Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Skrizofénia?

Mi lehet ez? Skrizofénia?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm sacc egy fél éve fura dolgokat csinál. Azt mondja, hogy a sátán utasításokat ad neki, beszél hozzá, letakarta a bútorokat fehér lepellel, meg mindent ami fekete illetve kidobta a fekete dolgokat a lakásból. Ez elmúlt nálla állítólag, de most az egyház és emberek összeesküdtek ellene szerinte. Én az internetről amit olvastam skrizoféniának gondolom. Sajnos nincs betegség tudata. Mit tanácsolnátok? Ez az amire gondolok?
2009. nov. 10. 12:31
1 2
 11/13 anonim válasza:

Kimerítő válasz következik:

A skrizofréniát az agy dopamin rendszerének a zavara okozza - hiperaktív módon működik ilyenkor ez a rendszer. (Ennek az ellentéte a Parkinson-kór, amikor meg szinte inaktív dopamin-rendszerről van szó). Dopamin az egyik legfontosabb agyi hormon, aminek a feladata a mozgás, a tanulás, a függőség, a boldogság és egyéb dolgok szabályozása. Ez aktivizálja receptorain keresztül a Boldoság-központot és a Dopamin okoz utána függőséget a boldogság-forrás iránt. A Boldogság-központ fő hormonja a ß-Endorfin. Endorfin = ENDogenous mORPHINE, vagyis ez egy olyan anyag, ami az ópiumok/morfiumok családjához tartozik. ß-Endorfint használja fel az agy fájdalom-csillapításra, a fantázia növelésére (mivel fájdalom van a háttérben) és boldogításra (mivel itt is fájdalom van a háttérben). És mivel ópium/morfium származék, ezért túl nagy mennyiségben az ember egy álomvilágban él miatta, és az agya ezt fogja valóságnak tartani és nem a valódi valóságot. Így ez állhat a skrizofrén ember viselkedésének a hátterében, mert az agya egy fantáziavilágot vél valóságnak. És sajna a dopamin meg függőséget is kialakított eziránt így szerintem ennek a gyógyítása elég nehézkes lehet, mivel elvonási tüneteket produkálódhat a kezelés során. És mivel a skrizofrén állapot a beteg számára a normális, így emiatt betegség tudata sincsen. Skrizofrénia gyorsan kialakulhat kábítószerezés (mivel a kábítószerek durván beleavatkoznak az agyi Dopamin életébe) , szerelem (mivel ilyenkor az agy az Amfetamin istabil verzióját, a Fenil-Etil-Amint termeli nagy mennyiségben) vagy túlzott vallásosság során (a vallásos ember ß-Endorfin szintje magasabb az átlagnál!!!).

//Megjegyzés: A Dopamin az előanyaga a NorAdrenalinnak, ami pedig az Adrenalin előanyaga. És nem vagyok orvos, csak nemrég olvastam a Dopaminról.//


Vagyis az ismerősöd sajna tényleg skrizofrén.

2010. febr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Most ott tart,hogy válni akar.Van egy 3 év alatti gyereke és gyesen van,tehát más jövedelme nincs.Mindent fel akar maga mögött égetni és nem hajlandó orvoshoz menni.Féltem a gyerekét.Hogy lehetne ezt az ügyet kezelni.Kényszeríteni ugye nem tudom,hogy forduljon orvoshoz,mit lehet tenni?
2010. febr. 4. 11:00
 13/13 A kérdező kommentje:
Kényszergyógykezeltettük.Azóta jól van.Paranoia volt a diagnózis.Köszi mindenkinek a válaszokat.
2011. febr. 5. 20:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!