Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelentenek ezek? : Enyhe...

Mit jelentenek ezek? : Enyhe mértékű paranoid, schizoid tünetképződés tapasztalható?

Figyelt kérdés

Diagnózisként pedig ez van:

Kevert szorogásos és depressziós zavar .

Egyéb kevert magatartás és emócionális zavar.

Mik ezek?



2017. jan. 21. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
ebből így mit lehet megmondani? sztem semmit. kicsit többet írj le !
2017. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit írjak még?
2017. jan. 21. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Ram is ram akasztottak a neurologian ezeket a cimkeket, mert a tokom tele volt, hogy allandoan rangogorcsom van es azt sem kepesek eldonteni, hogy mi a bajom, illetve 3x utaztam oda-vissza masfel orat, mire a rendelesi ido alatt az IDOPONTOMRA kepes volt megjelenni az orvos.

Szerintem full normalis reakciom volt a helyzetre, persze ezek ismerete nelkul, ram akasztgattak a pszichiatriai beteg cimket, kevert szorongasos depressziv zavar, meg halucinalt (az nem szamit, hogy attol a gyogyszertol, amivel teletomtek arra a problemara, amirol azt se tudtak micsoda...)

Nem kell ezeket komolyan venni, kiveve persze, ha tenyleg van problemad... nekem speciel az egeszseguggyel volt problemam csak, ezert lettem pszichiatriai beteg PAPIRON

De komolyan, szerintem amit ezek muveltek velem, attol mindenki kikeszult volna.

2017. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Ezek azt jelentik, hogy ha időben elkezded, és rendesen beszeded a gyógyszereidet, akkor meggyógyulsz. Ha nem teszed, akkor később már súlyosabb állapotban kerülsz vissza az orvoshoz. Ez még több, és erősebb gyógyszert, és sokkal rosszabb életminőséget jelent.
2017. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3

na igen, ezek úgy dobálóznak mind a diagnózisaikkal mind a jellemzéseikkel 3 perc alatt, mintha értenének hozzá, holott te is írod, hogy neked ráadásul neurológus írta??? ez meg hogy?? még csak nem is pszichiáter? hát legközelebb a belgyógyász akar majd pszichiátriai gyógyszerekkel megtömni, az eszem megáll komolyan.


Kérdező: tényleg nem kell ezeket komolyan venni, csak írnak vmit, leginkább a finanszírozási szempontokat figyelembe véve, a kutyát nem érdekli a te állapotod, hidd el. és mégis szabad tudni, milyen bogyókat adtak neked?

2017. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha már laikusok vagytok, legalább ne írkálnátok ilyeneket másoknak...

Kérdező! A kevert fázis jelen lehet skizoaffektív zavarnál illetve a mániás depressziónál (bipoláris zavar) ez egy úgynevezett vegyes állapot, melyben ezek szerint nálad a szorongás és a depresszió jobban kiütközik a jelenlegi fázisodban. Azért jelenlegi, mert a keverten kívül rengeteg fázis van még: depresszió, hipománia, mánia, pazihotikus tünetekkel vagy esetleg nélkülük. A skizoid tünetképzés és a kevert státusz, valószínűleg skizo-adfektivitást jelent, amiben a hangulti kilengések csökkentebb formát öltenek mint egy bipoláris zavarnál, viszont jelen vannak. A paranoid tünetképzés pedig az üldöztetéses téveszmék. Mivel enyhe mértekű, így valószínűleg jól kezelhető, és még időben vagy ahhoz, hogy ne legyen teljes pszihózisod amivel kórházba is kerülhetsz. Ha lehet ne hallgass senkire és szedd a gyógyszereidet, akar jobban vagy akár nem. Ez a fajta betegség nem múlik el, csak tünetmentes lappangási ideje van mely idővel erősebben robban ki, mint azelőtt abban az esetben ha nem szeded az orvos által előírt gyógyszereket.

2017. márc. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nana, azért nem biztos h mindenki laikus ....
2017. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!