Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kb.2 éve szedek rivotrilt 2-3...

Kb.2 éve szedek rivotrilt 2-3 szemet egész nap! Le akarok szokni, egy hete 3x egy felet szedek nem a legjobb de ki lehet bírni. Mi a következő lépés? Mikortól szedjek kevesebbet és mennyivel?

Figyelt kérdés
2mg-os nem orvos írta fel ezért akarok magam leszokni

2012. okt. 3. 18:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nagyon lassan csökkentsd az adagodat. Elvileg annyi idő a leszokás is, amíg rászoktál. De orvos nélkül, egyáltalán miért kezdted el? Nekem a terápiás adagom a 0,5 mg-os fele volt, napi egy alkalommal. A napi 6 mg már kábítószerezés inkább, mint gyógyszerszedés.
2012. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ezt én nem tudtam azért akarom abbahagyni
2012. okt. 3. 22:11
 3/18 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok és nem fogok így élni le fogok állni már egy hete a fele adagot szedem.tudom hogy mostmár óvatosan kell de jövőre tuti nem fogom már szedni
2012. okt. 3. 22:59
 4/18 anonim ***** válasza:

3 évig szedtem 3x2 mg-osat (nyilván eleinte fokozatosan, orvos állította így be).

Saját vélemény (nem követendő!!!): Lejönni róla akkor nehéz, hogyha az alap bajod nem szűnt még meg. Mert akkor leteszed, és ugyanúgy pánikbeteg maradsz. Magának a gyógyszernek a hiányától én nem éreztem elvonási tüneteket (állítólag vannak, és elég durvák), pedig egyik napról a másikra hagytam el az egészet.


Neked azt ajánlom, hogy hetente hagyj el 1 szemet, azaz egyik héten 6 mg naponta, következő héten 4 mg naponta, aztán 2 mg, stb, de ezt főleg Te érzed. A fokozatosság mindenképp kell, mert, hogy végleteket írjak, ha olyan hajlamú vagy, sokkba vághatja magát a tested, ha egyik pillanatról a másikra hagyod el.

Ja, és többet rá ne szokjál.

2012. okt. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Már csak 3x1mg-ot szedek vagyis ketté töröm őket.próbáltam egyszer úgy ahogy te hogy eggyik napról a másikra dehát minden bajom volt most se túl jó de ki bírom.hát ha leszokok róla többet még ha megölnek akkor sem veszek be egy szemet se!köszönöm!
2012. okt. 5. 06:52
 6/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: Jól csinálod, kitartás hozzá!:)

Majd, ha úgy érzed, bírod kevesebbel is, akkor a feleket csak reggel meg este vedd, mert a délit mindig könnyebb kihagyni, reggel-este meg inkább ne kockáztass.

Azt is csinálhatnád majd, hogy iratsz feleset vagy 0.25-öset erre az időre, hogy ne kelljen szenvedni a kettétörésekkel, de ez mindegy. Következő lépés majd az legyen, hogy nem veszel be csak azért, mert "idő van", hanem legyen a zsebedben, és ha nagyon nem jó, akkor alkalomszerűen 1-et.

Sok sikert!

2012. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm!nem pont délbe szoktam bevenni amit kell mindig később ameddig bírom meg így van ez reggel meg este is
2012. okt. 6. 12:11
 8/18 A kérdező kommentje:
Még most sem sikerült csak reggel 1mg délben 0,5 este megint 1mg.nagyon nehéz nemtudom neked hogy nem volt elvonási tünet?
2012. okt. 15. 19:44
 9/18 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg. Ez emberfüggő, ki mennyire "borul fel", ha változtatni akar az adagoláson. Én valószínű olyan fajta vagyok, akinek mindenről könnyű leszokni. Ciginél is ez van, napi 2 doboz elmegy, de ha pár napig nincs rá pénzem, nincs semmi bajom tőle ha nem szívok.

Szóval ha nehezen megy, ne erőltesd, rosszul leszel különben! Azt csináld, hogy a napi 3 alkalomból az egyiket elfelezed, bármelyiket.


Ne felejtsd el, hogy ha ezt orvos állította volna be, és neki mondanád, hogy le akarsz szokni, ő is azt mondaná, hogy egyfajta adagolást 1-2 hónapig úgy kell szedni. Aztán mondjuk a reggelit is elfelezed a déli mellett, de akkor ezt is 1-2 hónapig folytatod. Lehet, hogy ez fél évbe fog kerülni, de jobb a békesség.

2012. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, ezt elfelejtettem: Nem tudom, mennyire vagy ivós, szóval milyen sűrűn szoktál bármi alkoholt inni, mert az is bezavarhat.


Lényeg a lényeg, amit az előzőben is írtam, szerintem 1-2 hónap múlva próbálj csökkenteni, addig csak kínoznád magad.

2012. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!