Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns gyógyszerek...

Az antidepresszáns gyógyszerek függőséget okoznak? Le lehet szokni róla? Vagy ez csak a nyugtatókra igaz?

Figyelt kérdés

Pánikbetegség miatt mentem pszichiátriára. Gyógyszeres kezelést írt fel az orvosnő: CIPRALEX MELTZ. Először fél tabletta, majd egy hét után 1 egész tabletta. (10 mg-os). 3 hét múlva menjek kontrollra.

Félek a mellékhatásoktól, de jobban, hogy olyan állapotba kerülök, amiből nem lesz kiút.

F33



2012. okt. 10. 12:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ma megyek kiváltom a gyógyszert, mert megint érzem a pánikrohamot. De gondolom, nem tartotok azért hülyének, mert kicsit aggódok? Hisz sok rémes dolgot írnak az antidepresszánsokkal kapcsolatban.

2012. okt. 13. 06:06
 12/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tartalak hülyének, hogy aggályaid vannak a gyógyszerrel kapcsolatban. Én már háromszor is szedtem, de már meggyógyultam. Viszont a rossz hír, hogy nem a gyógyszerektől, hanem saját erőből.
2012. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Most lehet, hogy hülyének tartotok, de még mindig nem váltottam ki a gyógyszert. Még egy utolsó kísérletet teszek az öngyógyításra. Nekem nincsenek fóbiáim, el mertek mindenhová menni, csak néha-gyakran rosszullétek környékeznek meg. (Kivizsgáltattam magam, semmi organikus problémát nem fedeztek fel.) Próbálom uralni, néha sikerül, néha(-gyakran) nem. Egyedül csak gyógynövényes cuccot vagyok hajlandó bevenni. Kitűztem azt a célt, hogy ha 1 hónap múlva se jövök rendben, akkor beveszem a antibogyókat.

Most jelenleg a megszemélyesítési fázisban vagyok: amikor beszélgetek, ill. elűzöm, szídom a betegségemet. Még Ő van, de remélem ő lesz. Értitek, ugye?

2012. okt. 15. 06:58
 14/18 anonim ***** válasza:

"Most lehet, hogy hülyének tartotok, de még mindig nem váltottam ki a gyógyszert."


Igen, én hülyének tartalak.

2012. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Tegnap este és ma reggel is olyan nagy pánikrohamom volt, hogy mindennek ellenére kiváltom a gyógyszert és estétől elkezdem szedni, felenként, ahogy a doki előírta.

Másnak is vannak olyan rohamai, ami többé-kevésbé egész nap kitart? Ilyenkor mellkasszorítást, émelygést, hányingert érzek. Elég vacakul vagyok egész nap. Fóbiám nincs, továbbra is ki merek menni az utcára, tömegbe.

2012. okt. 18. 09:38
 16/18 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárba menj el a gyógyszerért. A Cipralexet ráadásul a nem súlyos betegeknek írják föl, űgyhogy nem tudom, mitől fosol? Már rég túl lennél a kritikus 3 héten, és mehetnék felvonulni, ebbe a ragyogó jó időben. A legutóbbi pánikrohamod a melegfrontnak köszönheted. Meg magadnak.
2012. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Bevettem az első adagot 10 mg-osnak a felét. Mint a lórúgás. Este vettem be, de még most is olyan kótyagos vagyok. Este nagyon erős, égető forróságot éreztem a mellkasomban, a gyógyszerbevételtől számítva 3 órára. A fejem tompa, de dolgozok, bár nem érzem önmagamnak magam. Hogy mi lesz, nem tudom, de én már ettől az 5 mg-tól kész vagyok. Van olyan kollégám, szintén pánikbeteg, hogy 75 !!! mg-ot szed naponta. Jézusom.

Néha elbizonytalanodok, hogy nem is ez a bajom, mert mindenkinek valamilyen dolog kiváltja a pánikját (pl. boltban sor, utazáskor jármű), nekem ilyen nincs mégis időnként előjön a rosszullét és nem fél óráig tart, hanem fél-1 napig.

2012. okt. 19. 13:33
 18/18 anonim ***** válasza:
Szedd a gyógyszered, ne siránkozz. A gyógyszer nem a problémáidat fogja megoldani ( ami miatt kaptad a betegséged), hanem az agyadat. És a normálisan működő agy legyűri a betegség okozta tüneteket. De az életeden neked kell változtatnod! Erre lennének jók a rokonok, barátok, pszichológus.
2013. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!