Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért butultam el? Régebben...

Mért butultam el? Régebben okosnak hittem magam, mostanában egyre kevésbé érzem így.

Figyelt kérdés

gimnáziumig nagyon jól teljesítettem, 10 évet kitűnő voltam, két évet jeles.

tanulmányi versenyeken kedvenc tárgyamból megyei/területi helyezett voltam mindig, országosan középmezőny (4-5 x) (a tanárom nem segített a felkészülésben)

a másik tárgyból volt h megyei helyezett, de nem mindig.

az évfolyam első 3 tanulójában benne voltam. Nem egy túl neves gimi...

érettségim kitűnő, 1 kivételével (emelt nyelv, csak h kapjak nyelvvizsgát) 90% felett. a szóbelik 100%-ak.

pedig érettségire nem is készültem.


Most egyetemen (BME) meg nagyon szarul megy. szeretem, ez érdekel, élvezem is (többnyire) viszont buktam már párszor, és szar az átlagom.

szóbeliken szerncsétlen vagyok, nem tudom magam előadni.

a tanulás se megy, inkább számítógépezek (ha baromi jól felelek, van h arra is 2-est kapok. nem teljesen objektív az osztályzás, de valamiért nem tudok bevágódni. (nem azt mondomh szemét a tanár, én nem tudok jól előadni. még ha nagyon tudom az nayagot, akkor sem)

IQ tesztet is amit csináltam, volt ami 110-et adott ki(igaz 15 perc helyett 5 perc...ilyen melyik illik oda típus, és minden választ meg tudtam vna indokolni)

gimiben amit csináltam vmi 135 körüli volt...

vannak néha baromi jó ötleteim, de ez kevés...mért nem tudok jól tanulni,

Mért van ez? mit tudok csinálni?


21/L


2010. jún. 10. 11:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
lehet, hogy rossz szakot választottál.
2010. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem butultál el, ne aggódj:)

Egyszerűen hozzászoktál ahhoz, hogíy kevés munkával is jó jegyet szereztél, nem kellett érte küzdeni, és most egy rosszabb jegy teljesen megvisel.

Én is így vagyok vele. Nekem is hasonlóak lettek az érettségijeim, pedig nem igazán készültem rá. Egyetemen első félévben is jól teljesítettem, csomó ötösöm volt, és így ebben a félévben baromi szarul esnek a négyesek. Egyszerűen szar érzés, hogy mindig mindent tudtam ötösre, és most nem. Főleg, hogy néha a szerencsén (vagy épp a szerencsétlenségen) vagy a tanáron múlik.

Azt hiszem lejjebb kellene adnunk a maximalizmusunkból;)

2010. jún. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

2.-nak

VBK (vegyész és biomérnöki) -ra járok, érdekel (természetesen nem minden tárgy, no de most fogunk szakosodni)

Igazából nincs olyan amire azt tudnám mondani h ez nem megy.

Itt is épülnek matekra dolgok, sokkal kevesebb. de a matekokat elég könnyedén megcsináltam (kivéve a statisztikát) 3-asra...

most fizika mechanikával szenvedek, de ezt már sokadszor csinálom (van olyan aki sokkal többször próbálkozott már...,no meg elg sokan bukunk)

szóval konkrétan megnevezhető hiányosségom asszem nincs.


talán a 6. válaszoló írta a hobbit. van hobbim, sokszor tényleg boldog ember vagyok. csak ha most elmennék lovagolni, akkor nagyon lelkiismeretfurdalásom lenne.

emberek is vannak körülöttem, sztem nem vagyok depis, vagy csak jól titkolom. Partyzni nem igazán szoktam XD, csak néha.


valaki írta a pazsmirigyproblémát... az miben merül ki? mik a tünetei? mert nem hinném h az van, de ki tudja (túlsúlyom van egy kicsi, de az már kb 10 éves korom óta)


ja, és igen, azzal tisztában vagyok h nem igazságos az osztályzás, de ez nem bír vígasztalni, mert a kolihoz jó átlag kell. albira meg nincs pénzem, és ilyen órarend mellett nem lehet dolgozni.


a másik gond az az, hogy anyukám nem tanult tovább (jól érzi magát így a bőrében, ez többnyire engem sem zavar), apukám bár továbbtanult, de...

és nem értik h mért nem megy, állandóan veszekszünk. csak hajtanának, mert eddig ment a suli...És ők ismernek olyat akinek jobban megy a VBK mint nekem (bár ez nem kihívás)...

szóval tisztában vagyok vele h sokan buknak, csak én azt hittem h ennél erősebb vagyok. vagy szerencsésebb :S


köszönöm az eddigi válaszokat. (azért még jöhetnek) és bocs a helyesírásért.

2010. jún. 10. 14:54
 14/24 anonim ***** válasza:

Nm akarok offolni se belekotyogni de valaki magyarázza már el hogy mi az a "BME"?!?!?!


Tudom biztos most sokan gondolják h hülye kis tudatlan szarcsimbók, de tényleg nem tom h miaz..(szakmunkás, karosszéria lakatos) xD

2010. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Budapesti Műszaki Egyetem.
2010. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

egyébként nem hiszem hogy elbutulna az ember(főleg ha nem iszik nem drogozik) Egyébként ha valami nem megy akkor:AKARD TUDNI!!

tudom furán hangzik de gondolkodj el rajta és próbáld ki(nem lesz könnyű)

2010. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

inni annyit iszok, h átlagban havi 2x, addig iszogatunk, h jól érezzük magunkat. Még csak csúnyán másnapos sem voltam soha( 1,2,3 lekopogom)


én akarom tudni, csak az időm véges :(

2010. jún. 10. 21:59
 18/24 anonim ***** válasza:

valaki írta a pazsmirigyproblémát... az miben merül ki? mik a tünetei? mert nem hinném h az van, de ki tudja (túlsúlyom van egy kicsi, de az már kb 10 éves korom óta)


Ezen az oldalon le van írva a pajzsmirigy-alulműködés tünetei. Ezt olvasd el. Különösen az idegrendszeri tüneteket. Ha úgy érzed, hogy neked is ilyen tüneteid vannak akkor sürgösen menj orvoshoz. Lehet ezt kezelni, meg fogsz gyógyulni.

[link]

2010. jún. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
gimis IQ tesztben nem ilyen müveltségi kérdések voltak inkább?
2010. jún. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

nem jól koncentrálás, hízás (de ez se most),

fejfájás, nem jól koncentrálás. meg ha egyszerre 3 dolgot csinálok, akkor lassan beszélek (mint 4. dolog)

izületi fájdalom is van néha


asszem levonom a következtetést h csak kevés vagyok :(


gimis IQ teszt az a mensa féle volt (az most 125-128-ra jött ki)

2010. jún. 11. 09:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!