Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baja lehet a papámnak?

Mi a baja lehet a papámnak?

Figyelt kérdés

84 éves és nem tudom hogy a korral jár-e...

A lényeg hogy mostanában nem is ismer meg minket, olyan emberekről kérdez hogy "hol van?" akik már meghaltak vagy nem is éltek velünk. Panelbe élünk, de elszokott járni sétálni, mikor hazaér pár óra után megint el akar menni megnézni a környéket mert hogy nem emlékszik rá hogy hol lakunk... ez mi és hogyan lehet orvosolni?


2015. jan. 31. 14:51
 1/6 anonim válasza:
hat igen ez a korral jar...ha orvoshoz viszitek o is eszt fogja mondani, es lehet hogy azt is hogy ot mar az idosek otthonaba kell vinni
2015. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hogy kb 2 éve kezdődtek ezek a problémák. Kezdetben csak olyan apróságokkal hogy elfelejtette bevenni a gyógyszereit, majd egyre komolyabb dolgok... vélemény?
2015. jan. 31. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Időskori demencia. Sajnos a kor magában rejti ennek a veszélyét. Olvass utána az Alzheimer-nek. Orvosolni ezt sehogy, max azzal tudnak segíteni az időseknek, hogy gondozás, felügyelet alá helyezik, mert a helyzet annyira súlyos lehet, hogy az idős ember már nem is hagyható magára.
2015. jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alzheimer kór...időskori elbutulás...agyi vérellatasi zavar :-(

Vigyazzatok ra es legyetek bele turelmesek. El kellene meni vele orvoshoz, mert jobb lenne egy orvosi kivizsgalas a valos allapotarol. Gyogyszereket adnak, bar teljesen meggyogyulni nem fog.

A lenyeg hogy soha ne felejtsd el milyen volt ezelott! 84 eves kor is szep mar, de elhetne meg sokaig mentalisan egeszsegesen is.

nagypapam 85 o is sokszor kerdezi ugyanazt...de nala mas problemak vannak.

2015. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
idősöknél gyakori ez- a kor miatt van
2015. jan. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is vizsgáltassátok ki, lehet tudnak valami gyógyszert adni rá. Bár felépülni már sajnos nem fog. Nekem szegény nagymamám volt ilyen idős korára. :( Ő 86 évet élt, nagypapám 92, de neki ilyen agyi leépülés nem volt. Minden idős szervezete más, úgy látszik a te nagypapád ilyen, vigyázzatok rá! És ne haragudjatok rá a furcsaságaiért és ne legyetek vele türelmetlenek, mert nem tehet szegény róla. :(
2015. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!