Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi a bajom?

Szerintetek mi a bajom?

Figyelt kérdés

Mostanában nem akarok enni, semmi étvágyam nincs, ezért nagyon sokat is fogytam. Sokkal többet alszom, mint eddig, és eléggé rendszertelenül. Nem mindig érzem boldognak magam, gyakran ha egyedül vagyok elmegy a kedvem és csak arra tudok gondolni, hogy fölösleges vagyok. Semmi önbizalmam nincs, szerintem ronda vagyok és buta is, bár elég erős suliba járok, és átlag szerint az osztály közepén vagyok, nem vagyok megelégedve magammal.

Arról tudok, hogy önértékelési problémáim vannak, de szerintetek csak ennyi a baj, Depresszióra is gondoltam, a neten pár tesztet is kitöltöttem, mindegyik szerint depis vagyok, de én nem bízom teljesen az internetben... anyu mindenképp szeretné, hogy elmenjek pszichológushoz, hogy ő megmondja mi a baj, és segítsen, de én nem igazán vagyok oda az ötletért. Kérlek segítsetek! A válaszokat előre is köszönöm :)

14/L



2013. jún. 24. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szívem, tini vagy, nem depressziós! A pszichológust meg lehet próbálni, legyen vele tapasztalatod, csak beszélgetni fog veled. Én 17 voltam, amikor jártam pár hónapig egyhez, rajtam nem tudott segíteni, mert nem velem volt a baj, de jó volt kibeszélni.

Amiket leírsz, annak meg megvannak a fiziológiás okai is, a tinikornak kötelező életkori sajátosságai vannak. Szerintem ebbe beleférsz.

Olvass utána, magadra fogsz ismerni, esetleg anyukádnak is mutasd meg, ha találtál róla érdekeset, csak, hogy ne aggódja agyon magát (ő nem volt tini? vagy elfelejtette, milyen annak lenni?).

Azt pedig jól jegyezd meg, SOHA, SENKINEK NEM VAGY FELESLEGES! És ezt komolyan mondom. Ez csak érzéki csalódás, abból adódik, hogy sem felnőtt nem vagy még, de már gyerek sem teljesen, a külvilág felől is ilyen kettős visszajelzéseket kapsz, hol ennek, hol annak kezelnek, de még te magad sem tudod, melyik is vagy igazán. Jó lenne felnőttnek lenni, még jobb gyereknek maradni, de az már .. hogyismondjam... ciki, ha anyu megölel pl.

Kitartás, nem lesz ez mindig így, úgy elmúlik, hogy észre sem veszed. :D

2013. jún. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kamaszkor nem mindig megfelelő válasz de mivel nem írtad, hogy piszkálnak a suliban, valaki bánt, a szüleid nem foglalkoznak vagy rosszul bánnak veled stb nem tudok másra gondolni. Nyár van, felejtss el az iskolát, jövőre meg tanulj jobban. Egy pszichológussal nem veszítesz semmit, legalább megtudod, hogy van-e valami bajod vagy sem.
2013. jún. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!