Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet ezt a pár dolgot...

Le lehet ezt a pár dolgot küzdeni? És ha igen, hogyan? Nagyon szeretnék már megszabadulni tőlük.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 19/F vagyok, és régebben erős szorongással és enyhe depresszióval szenvedtem.

Ennek már hála istennek vége, de 2 iszonyúan rossz tulajdonsága a mai napig megmaradt, és ezt valahogy le szeretném küzdeni.


Az első ilyen dolog az, hogy hamar kétségbeesek.


Mind1 min, de egyszerűen olyan vagyok, hogy hamar kétségbeesek ha valami történik, vagy történhet, vagy pedig emiatt EGYBŐL a legrosszabbra gondolok. Főleg ez a "legrosszabbra való gondolás" készít ki.



A másik, az állandó rágódás. Ha történik valami rosszabb dolog, akkor képes vagyok magamba elpuffogni ezen még akár a történtek után 1-2 hónappal is, pedig próbálok nem foglalkozni vele. Nem akarok mindenen rágódni, ilyne érzékeny lenni.



Valahogy ezt a 2-t, a legrosszabbra való gondolást-kétségbeesést, és a rágódást le lehet valahogy küzdeni? és ha igen, hogyan?


2013. jan. 18. 22:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Az enyhe probléma, hogy a hangom is halk emiatt, meg nem vagyok nyílt.
2013. jan. 18. 22:07
 2/6 anonim válasza:
Bocsi,hogy írok,de én is kíváncsi lennék.Ugyanezekkel a problémákkal küzdök. :) 14/l
2013. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Lehet, hogy nem hatásos, de szerintem megéri kipróbálni... Biztosan van vmilyen ismerősöd, haverod, barátod (aká szüleid, testvéreid, egyéb rokonok), akikkel beszélgetve törekedhetsz tudatosan a hangosabb, magabiztosabb beszédre. Mindenképpen vki talpraesett emberkét keress, aki rádszól, és kijavít, hogy hogy mondd, amíg végre magabiztossá válik a hangod is.

A szorongást elég nehéz leküzdeni... tapasztalatból tudom (még most is harcolok néha vele), én viszont tudatosan próbálok egy pozitív variánst is kitalálni, és arra koncentrálni minden egyes esetben, ha vmi balul sül (vagy sülhetne) el. Ezt mondogatom magamban folyamatosan, akár elmesélem a barátaimnak is. Az egész azon múlik, hogy magad "be tudd csapni" . Ez most talán kicsi hülye megfogalmazás... de jó értelemben gondolom :) Mondogass magadban pozitív kisugárzású, optimista hangulatú mondatokat. Akár jegyezz fel vhová látható helyre belőlük. Ez utóbbi tényleg hatásos... én is mentem át hullámvölgyeken, maradjunk ennyiben. :)

22L

2013. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a szorongasbol gyolgyultaknal altalanos 'tunet' a kattogas. Nalam is ez volt, ezt az arat fizettem a gyogyulasert. Legyozheto, mert ha tudod h csak a fejedben zajlo hulyeseg csak, elobb utobb elmulik
2013. jan. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos amiket leírtál ezek nálam is megvannak. Én is szorongással és depresszióval küzködtem. Nagyon nehéz legyőzni a negatív gondolatokat. Nekem a légzés kontrolálása és mint ahogy írta az egyik válaszoló az agy becsapása működik. Valamint a mozgás főleg szabadlevegőn ami hasznos lehet.
2013. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A depresszív állapot egyik oka lehet a céltalanság. Ezért javasolja az orvos is ilyenkor, hogy célokat kell keresni. Legyen az egy munkahely találása vagy egy hobby elkezdése. Lényegében ha bármi olyat csinálsz ami minimálissan is érdekel, egyre kevesebbet fog járni az agyad.
2013. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!