Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért veszek mindent a szívemr...

Miért veszek mindent a szívemre miközben nincs is bennem empátia? Hogyan vetkőzhetném le ezt teljesen és élhetnék én is biorobotként?

Figyelt kérdés
Sokkal egyszerűbb lenne az életem, nem stresszelnék ennyit, főleg olyan dolgokon amiken nem tudok változtatni kivéve esetleg dollármilliárdokkal.

2014. máj. 18. 13:05
 1/5 hektorr7 ***** válasza:

az empátia fontos. Miért szeretnél levetkőzni egy ennyire szép és emberi tulajdonságot?


Már a kérdésedet se értem!!!

2014. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értek veled egyet, mert ha szívedre veszed a dolgokat, akkor van benned empátia. Csak nem mutatod kifele.

Szerintem is könnyebb lenne az életünk, ha nem stresszelnénk annyit, hát ilyen típusúak vagyunk. Még nem hallottam senkitől személyesen, aki képes lett volna megváltozni. Azt mondják sokan, az életmódunkon kellene változtatni.

Úgy gondolom az a szerencsés, aki tényleg ilyen típus: rátermett, talpra esett, nem hagyja magát, képes kiállni magáért, és legfőképpen kitartó.

Biorobotok, érzéketlenek soha nem leszünk, bár kérdés, hogy pontosan mit értesz alatta.

2014. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogalmazz egyszerűbben, ez valami feladvány?
2014. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom körülírni. Elméletben ábrándozom arról, hogy egyszer az emberiség mint egy egységes egész majd békében és harmóniában él egymással. Eddig meg is felelnék egy átlagos sztereotípiának, de itt jön a csavar az egészben. Az emberek mint egyének nem érdekelnek. Nem tudom őket sajnálni nem tudok irántuk semmilyen empátiát érezni egyénenként.


Nem azért, mert szadista vagy pszichopata lennék és élvezném a szenvedésüket, hanem mert tudom, hogy ez teljesen hiábavaló szélmalomharc mert a mindenkin átgázoló mindenkit kihasználó haszonelvű típus élvez mindig előnyöket teljesen mindegy hogy melyik társadalmi rangban. A jó, a normális meg mindig egy képzeletbeli céltáblával fog élni, amire az van írva, hogy "rúgj belém, használj ki, taposs el."


Mert ilyen világban élünk és ezen csak akkor lehetne változtatni ha én vagy más hozzám hasonló gondolkodású ember lenne a világ ura és cél szentesíti az eszközt elvén mindenféle törvénykezési procedúrát figyelmen kívül hagyva elpusztítaná a társadalom bomlasztó elemeit, akik folyton azon munkálkodnak, hogy embertársaiknak ártva személyes haszonra tegyenek szert.


Egyszerűbb lenne az életem, ha nem gondolkodnék folyamatosan ilyesmiken, hanem én is biorobot lennék akik csak a napi dolgokon gondolkodnak és nem érdekli őket más.

2014. máj. 19. 15:02
 5/5 hektorr7 ***** válasza:
62%
hát nem értelek kedves kérdező még most se. Szerintem egy kicsit furcsa vagy. Ne gondolkodj annyit mert a végén még becsavarodsz :/
2014. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!