Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleszerettem a pszichológusom...

Beleszerettem a pszichológusomba. El kellene mondanom? De hogyan?

Figyelt kérdés

A legnagyobb problémám az, hogy én is nő vagyok és ő is. Beszélgettünk a leszbikusságról a terápia alatt, de ő úgy gondolja, hogy csak azért érzek így a lányok iránt (csak két bizonyos lány iránt éreztem eddig), mert gyermekkoromban szexuálisan molesztáltak (nem erőszakoltak meg). Ebben igazat adok neki, és tudom, remélem, hogy hamarosan találok egy fiút, akibe végre szerelmes tudok lenni. Most viszont úgy érzem, hogy a pszichológusomba vagyok szerelmes. Sokat gondolok rá, talán mostanában enyhült ez az érzés, mint mondjuk két hónappal ezelőtt, de akkor is érzem, nem tudom elnyomni teljesen. Persze tisztában vagyok, hogy mindez nem "valós", csupán képzelet, a hála egyfajta jele, hiszen ő foglalkozik velem, "törődik velem." Azonban mégis gondolok rá, néha arra, hogy milyen jó lenne megcsókolni, sőt amikor elengedem a fantáziám, akkor még a szex is eszembe jut, hogy milyen lenne vele (nem, mintha tudnám, mert még szűz vagyok a molesztálós dolog miatt nem megy a szex). Szóval tudom, hogy el kellene mondanom neki, és persze tudja, hogy szeretem és kötődöm hozzá, mert erről ár beszéltünk, de azt nem, hogy úgy érzem, mintha szerelmes lennék bele. Tehát elmondanám, de egyszerűen nem megy, hiszen Ő is nő, így kétszer kínosabb erről beszélni, bevallani neki, mintha pasi lenne. Szóval hogyan mondjam el, és valóban fontos lenne, hogy tudjon róla (mert olvastam valahol, hogy ez nagyon fontos a terápia szempontjából)? Volt már valaki hasonló helyzetben? Persze nem pont hasonlóban... Hogyan mondátok el, mit szól hozzá?

22/L


2014. febr. 10. 00:48
 1/3 hosszúhajú ***** válasza:
82%

hasonló helyzetben még nem voltam, de tökugyanilyenben már igen. nemi zaklatás, majd identitásprobléma, erős érzelmi kötődés és függés a pszichológustól, szüzesség... annyi a különbség, hogy mivel más tüneteim is voltak, nálam ehhez borderline személyiségzavart diagnosztizáltak. több pszichológusnőmmel is volt ilyen, szóval van miről írnom. Egyik esetben nem mondtam el, csak húztam az időt, mert nem akartam elveszíteni, féltem, hogy lead a praxisából. Fél év után ő maga jött rá, - hosszú időbe telt - és nagyon nehéz is volt, mert azt láttam rajta, hogy egyre inkább gyanakszik, ez persze fájt nekem. Utána leadott, próbált kedves lenni, és nem kerülni, de a határokat ezután már sokkal erőteljesebben jelölte ki. Másik esetben elmondtam, kedvesen leadott, én meg sírtam mint a hülye, hogy nem kellett volna, de legalább nem volt fél év kínlódás. Harmadik esetben az elején észrevette, nem adott le, mert ő se volt komplett, én meg félreértettem és abban reménykedtem hogy viszonozza. Lényeg, mindig megszívtam, volt hogy kedves kapcsolatban maradva, szeretettel kimondva mindent, volt, hogy kellemetlen érzéssel. Paradox helyzetben vagy, mert egyrészt jó, ha tud róla, mint pszichológus, másrészt, jó, ha nem tud róla, mint nő. Azt tudom leírni tapasztalatból, hogy mire számíthatsz, talán így könnyebb döntened. Ha sokat vársz vele, de mégsem tudod titkolni, az fájóbb, mert addigra megerősödik benned az érzés, és belelovalod magad. Meg ha ő jön rá, mint a te kis titkodra, akkor némi haragot is érezhet, hogy miért nem mondtad el. Valószínűsítem, hogy ha kerek perec így kimondod, akkor kedvesen ugyan, de a következő szöveget kaphatod: sajnálom, tényleg, de egy pszichoterápiás kapcsolatnak ez nem használ, negatív irányba visz, ezért jobb lenne... Ha lerohanod megijed, az tutti, 1000 százalék, aztán elpasszol, mint egy pöttyös labdát - ezt ne, ne, ne csináld! Ha sokat sunnyogsz, azt se. Amit most tennék, hogy ugyanilyen finoman mint ahogy eddig tetted, fokozatosan tehetsz utalásokat, egyre többet mondasz direkt, ha nem hülye leesik neki. Azt nem javaslom, hogy nyomd el az egészet és ne szólj, mert ki fogod vele magad készíteni, és elhatalmasodik rajtad nagyon az érzés. Lassanként rá kéne vezetni. És a lényeg: nem is az, hogy elmond-e vagy sem, tapasztalataim szerint utólag visszanézve, nem ez volt a fő kérdés, mert utólag azért valahogy valamikor valamilyen formában mégis csak mindig kiderült. Hanem az a fő kérdés, mennyire vagy felkészülve arra, hogy esetleg lead téged?

írhatsz privit, ha van kedved!

2014. febr. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, ő tudja, hogy ezt nevezik indulatáttételnek.
2014. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!