Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Furcsa probléma. Hogyan...

Furcsa probléma. Hogyan hagyjam ezt abba?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy eléggé élénk fantáziával áldott meg az ég.Vizuális típus vagyok,nem is kicsit.

Szóval 16 éves vagyok,kinőttem már a serdülő korból.Mégis folyton álmodozom.Mikor nézek egy filmet,mindig egy szereplő helyébe képzelem magam.Emellett,ha unatkozok,egyedül vagyok,remekül ki tudom szórakozni magam a gondolataimban.Elképzelem a "sztár" énem,aki vadabb és vidámabb mint én,és 1992-ben született. Van pasija(általában azok az emberek,akiket filmben meglátok és hihetetlenül levesznek a lábamról,de hetente más találok magamnak,aki ezt a szerepet betölti)szép háza New Yorkban stb. Annyira toppon vagyok a sztoriban,hogy neten képeket mentettem le a "házamról" vagy ha éppen férjhez megyek valakihez(Leo DiCaprio mániám van az új filmje miatt)akkor megtervezem az esküvőmet,még a menüt is,a díszletet,mindent.Nyilván az énemnek magyar vonatkoztatása is van,én vagyok vékonyabban,a saját véleményemmel,saját stílusommal.Sok élményem van,amit megtervezgettem.Minden klappol,egy teljesen új életet találtam ki...minden valósághű(ha igaz lenne)szóval nincsenek benne megmagyarázhatatlan dolgok.

A rabja vagyok ennek.Élvezem is,hiszen kikapcsol,de a saját életemre kellene koncentrálnom.Szerintetek kinövöm ezt?Vagy 30 évesen is ezt fogom képzelgetni?

De elkezdtem már egy naplót is,amit 25 éves fejjel írtam,más élettel. Csak kevésbé merész,ott átlagos vagyok,bár mindig boldog és persze nagyon szerencsés.


Úgy érzem,felruházom magam azokkal a tulajdonságokkal,amik bennem hiányoznak(ebben az énemben). Boldog vagyok, mert mintha valóság lenne,ha ő a képzeletemben szerelmes,én is boldog vagyok.De szerelmes nem vagyok..

Szóval fura.Van valaki aki megérti,hasonló helyzetben van? :) Leálljak a képzelgésről? Vagy válasszak egy belső példaképet aki én vagyok,de kevésbé merész sztorival?



2014. jan. 6. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
szokjál le a tablettákról!
2014. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
33 éves vagyok, és a múlt héten meló közben pont lovaggá ütött a brit királynő, mert megmentettem az országát. Jóleső érzés úgy hazamenni, hogy nem csak 8 órát dolgoztam, hanem még hős is vagyok.
2014. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A filmekkel en is igy vagyok mint te:) Szerintem azert ez jo dolog,tok jo lenne ha nekem is ekkora kreativitasom lenne:))) Ezt a tulmozgo kreativitasodat kamatoztatnod kellene egy szakmaban:))
2014. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most megnevettettél. Nem szedek semmit..
2014. jan. 6. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez van,bár mostanában kezd egyre jobban kiakasztani... Szinte már nem is akarok elszakadni ettől,mert amit elképzelek az sokkal izgalmasabb,mint az életem,mert az életem unalmas...
2014. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na,én ugyanez vagyok és voltam is.Amikor blogon leírtam mindent a nagyközönség számára,hogy valójában mik a vágyaim,akkor pár komment volt,hogy ez jó..stb.Szerintem nem probléma,ha álmodozol,de azért közben a valóságot is ismerned kell,és teljesítened kell az iskolában..stb.

Én persze nyáron vittem Erika sztoriját,ő egy olyan lány,akit visszahelyeztek az eredeti családjába,a vérszerinti családjához,de még pont időben,hogy helyrehozzák a sebeket.

A saját valódi történetem azonban az,hogy valóban Erikának hívtak engem(mint a vérszerinti édesanyámat),de ő 1 napos koromban ELVILEG ott hagyott engem a klinikán.Ezt ugyan nehezen hiszem el,hogy észrevétlenül távozik,meg hogy senki sem veszi észre,nem állítják meg,igazándiból szerintem keresni sem keresték.

9 hónapos koromba kerültem egy végletekkel rendelkező családba.Sosem láttam apaszerepeket,nem tudom,hogy mit keres tulajdonképpen az apa a családban,a blogomban erre is keresem a választ,egy nevelőapuka szerepében,aki szintén fiatal,jóképű,életvidám,rugalmas,alkalmazkodó és barátságos.A történetben ő Gábor,a külseje pár valódi személyen alapul,a belsejét teljesen én alkottam.:)

A vérszerinti anyukám pedig szintén egy elképzelt karakter,akinek sikerült kijutnia a régi életmódjából és a barátnője segítségével változtatott.


Az igazság az,hogy feldobott voltam nyáron,hogy ezeket a történeteket leírtam,lemertem írni és jó lett.Még nincs vége,sosem lesz vége,de most írói válságban vagyok,ugyanis változik az életem,a programjaim sűrűsödnek.A valóságban élek jelenleg,de tervezek nemsokára visszatérni Erika szerepébe fél órácskákra.:)

Ennyit rááldozhatok arra szerintem,hogy alakítsam a személyiségem.Nem Erika akarok lenni,csak az igazi énemet akarom előhozni!


Lehet,hogy neked is el kellene kezdened nyilvánosan megírni az álmaidat,vagy több történetet írni,hiszen a fantáziát nem szabad elpocsékolni!

Én 18 éves vagyok,és úgy érzem,sosem késő kiszakadni egy kicsit a valóságból,és újra gyermekként átélni az álmodozás szabadságát!


Sok szerencsét!

2014. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az álmodozást gyerekkorban mindenki természetesen csinálja, serdülőkorban már sokan kezdik furcsának tartani, majd felnőttkorban mindenki arra vágyik, hogy bárcsak ismét álmodozni tudna.


Te most épp a serdülőkori/kamaszkori korszakban vagy, amikor kezded megkérdőjelezni egy olyan tevékenységnek a hasznosságát, illetve normalitását, amelyet eddig spontán módon végeztél.


Azt kell megtanulnod, hogy az álmodozás nem rossz. Viszont azt ötvözni kell a valósággal ahhoz, hogy ne szálljál teljesen el a földtől.


Az ilyen fantáziálgatások nem rosszak, nem abszurdak és végképp nem jelentik azt, hogy valami probléma van veled, viszont már pszichológiailag is azonosítottak egy olyan mentális rendellenességet, amely kialakul azoknál a személyeknél, akik álmokból építenek várat és közben elfelejtenek élni ( Harry Potter fílingem van, Dumbledore-nak is volt egy ilyen sora ).


Az álmodozás jó, az álmodozás sokszor az ember motorja, mert ezáltal " elszárnyal " az elme a rideg és szürke mindennapok felett, azzal kell csak vigyázni, hogy az álmok ne vegyék át az irányítást a valós élet felett és ne kényelmesítsenek téged annyira el, hogy a kézzelfogható céljaidat elhanyagold és velük együtt az egész életedet.

2014. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!