Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minek kell elni ha ennyire...

Minek kell elni ha ennyire nem szeret senki es mindenkinek rossz velemenye van rolam?

Figyelt kérdés

Eeskuszom nem akarok mar elnii...Senki nem szeret szinte 1-2 emberen kivul es tenyleg van ra okuk de azert ahhoz hogy ennyire bantsanak...

Szar minden most nagyon..

A csaladom is,baratom is elhagyott 4 honapja es okkal es annyira banok mindent..Ugy visszacsinalnam es mashogy viselkednek de mar nem lehet!

Annyira szar egy ember vagyok hogy az hihetetlen.Miert van az hogy masok olyan kedvesek es szeretik oket en meg ennyire rossz vagyok?

Anyu allandoan aztmondja olyan vagyok mint az apam ami lehet hogy igaz is de most arrol miert tehetek? Miert nem tudunk valtoztatni azon amik vagyunk?! Miert kell hogy ilyen rossz termeszetem legyen?!

Annyira utalom magam...

1 honapja kiderult hogy rakmegelozo allapotban vagyok es eskuszom orultem neki...Mert igy csak szenvedek attol aki vagyok es pont ez a nehez mert ezen nagyon nehezen tudok valtoztatni...

Sokszor mar tenyleg ugyerzem hogy en nem vagyok az eletre valo es nem ertem miert kell itt szenvednem..Miert nem valaszthatunk hogy akarunk e elni! Annyira rossz!

Mit tegyek?!? 18/L


2014. nov. 6. 20:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Annyira szanalmas ez is hogy itt irogatok ilyen kerdeseket es itt sajnaltatom magam de mar nemtudom mi a helyes.Ugy elszoknek legszivesebben..Pedig van etel itthon mindig van a fejem felett teto van hol aludni..tanulhatok is..Minden megadatik ahhoz hogy szep eletem legyen kesobb de en megis ilyen szar ember vagyok es itt szenvedek!

Mi a bajom nekem?!?

2014. nov. 6. 20:52
 2/17 A kérdező kommentje:

Meg tok nagy ajandekot kaptam igy az elettol pl volt baratomat is es en csak jatszottam es most meg iszom a levet es vegignezem hogy massal van es megszakad a szivem minden nap

Miert nem tudok tanulni a hibaimbol? Hogy legyek normalis ember??

2014. nov. 6. 20:55
 3/17 A kérdező kommentje:
Valaki?
2014. nov. 6. 21:15
 4/17 anonim ***** válasza:

Az önutálatod gyökerét lenne érdemes megkeresni, mert szerintem az a problémád alapja. Ha azt sugárzod magadból, hogy te egy "szar ember" vagy, akkor a többiek is úgy fognak viszonyulni hozzád. Miért gondolod magad szar embernek? Azt írod a többiek "kedvesek", te miért nem vagy az? Mit jelent az pontosan, hogy "rossz" vagy? A szülői visszajelzés nagyon fontos, ha anyukád ezeket a negatív dolgokat kommunikálja feléd, azt hajlamos vagy elhinni, hiszen ő az aki a "legrégebb óta ismer", sőt az életet és tőle kaptad. De ettől függetlenül nincs igaza. NINCS olyan, hogy szar ember. Tévúton járó, gödörben lévő emberek vannak és a hibás döntéseik. Azt írod, hogy a többiek "bántanak", ez pontosan mit takar?


Nagyon átérzem a problémádat én is jártam már ebben a cipőben. (És azóta végzett pszichológus vagyok). Ha válaszolsz a kérdéseimre lehet, hogy tudok tanácsot adni, persze nem akarom neked osztani az észt, de hátha tudok segíteni. :)

2014. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ja, és egyáltalán nem vagy szánalmas, nagyon bátor dolog, hogy megosztod a "világgal", hogy bajban vagy. Mi meg (pszichomókusok) azért vagyunk, hogy megfejtsük ennek a bajnak az okát.


(előző voltam megint)

2014. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Hat peldaul volt baratom szuleinek is rossz velemenye volt rolam.Allitolag mindennek elmondtak.Es eskuszom okkal es tudom mar reg volt ez,lassan fel eve de nem tudom ezen az egeszen tultenni magam.Kellemetlennek erzem hogy volt baratom velem volt egyutt.Hogy egy olyan jo ember mit keresett egy ilyen mellett.Persze imadtam es szerintem meg most is nagyon szeretem csak kellemetlennek erzem hogykpes volt egyutt lenni velem.

Meg..kezdem mutatni azokat a tulajdonsagokat amik apara voltak jellemzoek es emiatt is szarul erzem magam,hogy miert kell nekem olyannak lenni.Nemtudom ez oroklott e vagy alapjaimban vagyok hibas, es ez is bant.Meg annyi hibat elkovettem ahhoz kepest hogy meg fiatal vagyok es szegyenlem magam.De nem megy a valtozas mert egy ido utan elo jon a rossz enem..

