Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Surgos! Ha gyongyvirag levelet...

Surgos! Ha gyongyvirag levelet ettem kb mennyi ido mulva okoz halalt?

Figyelt kérdés
Fontos lenne. Par nap? Vagy ora?
2015. jún. 20. 10:22
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
82%
Nem megsérteni akarlak, de komolyan hogy lehetsz ilyen szerencsétlen? Komolyan képes voltál orvoshoz menni, mert medvehagymás kiflit ettél? Ez a lehet, hogy gyöngyvirág volt gondolom azt jelenti, hogy olvastad a zinterneten, hogy hasonlítanak. Holnap majd azért mész orvoshoz, mert szetinted valaki ciánozza a csapvizet? Nyugodj meg, nem fogsz meghalni. Illetve meg fogsz, de nem most, legalábbis nem azért meg tegnap olyan növényt ettél, ami hasonlít valami mérgezőre.
2015. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A gyöngyvirág felnőttek esetében általában inkább csak picit "nagyobb" mennyiségben okoz halált, bár szívbetegeknél akár a kicsi mennyiség is lehet nagyon veszélyes. A három kifliben, amennyire egy ilyen kiflit el tudok képzelni, szerintem nem igazán lehetett halálos adag, hacsak nem kifejezetten gyöngyvirágból készítették.


Különben elővettem neked egy, közegészségügyi központ által kiadott könyvet, mely éppen a növényi mérgekkel foglalkozik - a következő információkat olvastam benne:


Enyhébb mérgezés esetén az alábbi tünetek jelennek meg először: hányás, hasmenés, majd, ha már súlyos a mérgezés, a következők: szédülés, fejfájás, zavartság, görcsök, aluszékonyság. A pulzus először lassú, majd gyorssá válik. Még súlyosabb esetben pedig halállal jár a mérgezés. Ha a fenti tünetek közül tapasztaltad valamelyiket, akkor azt mondd el az orvosnak.

2015. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Elmodtam az orvosnak. De nem vett komolyam. Megse vizsgalt meg semmi. Csak azt kene tudni, hogy mennyi a hato ido. Meddig izguljak meg? Orakig napokig? Vagy mar hatott volna???????
2015. jún. 20. 19:15
 14/21 coolhc válasza:
Élsz még?(nem rosszindulatból,remélem nincs semmi bajod)
2015. jún. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem csodálkozom hogy nem vett komolyan egy pékségből vett kiflit ettél meg :D

Figyelj ilyen alapon bármiben lehet méreg amit a boltban árulnak :D attól nem félsz?

2015. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Egyébként már hatott volna, főleg hogy 3at ettél. ugyhogy mostmár megmaradsz.
2015. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

😄 meg mindig egybe vagyok

Koszi a valaszokat

2015. jún. 21. 09:38
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem vett komolyan, hát te totális idióta vagy! Örülj, hogy nem küldött rögtön a pszichiátriára! Hát hogy az istenbe képzeled, hogy egy pékségben mérgező növényt használnak fel? Szerinted elmennek a mezőre füveket szedni, amiket belesütnek az árujukba? Attól mért nem félsz, hogy a lisztbe rovarirtó szert kevernek vagy a tusfürdőbe hipót? Az étteremben a gombapörkölt meg gyilkos galóca?
2015. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha nem haltal meg eddig, akkor nem gyongyvirag volt.
2015. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
én szándékosan ettem meg a tiszafa magját (7darabot) azt vartam hogy mikor mikor de nem haltam meg. semmi bajom nem lett. ez fura. nem ertettem semmit.(nagyon keseru magja van) es allitolag halaos egy mag szetragasa. annak ellenere..7 ettem de semmi bajom....
2017. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!