Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért pont akkor zárkózik el,...

Miért pont akkor zárkózik el, mikor végre megnyílt?

Figyelt kérdés

Mikor új közösségbe kerültem, megismertem egy srácot, aki nagyon megtetszett. Különc, zárkózott, de nagyon jó fej, értékes ember, de hát látszik, hogy picit mintha "sérült" volna, és hogy valami súlyos oka lehet a viselkedésének. Próbáltam vele összebarátkozni, úgy tűnt jóban is vagyunk, sokat lógunk együtt, persze mindig tartotta a pár lépés távolságot (ami más emberekkel kétszer ennyi volt), nem sokat beszélt magáról, de én bíztam benne, hogy idővel csökkenni fog a távolság.

Mondhatni bejött a várakozásom, egy meghitt pillanatban elmondott valami nagyon bizalmasat magáról, ami sok mindenre magyarázatot ad. Én megköszöntem, hogy beavat a bizalmamba, nagyon örültem, hogy ezután mondhatni, tényleg barátok vagyunk. Aztán jött a hideg zuhany. A következő naptól fogva a fiú hihetetlenül ellenséges lett, épphogy visszaköszön, amúgy szinte menekül előlem. Ha kérdőre próbálom vonni, kivágja magát és elkerül. Mintha az ellensége lennék, ártottam volna neki. De hát én nem kényszerítettem, hogy mondjon nekem bármit is!! És arra meg idő se telt el, hogy azt higgye visszaéltem a bizalmával. Akkor miért csinálja ezt? Tuti, hogy evvel lesz összefüggésben, azóta utál, hogy megnyílt nekem.


2013. febr. 6. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
egy nyitott ember sokkal védtelenebb, ahhoz több erő kell és bizalom
2013. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na de gondolom azért kezdett el megnyílni, mert megbízott bennem. Hová lett ez a hirtelen jött erő és bizalom? Mitől csapott át épp az ellenkezőjébe?

Ha ezt tudom, jobb lett volna, ha nem mondd semmit. Akkor meg milyen jóban lennénk..

2013. febr. 9. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:
És mégis mi az amit elmondott neked mielőtt megszakította a kapcsolatot?
2013. febr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyfajta gyerekkori trauma..
2013. febr. 10. 11:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy a megnyílása miatt visszakozott. A trauma vagy az esetleges mentális betegsége (pl. depresszió) vezethet ahhoz, hogy pont azokkal nem tud mély kapcsolatot kialakítani, akikben megbízhat illetve akiknek megnyílt. Ez tudattalan dolog, szóval nem "kiszúrni" akar veled, és szó sincs arról, hogy ártottál volna neki.

Az én párom is hasonló típus. Amikor nagy nehezen, sok idő után megnyíltunk egymásnak, akkor lépett vissza a kapcsolattól. Mikor pedig elhatároztam, hogy megpróbálok túllépni rajta, akkor hirtelen ragaszkodni kezdett, és nem akart elengedni.


Ha abban az életszakaszban érte trauma, amikor kialakulnak a kapcsolati alapok, a bizalom, vagy a képesség arra, hogy kompromisszumokat, erőfeszítéseket tegyen valaki egy emberi viszonyban, akkor nagyon sok munka, mire képes lesz valaki ezen felülemelkedni (ha egyáltalán sikerül). Ehhez jó szakember kell és az érintettnek is akarnia kell.


Szerintem most ne erőltess a srácnál semmit, csak magadat hergelnéd. Tegye rendbe a dolgokat magában. Ha nem sikerül neki, akkor pedig örülj, hogy nem kellett elviselned több problémát.

2013. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz egy ilyen dolgot elmondani, és nagyon sok feszültséggel jár.


Lehet azt érezthe, neked elmondhatja, majd tudsz neki valami újat, segítőt mondani vagy csak az egypüttérzésedet kiváltani.


Szerintem valószínüleg olyat reagáltál, amitől nem érezte jobban magát, vagy csak rosszabbul lett, vagy csak megijedt a saját nyitottságán.


Traumatizált embereknek nagyon nagyon nehéz, és velük lenni is nehéz, legtöbbször szakember tud csak segíteni vagy egy nagyon kompetens barát de ez ritka, ha komolyabb, összetettem traumáról van szó.

2013. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hú, egyébként nagyon hasonló, mint a párod! Azóta amíg koslattam utána, menekült, és játszottuk az "ősenllenségeset", amikor próbáltam ráhagyni az egészet és nem foglalkozni vele, hát nem mondom, hogy ostromolni kezdett, de kezd úgy csinálni, mintha mi sem történt volna. De továbbra sem tudom hová tenni az egészet.. viszont már inkább nem akarom szóba hozni.

Hát le a kalappal, nagyon erős lehetsz, ha ilyen párkapcsolatot fenn tudsz tartani. Engem így hogy csak barátok vagyunk már megvisel ez a huza-vona, hogy nem tudni mi van, ki vagyok téve a szeszélyének. Hát megpróbálok valahogy kiszeretni belőle, és megmaradni ezen a szinten, mert ebbe beleroppannék.:(

2013. febr. 17. 13:47
 8/10 anonim ***** válasza:
nem erő kell ilyenekkel kapcsolatban lenni, hanem olyanok szokták akik vagy hasonló dolgokon mentek át és amiatt tudnak hozzá kapcsolódni, vagy szeretik pátyolgatni, általában nem az az egészséges kapcsolat szokott lenni ha ennyire nincs rendben hanem a másik fél eleve szereti csinálni azokat a dolgokat, amire a másiknak igénye van
2013. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

8-asnak: nem szükséges, hogy hasonló dolgokon menjen keresztül a társ, és az sem, hogy pátyolgatós típus legyen. Meglehet, hogy a zárkózott emberből az ismerkedés során csak a különcség, a tapasztalatlanság látszik, és amúgy az ember nem ezekre a tulajdonságokra figyel elsősorban, hanem más dolgok miatt tartja vonzónak az illetőt. Intellektuális képességei, humora simán lehetnek az átlag fölött attól függetlenül, hogy traumatizált.


Ha később derülnek ki a komolyabb problémák, akkor is kitart mellette, hiszen a párja és szereti őt.

Az én párom kifejezetten idegesítőnek tartaná a pátyolgatást, és én sem gondolom, hogy ne lenne egyenrangú partner az, akinél pszichés labilitás áll fenn.


Viszont ha valaki úgy érzi, nincs benne elég erő, hogy ezt elviselje, akkor érdemes visszahúzódnia a kapcsolattól, hiszen a szerelem nem elég az ebből fakadó teher elviseléséhez. Amúgy is szükség van arra, hogy ilyen kapcsolat mellett másból is építkezzen az ember, különben kiégne, ha az egész életét arra tenné fel, hogy "meggyógyítsa". Ez álságos lenne. Mindenki elsősorban magáért felel. A labilis ember ne várjon megváltást a társától, de a társa se tetszelegjen a megmentő szerepében, mert az nem vezet sehová. Az objektív szakmai segítséget amúgy sem tudja nyújtani. A társ annyit tehet, hogy szorgalmazza - de nem erőlteti - az orvoshoz menést, a gyógyszerszedést.

2013. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

egy sulyosan bántalmazott embernek, az egész személyiségén érzödnek dolgok, az olyanoknál értettem, hogy hasonló dolgokon szoktak átmenni, vagy nagyon érzékeny rá


ha lány a bántalmazott akkor pl, sokszor bántalmazó kapcsolatba megy bele, ha fiu a bántalmazott, akkor meg pátyolgatósba, ha nincsenek túl a dolgokon

2013. febr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!