2014. nov. 6. 21:23
 7/17 anonim ***** válasza:
Olvaslak, pill
2014. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2014. nov. 6. 21:36
 9/17 anonim ***** válasza:

A földi élet tanuló terep. Minden gyakorolható, van, ami könnyebben, van, ami nehezebben. De muszáj. Ami feladatokat kapunk, okkal kapjuk. Egyszerűen csak tanulj, amiből csak lehet és korrigálj. A legtöbb ember inkább hátrafele halad, mert azt hiszi, avval jár jól. (Pedig az csak rövidtávú előny nekik, ha "rugdosnak", de az évtizedek során ezáltal (is) egyre jobban ráfizetnek.)


Te viszont javítani akarsz magadon, ez óriási pozitivum önmagában nézve! Persze nem elég a sikerhez önmagában, de nélkülözhetetlen ahhoz!


Ami hátráltatja a folyamatot: a túlzott önbírálat, hosszas tépelődés, stb. Természetesen egy szintig fontos, hiszen a másik véglet (érzéketlenség, önhittség, beképzeltség, stb) sem ideális a fejlődéshez.


Írtál panasz pl saját magadra. Ennek jó oldala, h van önkritikai érzéked. Már ha tényleg valós hibáidról írsz, és nem pusztán elhiszed, amit mások mondanak rólad.


ALAPVETŐEN ÉS TÖBBNYIRE FÜGGETLENÜL GONDOLKOZZ, JAVASLOM! NE MÁSOK BEFOLYÁSOLJANAK! Minimálisan persze fontos meghallgatni mások véleményét is, de túlnyomórészt magad gondolkozz a dolgokról, másokról és önmagadról! Az önismeret és önfejlesztés a kulcs a létezéshez! (És a türelem mindehhez.) Megzavarhat, ha túlzottan és többnyire mások véleményeire figyelsz...


Ami hibát észreveszel magadban, és javítani szeretnéd, ez is egy gyakorló folyamat, h újra és újra kontrollálod magad. Tehát ha nem sikerül, próbáld újra. Tök mindengy, h évekig, évtizedekig tart - az élet erre van! Persze nem cél elnyújtani az önkontroll sikerének időpontját a távoli jövőbe; igyekezz persze, de ne görcsösen, és ne szegje kedvedet, ha elrontod. Ha 10x elrontod, hát 10x. Ha 100x, akkor jobban szedd össze magad, de legfeljebb 101-edszerre is megpróbálod. Ha megint hibázol, megint javítod. Ennyi. Megértelek, h lelohaszt, de végtelen edzés, gyakorlás - minden itt a Földön. Tehát felesleges ezen túl sokáig sopánkodnod.


Amikor 1 éves voltál, elestél, felálltál, majd újra elestél, megint felálltál. Addig csináltad, míg alapvetően meg nem tanultál járni. Sokat tanulhatunk lényeges dolgok terén a pici gyermekektől. Nekik még természetes, h végtelenségig gyakorolnak, és nem azt nézik, hogy na most akkor célba értem-e?


A FOLYAMAT a lényeg!


Gondolj bele, 20 évesen, 40 évesen, 60 évesen is elesünk NÉHA. Okulunk megint ,h pl talán figyelmetlenek voltunk? Stb. Aztán igyekszünk megint még jobban ügyelni. Ha meg csak ez szintig megy, pl valami testi hiba okán, akkor meg azt a szintet tartani ideális, esetleg ha lehet, azon is túltenni. De ha csak egy szintig megy, de az egyben a lehető legjobb szint a körülmények, lehetőségek miatt, akkor az is elég jó.


Gyakorolni és tanulni - a végtelenségig! :) És keresd azt is, másoknak hogyan tudsz valódi örömet okozni (nem függést!), elvárás nélkül. :) (Adott esetben persze elfogadhatod, amit adnak neked és amennyiben hasznát is veszed.) Valamint önmagad számára is keress örömöt mindeközben. És gyakorold tehát azt is, mind ritkábban bánts meg mást - pl lehetőleg minden cselekedeted, megszólalásod előtt gondolkozz 2-3 másodpercet legalább, megfelelő lépés lesz-e az.

2014. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Na, az első válaszoló vagyok megint:


Számít az valamit, hogy valaki téged "elmond mindennek"? Ha én azt mondom rólad, hogy te egy sárgarépa vagy, attól nyilván nem leszel az. Amikor az ember önértékelése alacsony (nekem is az volt sokáig) akkor értékelődik fel ennyire a többiek véleménye, hiszen onnan várnánk a segítséget, a megerősítést, hogy értékes emberek vagyunk. Ha ennek az ellenkezőjét kapjuk, az nagyon tud fájni, ezt értem. Mivel múltidőben beszélsz az édesapádról, feltételezem, hogy már (így vagy úgy) de nincs jelen az életedben, és az is kiderült, hogy ő egy negatív példa. Kérlek ne vedd az édesanyád elleni támadásnak, de én azt gondolom, hogy ezzel, hogy "olyan vagy mint apád" a saját felelősségét igyekszik hárítani, hiszen ilyenkor egy szülőnek nem az a dolga, hogy ítélkezzen, hanem hogy támogasson téged, hogy kimássz a bajból. Genetikailag is öröklünk dolgokat, de leginkább viselkedésmintákat sajátítunk el, elsőként nyilván a szüleinkét. Azt meg tudod fogalmazni, hogy pontosan mi az amiben ennyire nem szeretnél hasonlítani az édesapádra?

2014. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!