Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mániákus depresszió ellen mit...

Mániákus depresszió ellen mit tegyek? Gyógyszert nem akarok.

Figyelt kérdés
Régebben próbálkoztam gyógyszerrel, igaz nem annyi ideig, hogy "megszokja a szervezetem" de abbahagytam mert nem bírtam. Álmos voltam tőlük és még idegesebb talán... (Tegretol, Xanas, atarax). Kérlek titeket segítsetek... pokol így az élet, és barátnőm is van.

2014. szept. 3. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát mi kevésbé tudunk, de egy pszichológus (aki nem ír fel gyógyszert) bizonyára tud.

Egyik nagyon bevált módszer mindenféle agyi és lelki baj ellen a mozgás. Kint a szabadban, télen-nyáron. Menj a barátnőddel kocogni, bicajozni, élvezd a természetet.

Az elején biztos nehéz lesz és tehernek érzed, de hidd el, idővel segíteni fog. Minél kevesebbet vagy bezárva, annál kevésbé nyomasztó az állapotod. Aztán gondolj arra, hogy mily nagy szerencse, hogy barátnőd van. Sose rettegj attól, hogy elveszíted. Soha!

Ajándékba kaptad, hát élvezd azt, hogy ott van Neked, Veled. élvezd az élet minden pillanatát. Ne aggódj! Főleg amiatt ne, hogy mi van, ha rád tör a depresszió.

Bízz magadban!

Esetleg szedhetsz valami növényi eredetű szorongás gátló készítményt, amikor úgy érzed, urrá lett rajtad a lehangoltság.

Nem tudom segítettem-e vagy már mások is adtak már hasonló tanácsot.

Kitartást fiatalember! Hisz az élet szép!

2014. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
19 leszek hamarosan.
2014. szept. 4. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Xanax és atarax szorongás oldók,illetve nyugtató/altató szerek.

A te esetedben hogy ha nem ciklomániáról van szó (bipolár enyhébb fajtája) akkor hangulatstabilizálót "kellene" szedned,illetve hogy ha erősebb a lehangoltság és enyhébb a mánia akkor antidepresszáns.

Egyébként gondolkodás zavart vagy téveszmét nem vettél észre "magadban"?

2014. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az van, sztem sajnos nem nagyon lehet kikerülni a megfelelő gyógyszerek alkalmazását, de nagyon fontos mellette a pszichoterápia is. Ha kérdésed van, írj!
2014. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!