Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Mit tehetnék az...

Segítség! Mit tehetnék az állandó stressz és szorongás ellen?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és ebből úgy 18 évet végig stresszeltem, sőt ha minden igaz, akkor magzatként sem volt sok nyugtom. Tényleg beleőrülök vagy belebetegszem ebbe a stresszbe, aggódásba és szorongásba. A nyugtató sem tesz jót, mert irtózom a mellékhatásaitól, az agyam küzd a hatása ellen. Bármiféle stressz kezelési, csökkentési módszert, tanácsot írjatok!

2013. márc. 9. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
úgyszint. csak én mellette hipovhonder is vagyok. minden betegséget beképzelek magamnak és tüneteket is produkálok
2013. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
doki probáltad már? nyugtatok frontin....xanaxot
2013. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, pszichológushoz járok, de van frontinom is. Azonban azt csak nagy vész esetén használom. Egyébként nekem is vannak hipohondriás tüneteim, én is produkálok tüneteket, amik után pedig bepánikolok.
2013. márc. 9. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:

én 19 éves vagyok. nekem is ez a problémám sajnos.

meg persze a hipochondria. és folyamatos izomfeszülés, izomláz, izgulás...


Ami segít az általában nappal a napsütés, meg ha elfoglalom magam a napi teendőkkel, de ha egy kis megállás van a pörgésben akkor már biztos hogy lehangolódok. A társaság mindig jól jön, persze meg van az az érzés hogy mennék haza, mert éppen pl félek valamilyen betegségtől amit pont akkor találtam ki. Ez persze nem normális, tudom.

De egyedül gyakran rosszul érzem magam, mégis néha vágyom az egyedüllétre. Ha rosszul vagy, szerintem hívj fel valakit, kérdezd meg mi van vele, beszélgess az elvonja a figyelmet. Mindig segít.


Pár dolgot összeszedtem már ami segít. Persze alkalmazni is kell azt nem csak tudni róla.


[link]

ez a cikk a "megoldás" résztől kezdődően érdekes

[link]

ez az izomfeszültség ellen, nem tudom neked van-e ilyen


Most hirtelen ennyi, de ha írsz privátban talán többet tudok segíteni:)

2013. márc. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, elolvasom a cikkeket! :-)

Egyébként valóban, azt én is megfigyeltem, hogy a napsütés nagyon sokat segít, ami azért is furcsa, mert régen a szürkeséget és hideget szerettem.

2013. márc. 10. 08:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Faster EFT!!! (keress rá a YouTube-on)

Plusz testmozgás, és amikor csak lehet legyél kint a levegőn is egy kicsit.

Figyelj a táplálkozásodra is, amit eszel az valóban tápláljon téged.

Esetleg citromfű tea.

Gyógyszereket kerüld!

2013. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dani900 ***** válasza:

Ha úgy érzed a jelenlegi dokid nem tud segíteni, azonnal keress egy másikat...

Nincsenek istenek, valakinek a pap, valakinek a papné, tehát, lehet, hogy jó orvos, de ő sem érthet minden problémához, lehet, egy másik sokkal jobb lenne.

2013. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!