Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha azt érzem, kezdek megőrül...

Néha azt érzem, kezdek megőrülni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a legfőbb gondom, hogy évek óta szerelmes vagyok valakibe, akivel reménytelen a dolog. Kb. napi szinten kell látnom, ahogy másokkal flörtölget, olyankor próbálom megőrizni a tartásomat, de itthon mindig rengeteget sírok. Állandóan Ő jár a fejemben, ami miatt elkezdtem naplót írni, hogy valahogyan kiadhassam magamból, amit érzek, de nem igazán segít, és néha már tényleg azt érzem, hogy megbuggyanok. Soha semmihez nincs kedvem, ha tehetem, inkább beteget jelentek, leülök valahova és csak álmodozom róla. Múlt héten az egyik ismerősöm mondott valamit ennek a férfinak rólam, ami nem igaz, úgy állított be, mintha nem lennék őszinte, miközben csak ő értett félre valamit. Utána bocsánatot is kért, de egész nap azt éreztem, hogy legszívesebben megölném. Pedig alapból nagyon békeszerető és kedves vagyok, de ha tehettem volna, biztosan kinyírom akkor. Másnapra ez elmúlt és összeszedtem magam, de azért ijesztő volt, ilyet még soha nem éreztem.

Úgy alakítottam a dolgaimat, hogy remélhetőleg egy év múlva már elköltözöm másik városba, és soha többé nem látom, de ettől is nagyon félek. Nem tudom, hogy kibírnám-e.


Szerintetek mit kellene tennem?


2014. szept. 27. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress társaságot, szórakozz, tanulj, ha iskolába jársz, segíts a házimunkában. És írd szorgalmasan a naplót. Gondolj arra, hány más valakibe is beleszerethetnél. Ne zárkózz be, és főleg ne sírj, attól nem oldódik meg a problémád. Lesz majd olyan, aki viszonozni fogja az érzelmeidet. Fel a fejjel!
2014. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1. Válaszolónak igaza van, nrm szabad bezárkóznod inkább keress vkit akiben megbízol és nekin mindig elmondhatod a bsjod amivel nagyon sokat segítesz magadon :)
2014. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez lelki betegség, ami fizikális betegségeket is tud okozni és fog is.

Szerintem az nem megoldás, hogy elköltözöl, mert azzal csak elfutsz a problémád elől. Próbálj szembenézni vele és tovább lépni, muszáj lesz lemondanod róla. A vágyaink, minden bánat forrása, ahogy azt a Buddhizmus is vallja, te esetedben ez nagyon visszajön. Kezd el a szociális életedet és önmagadat fejleszteni. Járj el szórakozni, kapcsolódj ki a barátnőiddel, ismerkedj, tanulj, kezdj el valamilyen hobbit és az egyik legfontosabb, edz, sokkal jobban leszel tőle. ;) Hajrá!

2014. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már okozott, kb. egy hónapja folymatosan beteg vagyok, pedig amúgy vasegészségem van. Most is épp egy hetes kényszerpihenőt tartok. A szívem táján pedig egyre gyakrabban érzek görcsszerű fájásokat, de nem értek hozzá, és nem akarom bemagyarázni magamnak, ez lehet az alváshiánytól is.


Hiába megyek el bárhova, egyszerűen nem érzem ott jól magam. Valami gyógyszer nem segíthetne? Nem drogra gondolok, hanem pl. valami enyhébb nyugtatókra, vagy idegrendszerre való gyógyszerre.

2014. szept. 29. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!