha lecseszem akkor csak ártatlanul néz,és tovább probálkozik pár perc mulva.
2011. júl. 31. 20:24
 6/6 A kérdező kommentje:
ja és már nem csak gyerekeket kis kutyát is ,mamát is növéremet,mindenkivel akivel beszélgetek
2011. júl. 31. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!