Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e esélyem ezekkel a...

Van-e esélyem ezekkel a betegségekkel a leszázalékolásra?

Figyelt kérdés
Szívbillentyű-elégtelenségem van, amit majd műteni kell, és egy hónapig voltam bent a pchszihiátriai klinikán, súlyos depresszióval, öngyilkossági kísérlettel, továbbra is járnom kell hozzá. Amit nem értek miért kell újabb beutaló a háziorvostól, ha eddig is járok, jártam hozzájuk, és meg vannak a papírjaim. Hétfőn kellene elvinnem neki a zárójelentést, vagy előbb a háziorvoshoz menjek. Valaki adjon tanácsot.
2012. okt. 26. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam sokkal súlyosabb szívbajért leszázalékolást...
2012. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A háziorvost kell megkérdezni ,hogy van -e esélyed a leszázalékolásra. Nem tudom tényleg ,hülyeséget meg nem akarok írni. A háziorvoshoz menjél ha kell beutaló.
2012. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ma sokkal nehezebb leszázalékoltatnia magát az embernek, mint pár évvel korábban. Kormányzati politikai akarat van arra, hogy a megváltozott munkaképességű emberek is dolgozzanak, ezért a már leszázalékoltak rokkant-nyugdíját egészségkárosodási ellátássá alakítják, összegét csökkentettik


Pl. egy bomba mentesítésénél 3 végtagját elvesztő tűzszerészét 139e Ft-ról 123e-re csökkentették, mert megállapították, hogy hozzátartozó fél órás előkészítése után, egész napos táplálék és folyadék bevitelére önállóan képes.

[link]

2012. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
jav.: 139e Ft-ról 116e-re csökkentették
2012. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nekem bent mondták a klinikán, hogy van esélyem, mert sehol nem kaptam meg az üzemorvosi alkalmasságit, meg nem tudom, hogy ezek után mennyire fognak beszámíthatónak tartani.De megkérdezem a háziorvosom és ő majd megmondja. Ha sikerül, sikerül. Ha nem, hát nem. Legfeljebb teljesül a kívánságom. Mert jövedelem és lakás nélkül érdekes lesz élni. Jelenleg nem lehetek egyedül.Ezt is most helyettem írják,mert a hülye gondolatokon más nem nagyon jár a fejemben.
2012. okt. 26. 15:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha már a klinikán mondták akkor tényleg meg kell próbálni a leszázalékolást. Háziorvosnak ezt mondani kell ,ő is ad valamilyen orvosi papírt a betegségeidről amit ő tölt ki.

Sok szerencsét neked és vigyázz magadra!

2012. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem hiszem, hogy jó ötlet a leszázalékolás. Az én életemet egy munkahely mentette meg amikor olyan mélyen mélyen voltam, hogy inkább ne akard tudni..

Édesapám viszont leszázalékoltatta magát, pár év múlva öngyilkos lett...

Hidd el, ilyen esetben épp a munka tarthat életben!

2012. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az lehet, de nem adják, adták meg sehol az üzemorvosi alkalmasságit...elő vagyok jegyezve szívműtétre is. Gyerekem nem lehet...a többi gondolat most nagyon bonyolult. Ha meg nem lesz jövedelmem, család és lakás nélkül tényleg nincs más választás. Meg anyám sem él. Vele akarok lenni nagyon. 20 évig bírtam a szenvedést, most érzem azt, hogy fel kell adjam.
2012. okt. 27. 08:29
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Mindenképp konzultálj a háziorvossal. És előre ne képzelegjél.
2012. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hogy érted azt, hogy előre ne képzelegjek? te ismered az életem, vagy én??? tudom, hogy nem lehet gyerekem. megmondták. meg öngyilkossági kísérlet miatt voltam bent a klinikán. de köszi. tudom, hogy az ilyen embereket gyávának tartjátok, de szerintem ehhez igenis nagy bátorság kell. de azért köszi a válaszod...(jelenleg gyámom van) azért ez sem biztató jel. és most nála élek, különben a hajléktalanszállón laknék...
2012. okt. 28. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!